Grijači za Saxo 1.5D

Pèelyca

New member
Re: Cijena stupa volana?

trbat će ti sedmica ključ, najbolje cjevasti i desetka (kad već ideš posuđivati)..

odspojiš akumulator + klemu i udreš.. najprije male sedmice odvrneš i paziš da ti ne ispadnu,
jer ih je teško pronać.. one drže žicu koja spaja sva četiri grijača..

zatim ukloniš žicu i matice na sigurno, pa kreneš odvrtati desetkom same grijače..

nove staviš na isti način i pritegneš tek toliko "osjetljivo" - nesmiješ pretegnuti (neki
znaju tako zategnuti grijače da ih je katastrofa poslije skinuti)..

uglavnom pazi kod skidanja, da sve vratiš jednako nazad.. i još jednom napominjem
pazi na male matice jer lako padnu i izgube se "u motoru" :)

Sretno!! :D
ako se upustim u to, svaki korak ću slikati da znam kako je bilo stavljeno. tak sam i šaltere i štekere mijenjala!! (uz dva "muška" u kući- muža i svekra!)

vidjet ću kakve ću biti volje ujutro!!:grin:
 

Pèelyca

New member
Re: Cijena stupa volana?

pa krepali su! a ako mehaničar nebu imao sutra vremena, a ni susjed ne "nabavi" svog mehaničara-šogora, moram nekaj napraviti jer u srijedu u 8 moram s bebom biti u bolnici. A nemrem ranom zorom da se dijete smrzne cipelcugom...i ovak je počeo malo šmrkaviti i bojim se da opet ne navuče nekaj na pluća (imao je ko bebica bronhitis pa dosta pazim).
moram barem pokušati! već sam radi auta jednom odgodila termin u bolnici. a pere me besparica jer sam na porodiljnom i sama sa dva sina (fala Bogu!).

možda nebu sutra peh dan...

ako nebudes sigurna javi mi se
budi bez brige da budem!!!!:) Si ti automehaničar?

NEŠTO KASNIJE........

jer treba odzračivanje sistema za gorivo nakon zamjene grijača?

ma razmišljat ću pozitivno: moj mehaničar će sutra imati vremena to napraviti. Nek nekaj zafušam, nek mi ispadnu šarafi, nek ne znam nariktati.. ne znam baš da bu netko išo popravljati moja s-anja...još veća šteta može biti...

bude on slobodan... thik pink!!!
znam već da cijelu noć nebum spavala...:(
 

Konrad

New member
Re: Cijena stupa volana?

nisam automehanicar, inace radim kao pekar, pecem peciva :D

nema odzracivanja jer grijaci su u glavi motora i nisu povezani s gorivom...oni se uzare da lakse dođe do zapaljenja goriva u cilindru kod ubrizgavanja

hobi su mi auti ;)

gle sve sam ti napisao, nije problem ;)
 

Pèelyca

New member
Re: Cijena stupa volana?

Dečki, grijači su zamjenjeni!!!:hello::euforija::euforija::euforija::aplauz::aplauz::aplauz:

jutros nazvala mog mehaničara, reko - dolazim za 10 min! I - pali mali ko veliki!!!

Ništ mi nije računao. Zna u kakvoj sam situaciji al ću barem njegovoj dječici čokoladice za Božić dati!

Inače, nije ih teško zamijeniti, samo treba imati te duge ključeve kaj se gore vrte... sad ću znati vratiti stare grijače ak mi ovi budu htjeli uzeti auto!:grin:
 

Pèelyca

New member
Re: Cijena stupa volana?

auto glasi na svekrvu, uskoro bivšu, a ne želi mi prepisati auto koji sam uredno platila. ma, lopine, i hrpa osobnih stvari mi je ostala u kući i nedaju mi to da si uzmem (ono od PRIJE braka!!!) Ali, ima Boga...

