Ima li bluetooth RD4 u C5?!

SuperHik

New member
E da i ja onda nešto pitam, a ne otvaram novi topic... BT nisam stavljao kad sam kupovao auto, c3 1.6hdi sa fap-om... headunit je RD4
Pretpostavljam da treba kupit neki box, kao parrot, iako je originalni ok vjerojatno, jer ima mikrofon u onoj plastici lijevo kod šajbe...
Parrot CK3000 Evolution mogu zbavit za smiješnu lovu, to se može sa odgovarajućim kablovinjama spojit na RD4? Aktivirat bi trebalo externi cd?
 

Hrvoje Marin

Active member
Baš bluetooth aktivirat, ako može još jedan (može i dva) po smiješnoj cijeni tu sam, a mogu i aktivirati. :)

Ali za parrot treba i kablovinje i konektora, ništa umnih doduše.
 

SuperHik

New member
50 dolara... ebay... još nešto malo transporta... sad koliko je to nekome smiješna lova :)
iako nisam shvatio mogu li 2 mobitela istovremeno bit spojena, odnosno da bi to radilo verzija BT protokola bi morala bit 2.1 :)
 

SuperHik

New member
blootooth auto radio koliko je to isplativo i dali to funkcionira a cijena je oko 1000kn pionir
pazi na nekoliko stvari!
gdje je mikrofon, na uređaju ili je vanjski pa se negdje provuče kabel... naravno da je bolja opcija kad je mikrofon vanjski
prenosi li se putem bluetooth-a podatak o pozivatelju, pa ekran uređaja prikaže ime... vrlo zgodno ukoliko mobitel stoji negdje sa strane, pa ga ne treba dohvatit, ali često zna stvarat probleme. koliko znam memorija imenika telefona se sinkronizira sa auto radiom i to zna često stvarat probleme... Isto tako i spajanje više uređaja... Imao sam kenwooda koji je imao dosta problema sa količinom kontakata... Pripazi na ove neke stavke ;)

Postoji li firmware za RD4?
Loše čita mp3 i zna preskakat na originalnim CD-ovima koji nemaju prašine niti crtica. Gotovo uvijek sporo prebaciva memorirane radio stanice s tipkama na samom uređaju kao i na volanu... Pretpostavljam da bi software trebalo prvo probat, nekako mi je draže sam se poigrat s tim, pa ako ne upali, otić u servis...
 

Ciki vts

New member
1 gdje je mikrofon, na uređaju ili je vanjski pa se negdje provuče kabel... naravno da je bolja opcija kad je mikrofon vanjski

2 prenosi li se putem bluetooth-a podatak o pozivatelju, pa ekran uređaja prikaže ime...

3 koliko znam memorija imenika telefona se sinkronizira sa auto radiom i to zna često stvarat probleme...

4 Isto tako i spajanje više uređaja... Imao sam kenwooda koji je imao dosta problema sa količinom kontakata...
1. na boljim autoradijima uvijek vanjski

2. naravno da da, ako je multimedija u autu prikaze i sliku pozivatelja ukoliko postoji na mobu

3. ne stvara NIKAKVE probleme

4. kenwwod, sta reci... nekad vrhunski radio a danas samo sminka.
alpine i pioneer rade sa kolicinom od 1000 brojeva, multimedije 3000 brojeva

ck3000 evolution
uz ck6100 jedan od najlosijih i najkvarljivijih parrota BTW.
 

okic3

New member
bok svima !
imam c3 1.4I sx pack II iz 11mj. 2005, to je ona druga generacija, redizajnirani.
ima siemens vdo rd4 n1 headunit.
iza svega pročitanoga na internetu ipak ne mogu naći odgovor, da li je kod instaliranja aux cabela, npr. original 9706 AG ili nekog drugog potrebno prvo otključati ulaz aux1 ili se prvo treba spojiti kablom, pa zatim software. pitam to zato što smo probali otključati port aux 1 sada kada još nemam kabel, ali program neda aktivirati...
 

okic3

New member
hvala Hrvoje, tako sam i mslio, moj serviser ima na laptopu lexiu i pežo soft., probali smo prema uputama s neta u lexiji na postavkama za auto radio promijeniti aux 1, ali neće, zna li netko da li još treba nešto otvorizi, molim vas za bilo kakvu pomoć, ja sam iz SB. volio bih imati ovu mogućnost, audiofil sam, a zvuk na fm transmiteru-it sucks... hvala unaprijed
 

SuperHik

New member
Koji je još headunit uređaj koji se u citroene ugrađuje kompatibilan sa finkcijama displeja i komandi na volanu?
ovaj RD4 mi je preloš, nisam navikao na preskakanje mp3-ca, loše šaltanje stanica po rds-u, sporost prišaltanju općenito :hm:
 

Hrvoje Marin

Active member
RT3 monochrome ima, ovi dalje sa kolor ekranima ne znam kako ide s tim malim ekranom. Cijena je huh tu kod nas, u FR 120-150E

hvala Hrvoje, tako sam i mslio, moj serviser ima na laptopu lexiu i pežo soft., probali smo prema uputama s neta u lexiji na postavkama za auto radio promijeniti aux 1, ali neće, zna li netko da li još treba nešto otvorizi, molim vas za bilo kakvu pomoć, ja sam iz SB. volio bih imati ovu mogućnost, audiofil sam, a zvuk na fm transmiteru-it sucks... hvala unaprijed
pa amater sam ali Aux in sam ukljucio za par minuta.

Narucio sam prije koji dan



http://www.dealextreme.com/p/digital-audio-mp3-player-module-with-remote-controller-for-car-90371

pa cu to nagurati nadam se u ... pepeljaru.


Ovaj je freak :)

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=_21QGJYTHPM"]http://www.youtube.com/watch?v=_21QGJYTHPM[/ame]
 
Posljednje uređivanje:

1587 VTS

New member
ovaj RD4 mi je preloš, nisam navikao na preskakanje mp3-ca, loše šaltanje stanica po rds-u, sporost prišaltanju općenito :hm:
Ovo prvo kod mene nije slucaj, a ovo drugo nisam zapazio.

Evo imam i ja jedno pitanje :D Jutros putem na posao nesto cackam i - upitnik povise glave :D
Rijec je o:

1. ispisu naziva mp3 datoteke koja svira na centralnom displayu (prikazuje mi samo odbrojavanje vremena, nisam uspio prikazati naziv)
2. uvidu u popis svih mp3 zapisa koji se nalaze na disc-u.


Brzinski sam pogledao, nisam uspio doci ni do jednog ni do drugog.

Kod mene je ovakav zaslon jednostavnijeg tipa, mislim da se zove ekran A:



Znam da je ovo pod 1) i 2) bilo moguce na onom ekranu C kakav je dolazio uz bluetooth opciju i kakvog sam imao na C2 (samo sta nisam imao mp3 na tom headunit-u pa ovo nisam isprobao u praksi).
E ovdje nisam uspio doci do tog prikaza :hm: kazem, brzinski sam jutros procackao, bezuspjesno.. Kada za ovo pod 2) pritisnem tipku "LIST REFRESH" pojavilo se nesto ovog tipa:
¡¡ 1. *** ¡¡ i ne moze se listati dalje.

Zna li tko sta vise o ovome da ne trazim u stilu levata po uputama za RD4? :oops: :D:D
 
Na vrh