Grijanje kabine u hladnim danima? 1.6 HDI modeli

edinmusic

New member
Zdravo,

imam pitanje za vlasnike C4-ke sa 1.6L HDI motorom (66 ili 80kW). Naime, kad upalite auto, a vani je hladno (<10°C), koliko vremena treba da topli zrak krene iz ventilacije?

Hvala i sve najbolje u 2019. ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Možda bi bilo dobro i napraviti update sw-a ;)
Nisu li upravo hdi Elizejci slabo grijali radi softvera?
 

tomica0308

Well-known member
Meni na 5km skoci prva crtica od temperature, a toplo pocne puhat nakon 3 il 4km. Bas gledao dok je bilo -1°. 2 crtica mi se pokaze dok prodem 8km. I to bez vecih okretaja. Do 2000okr max vozim dok se nezagrije.
Ak ukljucis recirkulaciju zraka, nemagle ti se stakla?
 

Cutac

Prèkaroš
javit će ti sam ako nešto nije u redu.
To da, ali tek kada bude prekasno.
Ja da ne koristim TorquePro, ne bih znao da mi je termostat pokvaren jer auto naravno nema prikaz temperature rashladne tekućine.

Takvi auti su dobri za leasing, ali za korisnika koji zapravo zna nešto o autima i koji ga namjerava pravilno održavati, nisu. Pogotovo Citroen koji je sklon samouništenju i na kojemu je sve nagurano i nabijeno da niti mama iz Incrediblesa ne bi lako došla do onoga do čega želi, bilo u motornom prostoru ili na nekom drugom mjestu.
 

DS9

Active member
Naravno, znam. Nego me interesuje postoji li dodatni grijač npr. za to ili se čeka da se motor ugrije bar malo?
Trebalo bi da ima, električni od oko 400 W. Može se proveriti preko VIN. jer ga 1,4 HDi ima, s tim što to u mojoj c3ojki ne daje trenutno zagrevanje, već se to dešava nakon nekoliko minuta vožnje. Da li radi električni ili se zagrejao motor ne znam, jer imam par dijagnostičkih grešaka od kojih bi eventualno jedna mogla da ima veze sa tim (da ne radi).

Pomenuti električni grejač odsustvuje kod benzinaca.
 

markan1000

Well-known member
Citat:
markan1000: Pregled postova
javit će ti sam ako nešto nije u redu.
To da, ali tek kada bude prekasno.
nekako ne vjerujem u to da je ijedan proizvođač, pa tako i Citroen, namjestio upozorenja na način da ti javi kad je već prekasno, odnosno npr. da je mašina već praktički uništena (ja to smatram pod prekasno). isto tako, koliko me pamćenje služi, ovdje još nismo imali auto koji je sheban zbog razloga što nema pokazivač temperature.
ne znam koliko su kod tebe bila odstupanja, ali vjerujem da su bila u još uvijek prihvatljivim okvirima po Citroenovim normama, i da ti zato nije javljalo ništa. pa današnji auti javljaju svakave pjezdarije, pa vjerujem da bi javili i probleme oko temp.
 
Na vrh