Greška na gepeku

DS9

Active member
Na C3 sam imao problematičnu masu elektro-motora brisača. To je izazivalo da svako otvaranje gepeka dok motor radi okida grešku Sidelamp Faulty.
Uz to, povremeno bi se brisač slabo pokrenuo i ne bi se vratio u početni položaj. Pritiskanje prekidača brave gepeka dok su vrata podignuta bi pomeralo brisač. U nekim slučajevima je pritiskanje kočnice izazivalo slabo pokretanje zadnjeg brisača ili bi prtiskanje kočnice u vožnji stalno izazivalo oglašavanje greške sidelimp faulty uz pokretanje zadnjeg brisača. Problem je posebno bio izražen za vreme ili posle kiše.

Rešenje sa dve žice (od šasije do vrata gepeka, i na drugom mestu od vrata gepeka do motora brisača) i lemilicom je sasvim uklonilo problem.



 
Posljednje uređivanje:

Neno1971

New member
Pozdrav svima...pojavio mi se problem na C4 Picasso 2014.god.Kada ga otključam ili otvorim vrata vozača nakon vožnje otvori se i gepek,kada ga zatvorim ne mogu ga otvoriti osim pritidkom na ključ ili prekidač u kabini...molim savjet što napraviti
 

ZlatkoC4

Well-known member
Za početak izvadi bravu očisti i dobro pregledaj spojeve struje na bravi i na pregibima vrata.Èesto su kontakti u pitanju
 

Bane

New member
Imam problem da mi ona guma sa plasticnim dijelom kuda prolaze kablovi u vrata gepeka slabo dihtuje pa mi ulazi voda u zadnji dio auta. Na koji nacin to da sredim, silikon, neko jako lijepilo ili nesto drugo? Ima li se naci taj dio, guma sa plasticnim nastavcima za ulaz i koliko kosta?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Počni s ovlaštenim... možda nije preskupo tamo, a moraju imat (bar nabavit)
 
Na vrh