Grijači

Petey2501

Member
Evo ljudi vani zahladiše i moja mrcina ostade na dvorištu, vergla, dobiva gorivo ali nula bodova od paljenja, izgleda da su grijači dali svoje, sva sreća nabavit ću sva 4 za 200kn, samo da mi provjerimo danas ili sutra da li je u njima stvar.
 

Petey2501

Member
A ježi ga, od kad ga imam prvo paljenje u danu mu je koma a na poslu mi i nakon više od 8 sati upali kao mačkica. Očito su dali svoje, ali nabavit ću druge ako je uopće u njima stvar.
 

jurapz

New member
Sumnjam da su grijači u pitanju, ako si točio na INI onda ti je vjerovatno bosch pumpa u pitanju, jer koliko sam čuo INA je stavila neki novi aditiv u gorivo i to smrda bosch pumpe, majstori za bosch pumpe su puni posla koliko to ljudima odlazi
 

Marko

Well-known member
Ako je istina kaj si čuo... Aditivi, voda, smeće - kaj je sljedeće? :confused:

Trebalo bi opet uzeti uzorke od benzinskih postaja i vrooom na analizu - ALI neka velikim slovima piše na bočici sa koje je benzinske pumpe uzorak i nek navedu detalje analize. Negda dok si otpral kanistra z benzinom te dole hitalo od jačine, još ak si si malo cugnul z šlahom celi dan ti se podrigavalo. LOL A ove zimske priče di se ljudima dizel smrzel i auti nisu hteli mrdnuti, ajajaj....
 

Petey2501

Member
Pa sumnjam u to jer kao što rekoh auto itekako dobiva gorivo ali dugo vergla a pošto mu je drugo paljenje u danu odmah znači da bi bilo logično da su umrli grijači, ali znat ću danas nadam se, nemam ključ kod sebe iako sam siguran da bi danas upalio jer je toplo (da se razumijemo, auto je iznad 30 palio kao avion) i da, jako rijetko točim na ini, uglavnom Petrol i Filko u Zaprešiću te tu i tamo OMV.
 

jurapz

New member
Budi sretan ako su grijači i nemoj točiti na INI jer će ti bosch pumpa otići, ušteda će ti se debelo naplatiti kad pumpa ode
 

fullcool

New member
grijači se lako ispitaju sa ampermetrom, električari imaju ampermetar za te stvari, izmjere struju doslovce za nekoliko sekundi i po struji vide koliko grijača ne radi. a može biti da ti relej uopće ne uključi grijače, u tom slučaju bi mogao dovsti direkt plus na grijače i probati tako dali će upalit.
 

Petey2501

Member
Ja ti Inu ne volim a i Filko mi je bliže, od ovog tjedna više neću s autom na posao jer je cijena goriva prevelika za moj đep (svaki dan s posla i na posao pojede mi oko 200kn i to ako pazim a i do 250 tako da ću si rađe uštedjeti tu lovu i voziti ga vikendom i eventualno petkom na posao. Nije mi više isplativo a tih pola sata dnevno šta ću izgubiti više neće me ubiti, to će rezultirati i mnogo manjim troškovima održavanja pošto će mi kilometraža drastično pasti, a ovjes sam taman obnovio skoro cijeli) tako da je to win-win situacija i za moj buđet i za autić. Sa ušteđenim novcem mogu ga potpuno obnoviti i uživati još koju godinu prije nego kupim nešto drugo (mislim da ću te poslušati i uzeti Xantiju 1.9, manja potrošnja i jednostavniji auto, ali to ću vidjeti kad dođe vrijeme).
 
Posljednje uređivanje:

jurapz

New member
A to ti je ok, samo vidi šta je otišlo, samo izbjegavaj Inu to svima kažem tko vozi na dizel jer će bosch pumpa procuriti, znam masu ljudi kome se to desilo od kada je stavljen taj aditiv u gorivo
 

Petey2501

Member
Danas sam ga upalio sa drugim akumulatorm i premjestio natrag svoj te odvezao auto električaru, on će sutra riješiti problem.
Na kraju su ipak bili grijači, 450 kn sa poslom, auto je još na sebi imao originalne francuske. Akumulator je sad OK. Dizeli su zakon, pokreneš ga akumulatorom i onda ga izvadiš dok radi i auto se ne gasi, super su. XM više nije mladić i sada je vrijeme da ga vozim samo vikendom a preko tjedna po potrebi, ove cijene goriva nisu normalne za naš standard.
 
Na vrh