H1 LED žarulje

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nisam nikako do sad stigao igrat se sa njima pa evo: Najjeftinije H1 hp LED žarulje sa eBaya koje sam našao. 2600lm, 20W, oko 100kn par.
Naravno, postoje ostale izvedbe. Pošto ja imam H1 leće, duga i maglenke, uzeo sam ove. Link
Možda najbitnije za spometnut... ove žarulje su, ako je vjerovat opisu, rađene kao direktna zamjena za halogenu žarulju, tj za rad u halogenom reflektoru/leći. Nači meni u Xenon leći nebi šljakala (a ni ne ulazi ionako, preširoka).



E sad... montaža. Primjetit će te ogromne hladnjake sa stražnje strane. Oni otežavaju ugradnju, i uvjetuju puno kemijanja. U glavni far sam ih uspio montirat na mjesto dugog sjetla, ali se kućište nemože zatvorit, niti se žarulja može fiksirat onom žičicom. Sa maglenkama je kemija puno jednostavnija, može se i ostavit otvoreno, tako da će meni ove žarulje bit u magluštinama.

Sve u svemu žarulje mi se čine funkcionalne, no ipak mrvu slabije od halogenih, svjetlost nije skroz ujednačena... ali kroz koju godinu bi mogli kinezi to dobro unaprijedit.

Evo par slika... znači na jednoj strani su dugo i maglenka LED, druga halogen.





Samo duga



Kratka, sa i bez maglenki



I to je više manje to za sad :)
 

deda

New member
Daj me malo prosvjetli,ne kužim te novotarije,pa mi baš nije jasno.
Najme,na Alfi su svjetla dosta slaba(H4) pa bi nekaj napravio da se to poboljša.
Savjetuju mi da stavim leče sa H1 i da to može raditi kao kratko i dugo svjetlo,slično kao bixenon.
Ima li toga i kaj gdje točno moram tražiti.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da, nije problem to riješit. H1 xenon leće dolaze sa malim solenoidom koji diže/spušta sjenilo za dugo/kratko svjetlo. Žičica solenoida se spoji na žice dugog svjetla i to je to.

I ta opcija je u sklopu najjeftinije kineske leće koju sam našao. Kupio sam ovdje, preko eBaya. Jedna je 100kn (jeftinije nego prije), nači treba radit odvojenu naruđbu da se izbjegne plaćanje dodatnih davanja.

Ima i u Hr tih istih leća... od 180 do 800kn po njuškalu. Identičan model :D

U nju se onda ugradi H1 xenon kit...opet, ja sam uzeo najjeftiniji, komplet niti 100kn. A ovisno o željama, tu cijene idu i preko 2000kn.

Ima u ovoj temi više detalja.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
@Deda

Ne, ne stane bez preinaka na otvoru leće. No ta leća nije niti konstruirana za halogeni izvor svjetla.

A moram priznat da i nisam našao baš jeftinih halogenih leća. U tom slučaju preporučam kupovinu rabljene halogene leće, recimo iz starih Renola, Passata...

@Krky

Evo ove imam, svi su do sad šljakali, i zgurani unutar fara još uvijek rade.
 
Na vrh