Hrvatski Autoklub

renco

New member
Nisam ni znao da ima 50% popusta za studente i mlađe od 25 godina tak da sam optimum paket platio 150 kn. Praktički sam dobio gratis jednu montažu guma :D

Također sam dobio obavijest sms-om da trenutno imaju neku akciju u AK Siget, besplatna provjera ispravnosti vozila - motor, akumulator, ovjes i kočnice pa sam se naručio, dobro dođe. Mislim da se za to čak ni ne treba biti članom HAK-a pa ako je netko zainteresiran nek provjeri.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
za 200kn čini se isplativo jer recimo imaš ''Ostale pogodnosti vezane uz vozilo
obuhvaćaju demontažu i montažu guma te balansiranje kotača na vozilu jednom tijekom članske godine.''
Ako sad online se registriram i platim članarinu karticom, za koliko mi stiže iskaznica na adresu? Odnosno, kad mogu početi koristiti pogodnosti? Ovo za gume mi je zanimljivo.
 

mamut

C5
Donator foruma
meni je stigla za par dana, kad platiš dobiješ članski broj na mail, pa ga aktiviraš i to je to, aktivirano je
 

mamut

C5
Donator foruma
otišo frend u njemačku sa 308-icom, ja mu kažem uzmi si hak EU, nikad neznaš..on odmah uzeo iako mu auto nikad ništa nije za*ebavao

i eto zove me krepo auto čeka šlep u HR :D

faking murfijev zakon na djelu :D
 

mamut

C5
Donator foruma
ma na kraju krepo akumulator ajde nije strašno..sad to rješava..nešto je vidio cijena 160€ malo mi je to skupo za akumulator i ugradnju
 

mamut

C5
Donator foruma
reko kad sam već član 2 godine da iskoristim besplatnu zamjenu guma prvi puta, sva sreća pa nije 7.12. prvi termin :D
 

Franz

Well-known member
Pozz,

zna li netko postoji li u ZG još neka HAK radiona za zamjenu guma osim AMK Siget i one ekipe s Barutanskog jarka?

Prvi idući termin jedni i drugi imaju 9.5. Ne znam kad sam se trebao naručiti? Odmah iza Nove godine?
Posredno sam saznao da im, navodno, HAK štopa broj zamjena po danu zbog love, jer da uopće nema gužve.
 

Franz

Well-known member
Imas na njihovoj stranici tko sve mijenja gume
Hvala, pogledat ću sad.

Inace, poskupila clanarina za 20kn (220, 320, 520)
Da, treba spriječiti odljev mozgova u Irsku. :) Puno rođaka, a budžet mali? :) Sumnjam da ću im produžiti. Onako iz principa. Prošlu godinu su mi u Allianzu nudili isto što i HAK.
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
HAK članstvo.

Kad vam njihov vulkanizer, kooperant, napravi štetu, možete se u principu slikati. Za uspomenu i podsjetnik da im ponovo, u nekom deliriju, ne uplatite novce za članstvo.

Jer, HAK kaže: "Pravna osoba - autoklub koji Vam je pružio, a vi ste ostvarili pogodnosti vezane uz vozilo (...), isključivo je odgovoran i nadležan za zaprimanje i odlučivanje u povodu Vašeg prigovora na pruženu pogodnost."

U prijevodu, trebao bih reklamaciju uputiti ljudima koji su štetu napravili, znali za nju i prešutjeli je te očekivati od njih kako će reći: "u pravu ste, htjeli smo vas za*ebati, ali ćemo vam ipak podmirit štetu koju smo napravili" :)

Nadalje: "Prigovor/zahtjev se podnosi u roku 30 (trideset) dana od dana pružene članske pogodnosti na koju se odnosi prigovor/zahtjev odnosno nastupanja događaja na koji se iznosi te mora sadržavati činjenice i dokaze na kojima se temelji."

Odnosno, čak i ako uočite štetu ili nedostatak unutar 30 dana, a nemate npr. policijski zapisnik, ovjereno priznanje odgovornog za štetu ili barem kakvu-takvu videosnimku, na kojoj se vidi štetna radnja (nabrajam ovo kao suludo), jedino što vam tada preostaje je parnični postupak vrlo labavog ishoda: pristojbe, vještačenja (šanse da će svaki vještak reći da je šteta nedvojbeno nastala nestručnim rukovanjem, nisu potpune), pa čak i ako uspijete dokazati, njima ostaje mogućnost žalbe na promašenu pasivnu legitimaciju, itd... Sve to skupa traje godinama. Nije isplativo. Dobro to znaju.

Èlanstvo u HAK-u je, mišljenja sam, kao one jeftine kineske pi*darije s eBaya i AliExpressa. Nasjeo sam na lijepu fotografiju i super recenzije. Dok funkcionira sve je sexy i cool. Ako zakažu, nije previše bitno.

Kad naprave štetu, tad si usran i bez papira.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Èlanstvo u HAK-u je, mišljenja sam, kao one jeftine kineske pi*darije s eBaya i AliExpressa.
Navčil si na tvrđi način. :( Svima velim da je to nepotrebno i bacanje love.

Šlep i pomoć na cesti danas ti uvale pod "besplatno" kod svakog obveznog AO

+

Gume si zemeš na dva seta felgi.

=

Hak ti ne treba.

Nadam se da šteta nije prevelka.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Grdo.
Bilo je dobro dok su imali vanjske suradnike tipa Auto Hrvatska za besplatnu zamjenu. Ovi njihovi ''klub'' servisi su očaj.

Tako da nema tu pretjerane koristi osim same opcije šlepe. A pošto su doma skoro svi auti na +10 godina, jedna kartica mora bit. Osiguranje mi pak nikad ništa ponudilo nije.

PS

Jel Siget u pitanju? :)
 
Na vrh