Hrvatski Autoklub

ZlatkoC4

Well-known member
Nekada Auto Moto Savez Hrvatske danas HAK . zanimljivo je vidjeti ovakve stvari u novom broju HAK revije. I otići u 1963g kad još niti rođen nisam bio. :grin:
zanimljivi su podaci da davne 1963g. u RH tadašnje Jugoslavije bilo u RH 20,000km cesta od čega 2,630km sa asfaltom. :shock:
Registrianih vozila u RH bilo 82,000kom od čega 32,000kom motocikli a 28,500kom automobila. S tim da je Tadašnja Jugoslavija otvorila širom granice za turizam što je udvostručilo broj automobila u RH.
te su tako i odlučili napraviti pomoć na cesti.


Inače Fičo se proizvodio u Srbiji Zavodu Crvena zastava tvornica automobila i vatrenog oružja. Rađen je po licenci Fiata 600. te je prvi put predstavljen davne 1955g. u Ženevi. Cijeli automobil je težio 585kg uz max brzinu od 100km. uz 21,50KS/16KW. motor 633ccm. Nezavisni ovjes. I motor sa vodenim hlađenjem. U prvih 5g. je prodano milijun primjeraka. 1960g. je moderniziran i dobio je motor od 767ccm. 18KW/25KS max brzina 110kmh. model je imao oznaku 600D.

osobito što me je dojmilo u ovom novom broju HAK revije je slika Starog Fičeka i Amia :cool: pogledajte i sami.


 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Kaj se mene dotikavlje, članstvo u HAK u je bačen novac. Pogotovo ta fora s gumama. Većina nas ima doma dva seta felgi. Pa čak i ak nemate garažu, odete negdje van grada, dizalica, križ i pol vure posla. U eurohercu su mi ove godine dali pomoć na cesti tolku da se morem iz portugala došlepati doma. :) Mislim da euroherc ima ima deal s oryx asistencijom. Ja prezadovoljan. Dati 50 eur godišnje za onaj njihov reklamni magazin i tobožnje popuste na djelove. Hvala, ne bih. :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Svakom svoje :D Auto Krešo mi je najbolja opcija kad trebaju hitno djelovi, sa 20% popusta su vrlo konkurentne cijene čak i eBayu...
Dupli set felgi nemam za sad, a i gume ionako nakon sezonu dve prodajem da su uvjek svježe na autu... tako da u kući odradimo nekoliko premotaži godišnje.
Starci isto imaju neku kemiju sa Amex+Hak popustima (ima par mjesta di se mogu kombinirat popusti), s time si svake godine pikiraju neke odmore ili elektroniku i slično...
Sve u svemu meni računica debelo štima :palac-gore:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Kaj se mene dotikavlje, članstvo u HAK u je bačen novac.
Tebi su sve gume nakon odvožene sezone u i dalje u balansu ne treba ih kontrolirati i balansirati za sljedeću sezonu?
Imaju i dodatnih stvari upravo kod spomenutog auto Kreše sa hakom dodatnih popusta. elektro testiranje motora, onda supruga koja mi redovno 4x na mj putuje vlakom VK-ZG ušteda na jednom putovanju je 26 knx4 mjesečno = 104kn x 12mj = 1.248,00kn godišnje. pa ti sad računaj što je bačen novac. na Croduxu i Tifonu imaš popust na gorivu od 0,5-15lip ovisno što si odabrao od plaćanja. godišnje na gorivu dobiješ prema onome koliko ja točim npr na croduxu filter ulja. a ako ideš na Tifon sa prepaid-hak karticom onda možeš dođi do iznosa i ulja i filtera za auto.
i naravno tu je šlep služba. zlu ne trebala. iako šlepu imam i uz kasko od Croatie osiguranje.

Sve ovisi dali zaš koristiti pogodnosti i dali su ti potrebne ili ne.
a euroherc ne bih niti pod razno uzeo.
 

