Glavčina za C5

syncmaster1306

New member
Pozdrav ekipo, s obzirom da sam novi na ovome formumu i da trebam Vašu pomoč ukratko Vas sve lijepo pozdravljam!

Naime vlasnik sam C5-tice 2009 godište i nešto mi počelo pod zadnje vrijeme trest i strugat u zavojima u vožnji na volanu tj. u kotačima. Kako se je apsulutno ne razumijem u te stvari ja odmah auto kod mehaničara koji je rekao da je otišao lager u glavčini. I to veli čovjek prednji lijevi.

E sad ok ja zamolio jednoga prijatelja iz Švicarske, s obzirom da je trebalo na dio čekat ovdje u hrv tjedan da mi uzme i nabavi ondje tu glavčinu prema broju šasije auta. I eto čovjek kao nabavio, ali, eto uvjek postoji ali..:). E sad il su njega nasamarili ili je prepisao krivo broj šasije ili me mehaničar farba.

S obzirom da mi auto stvarno treba za posao sad sam odlučio ipak da nek oni naruče taj rezervni dio i slože ovdje u hrv jer vidim da nažalost nejde ovako s vana kad se ni ja vraga ništa ne kužim u to!:oops:

Pa bi Vas molio, s obzirom da sam ja to već platio, ako mi možete ukratko objasniti dali taj model glavčine uopče od Citroena? Je li uopće prednji ili je zadnji. Na koja godišta odgovara ako je? da znam bar nekome prodat i objasnit za što je. Ili ako je za moj da si ga ostavim za rezervne dijelove ili furam auto nekome drugome da mi to složi.

Ispričavam se svima na smetnji i unaprijed hvala na pomoči!




 

syncmaster1306

New member
ovo ti je zadnja glavcina...
Hvala, ajde barem je za citroen..:)

Mozda ce zvucat blesavo, ali stvarno se ne razumijem, i ovo mi je prvi takav upit na forumu jer se osjecam ko magarac kad pred mehanicarom pitam a nista neznam, pa zato vec necu ni njega pitat jer uvjek se radi pametan s pol sata prodika o tom dijelu, ali jeli to opce za moj model..meni su na felgama 5 rupa..a tu vidim da su cetri? ili jos ide neki nastavak na ovo pa da se dobije onda 5 rupa?

Hvala
 

fullcool

New member
to ti je zadnja glavčina za modele do 2008.g. a tvoj je 2009.
inače ležajeva bude uvijek na stanju u trgovinama pa se dobiju odmah.
kod tebe je možda problem što je noviji auto pa još niko ne kupuje to jer je prerano za takve kvarove, zato vjerojatno nema na stanju nego se čeka.

čudno je da je već loš ležaj pa bi trebalo svakako provjeriti i da li postoji neki uzrok zašto je otišao, možda oštećena felga ili si nabacio neke neodgovarajuće felge.
 

syncmaster1306

New member
Hvala, puno ste mi pomogli!

Ma felge su gore orginal koje su s opremom exclusive bile.18 colerice.nisam nist mjenjao na autu...nisam nigdje ni nagazio s autom ni ništ..barem se ne sječam da jesam..ali hvala na savjetima!
 
Na vrh