Informacije u vezi 112KS dizel motora

akiramar

Active member
Kako imam 1.6 hdi 92, mogu samo reci da bih volio da sam uzeo 112 Ks.
Kad se ide na more, 4 osobe + prtljaga + klima i auto ne može pretjecati.
Na autocesti ide, nakupi brzinu (sporo, ali ju nakupi), ali ako treba nekog pretjecati na magistrali... bolje se naoružati strpljenjem.
Ako imaš mogućnost kupiti 112Ks, kupi.
 

Nono

Èlan
Ovo što su gužva i akiramar napisali bi mogla biti nova zanimljiva tema, u stilu "juriti ili ne juriti po cesti?". Mogu reći da sam se najurio dosta s jačim autima dok me je to zabavljalo. Sad me zabavlja nešto drugo, Hi-fi, stakleni krov, udobnost itd. Netko je nedavno tu na forumu napisao da uživati u vožnji znači prije svega uživati u "pravom" motoru. To uopće ne mora biti istina.
I još ovo: od kada imam C4 shvatio sam da sve one priče o ležanju na cesti su dosta maglovite. Normalno da postoje razlike ali nisam primjetio da mi C4 ne drži zavoj. Samo treba malo drugačije s volanom postupati.
 

Dalibor

Dado Tornado
pa koji noviji auto ne drži zavoj, ko to govori :confused: :confused: ROFL

čak se i noviji 911 i korejanci mogu terat bez pogibije LOL
 

La Marche

Iskreni optimist
Korejance (kao simbol auta koji loše drži cestu - što više baš i ne vrijedi) i bez iskustva možeš voziti dugo i sretno na njihovoj granici.

911 (kao simbol auta koji dobro drži cestu) bez iskustva ne možeš dugo i sretno voziti na njihovoj granici.

Ovo stvarno više nema veze ni s mozgom, a kamoli s temom.
 

Zmix

New member
pa koji noviji auto ne drži zavoj, ko to govori :confused:
Svaki auto drži zavoj, problem je u ljudima koji ih voze.

Daj mi reci da li je i na 1.4 hdi ta mrežica na turbini?
Jeste, ali nemoj to da te brine.
Ako je potreba, treba samo skinuti karter na svakih otprilike 50000 km i očistiti mrežicu (sito) od naslaga sagorelog ulja i to je to! :)
 

seas

New member
Kak tebi treba doc sljedeci tjedan !?
ja isti cekam vec mjesec dana i jos jedan moram..wtf !?

mozda zbog boje :D
Je, zbog boje. Ja sam htio crvenu kakav mi je bio i stari C4, ali bi trebao čekati do kraja osmog mjeseca, tako da sam se odlučio za bijelu koju su imali na lageru.

Da tepih mi čupa živce svako malo, ja imam na podu pinove pa sam napravio rupicu na tepihu i zakačio ga i sad je dobro.:whistling:
Hvala na infou sa tepihom. jeli to može biti opasno ili je samo čupa živce i dosadno je? Nije da zapinje na kočnicu!? Ma uglavnom, to se da lako riješiti.

Inače, ja sam do sada servisirao auto u Ark Miheliću. To je za one koji neznaju, Citroen centar u Rijeci. Mogu reći da su u ovih 7 godina svaki servis i svaki moj posjet servisu obavili korektno i u najkraćem mogučem roku. Stvarno nemam nikakvih primjedbi na njih.
Doduše, i nisam imao neke probleme sa autom. Kako sam napisao ranije, imao sam C41.6 16V benzinca 110KS, i od mojih posjeta servisu imao sam redovne godišnje servise, dva poziva na update softwarea, zamjenu zadnjih kočionih pločica (zamjena u garantnom roku), zamjena zadnjih amortizera (u garantnom roku), zamjena prednjih kočionih pločica, ravnanje i farbanje prednje haube (klinci bacili kamen na auto), zamjena termostara od rashladne tekućine. U 7 godina to i nije bog zna šta, a i većina je potrošni materijal. Tako da ja u stvari ne kužim zašto neki članovi ovog foruma prigovaraju na kvalitetu Citroena. A, i htio bi napomenuti da sam prije C4 imao Audi 80, a prije njega Citroen AX. Ni sa njime ja nisam imao nikakvih problema.
 

seas

New member
Da se vratimo na temu.

Ovo je Euro NCAP rezultat novog C4 1.6 Hdi. Èini mi se u redu, u stvari jako dobro, osim za odrasle pješake :whistling:.
Èini mi se, ako se dobro sjećam da je stari C4 bio nešto bolji u kraš testu. U stvar, najveća je razlika bila u sudaru sa pješacima. To je bilo bolje. Drugo je više manje isto. 5 zvjezdica prije - 5 zvjezdica sada.



 

RaneZ

New member
Mozda malo off topic, ali koji je kat. broj zracnog filtera kod tog modela ?
Ima neko sliku neku ili link na isti ?
 

RaneZ

New member
Ok :D
Hvala svima jos jednom. Ma dolazi auto sljedeci tjedan a imam frenda sa K&N filterima za đabe :p

Pa cisto da znam koji paše.
 
Na vrh