Hrdja na vratima

visaluteju

Well-known member


pogledajte ovo, skoro sam ugledao i kad me srcka ne trefi. Osim ovoga nigdje na uatu nema ni packe.

Znaci vozaceva vrata donji ugao, ne vidi se dok se ne sagnete od kedera. Ja sam mislio ovo sam sanirati (jer se ne vidi pa mi estetika nije presudna) izsmirglati, preci anti rustom i temeljnom,

medjutim ustrasi me kolega, kaze da postoji dobra sansa da hrdja iznutra jer kad se zagledate i vidite ovu rupu pored za cijedjenje vode iz vrata, nisu je izbusili na samom dnu vrata pa postoji sansa da se voda zadrzava u vratima i hrdja iznutra (nadam se da nije tako). Kaze on da dosta ljudi nasprica u taj otvor povremeno motornog ulja ili masti da sprjecava hrdju....

pregledajte vasa vrata i imate li kakav savjet za mene? U pitanju je C4II star nepunih 6 godina sramota :(
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jbga... kiksali su sa završnom obradom na C4
No vrata su to, ko ih j.... ja bi pobrusio četkom sve šta otpada, rust converter i onda u bijelu boju. Može se u rupu trpati WDa ako se ima volje, neće škoditi.
 

Kele

PSA Fan
Na ovom mom C4 B7 ,koji sam kupio pre nepunih 2 meseca,zamenjena je hauba motora po pozivu u ovlastenom Citroen servisu.To mi je prethodni vlasnik preneo i pokazao dokumentaciju.Sa donje strane odnapred hauba pocinje da truli, kao da je od nekog ultratankog lima napravljena .Imao sam prilike to da vidim na par drugih C4 B7 koje sam pregledao kada sam bio u potrazi za autom.
Kod tebe mislim da keder guma od stakla vozaca nedihtuje pa otuda toliko rdje jer se voda zadrzava u vratima.Osmirglaj dobro,odstrani rdju koliko mozes i prefarbaj i kao sto kolege rekose naprskaj vrata iznutra nekim sprejom za podmazivanje.
 

visaluteju

Well-known member
Sredio sam ovo juce. Znaci na slici sa prvog posta sve od mjesta gdje keder dodiruje donji dio vrata pa skroz desno do nekih 2 cm od kraja vrata je bila povrsinska hrdja (nekih 7 cm visine 1-1.5cm) zanimljivo sto ovo zadebljanje uz donji rub vrata je neka guma a ja ubjedjen bio metal. Stvar je u tom sto se ta guma (kao neki silikon) djelomicno odlijepio i tu se zadrzavala voda i tu je najvise hrdjalo. Taj dio gume sam odjsekao i sve dobro sastrugao i ismirglao, nanjeo antirust pa temeljnu pa bijelu.
Obradovalo me sto je samo povrsinski, ispod laka je zdrav lim a bojao sam se da ne hrdja iznutra ali srecom ne.

Nije ispalo na oko idealno ali ne vidi se dok covjek ne cucne pa me puno ne brine, bitno mi je da je zdravo.

Takodje pregledajte prostor za rezervnu gumu. U gepeku gdje ide guma u sredini ima navaren lim, kao uzdignuce za plasticni drzac gume, dizalice i onih cuda. Taj lim je imao isto malo povrsinske hrdje koju sam sredio
 
Na vrh