Eto tako.... svima PUNOOOOO hvala da strpljenju, razumijevanju i savjetima... i kaj nije bilo onog "di se ova baba petlja" i sl. :grin:

Kad ću opet trebati nešto, obratit ću se s punim povjerenjem!!!:)
 

Pèelyca

New member
Re: Cijena stupa volana?

kad nemam kaj pametno savjetovati nikome!:grin:
još neko pogine od mojih savjeta!!!:D
al baš ste ok ekipa! svaka čast!

kaj to u "garažu" staviš auto koji imaš ili koji bi htio imati!!!???
Ej, Mirda, oćeš se mijenjati!?!??!:D
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Cijena stupa volana?

kaj to u "garažu" staviš auto koji imaš ili koji bi htio imati!!!???
Ej, Mirda, oćeš se mijenjati!?!??!
je..v garažu ide ono kaj imaš :whistling:..a rad bi se menjala,a ? sviđa ti se ? :D:p

kad nemam kaj pametno savjetovati nikome!
pa,imamo mi ovdje i "citro cafe" de mlatimo o svemu i svačem ROFLROFL
 

Pèelyca

New member
Re: Cijena stupa volana?

Nego da bi se mijenjala! Još da je metalik srebrni da ga se ne mora furt glancati... milina! pa pisala sam da mi je xsara picasso san. A novije je još i bolje! Al kad nemam 45000 kn da je kupim, pa sanjarim i furt gledam oglase... gušti su gušti...:)

Nego, imam još jedno pitanje... vidla da nemam antifriza. Jel kupim onaj u kanistriću kaj su sad na akcijama po baumaxu ili sparu.. to je ok?
 

Marko

Well-known member
Re: Cijena stupa volana?

Draga čmeljice!

Svima bi nam bilo drago da nam predstaviš svoju leteću košnicu kojom prevoziš med - a za ubuduće bi bilo slatko da dozujiš i da se družiš s nama... Nećemo te ubosti...

:)
 

Pèelyca

New member
Re: Cijena stupa volana?

je..v garažu ide ono kaj imaš :whistling:..a rad bi se menjala,a ? sviđa ti se ? :D:p



pa,imamo mi ovdje i "citro cafe" de mlatimo o svemu i svačem ROFLROFL
e, to još nisam skužila!!! dobro da si reko! sad dok još imam vremena mlatarati kad bebač spava! a kad počnem raditi... uf, baš mi se i neda a moram. sve za moja dva mala princa!:wub:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Cijena stupa volana?

Jel kupim onaj u kanistriću kaj su sad na akcijama po baumaxu ili sparu.. to je ok?
Moraš se naluknut i pogledat kakove ti je boje sad nutra ( crveni..zeleni) i onda takav kupit :whistling:

Draga čmeljice!

Svima bi nam bilo drago da nam predstaviš svoju leteću košnicu kojom prevoziš med - a za ubuduće bi bilo slatko da dozujiš i da se družiš s nama... Nećemo te ubosti...

:)
ROFLROFLROFL Marko,care..:stovanje::stovanje:
 

Pèelyca

New member
Re: Cijena stupa volana?

Draga čmeljice!

Svima bi nam bilo drago da nam predstaviš svoju leteću košnicu kojom prevoziš med - a za ubuduće bi bilo slatko da dozujiš i da se družiš s nama... Nećemo te ubosti...

:)
jel s detaljima kao što su malo pohrđavila vrata? :grin::grin::grin:

...al mogu ja piknuti... ;)
pa krepati!:D

Moraš se naluknut i pogledat kakove ti je boje sad nutra ( crveni..zeleni) i onda takav kupit
pa velim da nema ničega...
 

Pèelyca

New member
Re: Cijena stupa volana?

pa da... nisam ni znala za antifriz (čula jesam i to...) nego sam vidjela u baumaxu kad sam tekućinu za stakla kupovala. Onaj umirovljeni susjed mehaničar mi je pokazao di je antifriz, naluknuli smo se i nema ničega. Pa je reko da moram vidjeti jel bio crveni ili neki drugi.. a valjda mogu boju dobiti ak gurnem neki dugi bibo-štapić?
Znači, to hitno uliti...
 
Na vrh