HDi swapanje motora

tekken

Summum ius, summa iniuria
Baš njuškam malo po internetu i onako iz znatiželje vidim da ima dosta jakih HDi motora npr. u C6. Ima li jačih u Peugeotima ili inim pandanima u Mini i Ford autićima te bi li isti uopće stali pod haubu C4? Ne kažem da ću to raditi, ali dobro je znati opcije s čim bi mogao zamijeniti 1.6 HDi :whistling::D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Stavio je kolega borovic neki dan sliku C4 V6 hdi... naci ide. Sve se moze s dovoljno love :D
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
ja jedino sto sam našao na netu, a da je korisno sto se tice HDi tuninga je onaj HDi tuning iz UK sa turbom i injektorima od 110ks i rezultatom od 145ks, te od portugalskog TRW performancea kitove s turbom, injektorima, intercoolerom od 175 i 235 ks, s tim da kompa nez bas koliko bi 1.6 HDi prezivio s 235 ks, mozda 48h? :D:p I to nije neka investicija cak, tipa od soma do dva € treba

cekamo borovica za tu info sa slikom onda jos

:p

HDi tuning sa 90 na 145ks (kliknete na ford fiesta dolje)

http://www.hdi-tuning.co.uk/ecu-remapping/custom-remaps/citroen-tuning/citroen-c4/citroen-c4-tuning-1-6-110.html

i evo od TRW kitovi, videa imaju na youtube sa DYNO

http://store.trwperformance.com/index.php?cPath=4_33
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Mislim da ti je pametnije ići na jači auto nwgo nabrijavati ovaj 1.6.
2.0 tvornički ide do 180ks, a 1.6 je na max 120ks.
Tako da je potencijal na strani 2.0.
A c4 sa 180 dizelskih konja mora biti vrlo zabavan.
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
zaboravih napisati da me drugi auto tj kupovina za takve stvari ne zanima cisto jer ovog ne mislim uopce ikad prodavat, nece nikad vratit ulozene pare, a i ima nekih malo tezih trenutaka koje smo prosli zajedno, pa su tu i malo jace sentimentalne vrijednosti od uobicajenih. Za koji mj cu diplomirat, pa ce se kupit limuzina neka, a ovaj ostaje i dalje za igru kao ajmo reći unikatna pojava :whistling:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da se svašta napravit s 2k€ u motoru :D Ima i u Hr par firmica koje bi ti za sličnu lovu nešto pouzdano složile. Ja nebih preko 140ks forsirao.
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
Da se svašta napravit s 2k€ u motoru Ima i u Hr par firmica koje bi ti za sličnu lovu nešto pouzdano složile. Ja nebih preko 140ks forsirao.
a to je kao bez intercoolera, sa njim ide jos malo i sigurno bi trebalo biti.. ''trebalo''
bez je oko soma eura investicija
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Unikatan stvarno je.
Ne sjećam se da sam ikada vidio Loeba koji nije crven ili crn.

Ako hoćeš skroz poluditi, ne bi bilo loše vidjeti što radi Renault sa svojim 1.6 biturbo
Nabaviš te dvije turbine i netko ti ti umapira i da vidiš veselja!

Sretno ti bilo!
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
Unikatan stvarno je.
Ne sjećam se da sam ikada vidio Loeba koji nije crven ili crn.

Ako hoćeš skroz poluditi, ne bi bilo loše vidjeti što radi Renault sa svojim 1.6 biturbo
Nabaviš te dvije turbine i netko ti ti umapira i da vidiš veselja!

Sretno ti bilo!
bi turbo kao hdi? :p slinim evo od same pomisli, aj zamisli imat tako brzog dizela ... :whistling:
 

Cutac

Prèkaroš
Uzmeš Ford Duratec V6, staviš turbinu, središ straight pipe i uživaš u snazi, okretajima i zvuku. Umjesto samo u snazi :p
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
E Cutac, ali to je benzin jel tako? :p

Što se tiče zvuka, čini se da se i ovdje da doći do toga, čuj ovo kompa

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=H-Y3jRdN5Uk[/ame]
 

Cutac

Prèkaroš
Je, benzin.
Meni grdo zvuče svi tjunirani dizeli, baš mi nije lijep zvuk.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=CvHTA5bDeM0[/ame]
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
ovo grmi hehe, ali meni ipak dizel treba :D
Di nam je vborović s slikom onog C4 V6 HDi.... kaj apstinira od foruma? :p
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako ide u ovo, ide i u C4 :D



Sve je to štos... al nije to opcija za takve aute, bar ne dok je motor pod prednjom haubom.
 
Na vrh