Dalibor

Dado Tornado
imaš popust na gorivu od 0,5
koristim HAK karticu najviše zbog popusta u dučanima (i zato jer vozim C3 :D),
sama kartica isplaćena je već popustom na punjenje klime i auto dijagnostiku (idem u AK Siget).
bilo bi dobro da prošire ponudu dučana.
časopis je postao nezanimljiv, da ga baka ne voli odavno bi ga odjavio.

potpuno sam zaboravio na ovaj popust od 0,5 lipe na Croduxu :p
 

renco

New member
To članstvo u haku je vezano uz osobu i/ili automobil?
Drugim riječima, učlanim se u hak i navedene pogodnosti (vučna služba i sl) ostvarujem samo dok vozim svoj auto ili bilo koji drugi auto?
 

mamut

C5
Donator foruma
znam ja di ima, al di preporučate :D

čitam po netu ''ovdje je dobro, tamo nije itd.'' pa iskustva ovdje me zanimaju
 

c4 power

New member
Ja sam mijenjao gume u HAK radionici u Zagreb-Maksimir, Barutanski jarak 83.
Naručio se za termin, sve obavljeno brzo i profesionalno, auto se diže na dizalicu pa se usput može pogledat i druge stvari, usput mi napravili diagnostiku, kontrolu amortizera, ulja u kočnicama,svjetla, sigalizacije, opći pregled itd.... plus što su otvoreni i za razna pitanja u vezi vozila.
Sve pohvale ekipi!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zvrcni na telefon i pitaj s kime imaju ugovoreno. Neznam kakvi su HAKovi servisi u ZG, ali vjerovatno imaju sa AH dogovoreno. Oni rade vrlo korektno po mojim iskustvima. Imaju modernu opremu i nema brige.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Tebi su sve gume nakon odvožene sezone u i dalje u balansu ne treba ih kontrolirati i balansirati za sljedeću sezonu?
Je neg kaj. Na balans ih denem sam dok na felgu nova guma ide.

Imaju i dodatnih stvari upravo kod spomenutog auto Kreše sa hakom dodatnih popusta. elektro testiranje motora
Uštediš sim, potrošiš tam.

onda supruga koja mi redovno 4x na mj putuje vlakom VK-ZG ušteda na jednom putovanju je 26 knx4 mjesečno = 104kn x 12mj = 1.248,00kn godišnje.
Moja sad putuje Suzukijem nakon kaj smo odustali od DS3 radi one gluparije di osnovni model nema klimu. :) Tak da nam popust na vlak niš ne znači. To ti je ono kak je Ivan222 rekel, "kak ko voli". :angel:

euroherc ne bih niti pod razno uzeo.
Kaj im fali? Za OAO su mi složili tak dobru ponudu da nemrem prestat pričat o njoj. :) Kaj da Allianzu pustim 70-100€ radi ljubavi? To ti je moj popust u HAK-u. :D
 

Cutac

Prèkaroš
Je neg kaj. Na balans ih denem sam dok na felgu nova guma ide.
I ja razmišljam što Zlatko radi, kakvim putevima vozi kada ih mora balansirati :D

Meni su zimske preklani balansirane i ovaj vikend testirane na inkriminirajućoj brzini i auto miran kao bubica :whistling:

A HAK imam jer su mi jeftinije stvari u Auto Kreši(do sada su to bile žaruljice najviše, ali od sada ću ih sa mall.hr uzimati), poput raznih sprejeva i sitnica.
Makar sada kada ovo pišem, imam Lageros za dijelove, Mall.hr za žaruljice, kotače sam mijenjam, snop svjetlosti sam štimam, majstor mi je moj privatni kolega, pa što će mi HAK? :confused:

C4 je iz kulturne nacije pa poštuje moju pažnju i ne kvari se. Zaista ne znam za što sam dao tih 300 kuna..
Nemam Opela, Fiata kao drugi auto pa me ne brine pomoć na cesti :p

Stvarno, hebate, ja sam bacio 300 kuna :hm:
 
Na vrh