Getriba sa 1,0 na 1,4

sino

Member
Pozdrav,
pitanje za znalce getriba od saxa 1.0 iz 97 da li odgovara i na 1.4 motor? Te na koje sve modele auti odgovara.

hvala unaprijed
lp
 

Dalibor

Dado Tornado
moj dojam je da odgovara 1,0 i 1,1 na 1,4 sa citroen saxa ali i peugeota 106.
pripazi da se ne bi radilo o getribi za ZX ili 306, kod njih je išlo više varijanti,
može odgovarati ali treba provjeriti spajanje ručica mjenjača - getriba.

na getribi trebaju biti dvije oznake,
jedna je model u ovom slučaju vjerojatno se radi o MA/5N,
koje su išle na 1,0, 1,1, 1,4 samo ima razlika u prijenosnim omjerima.
druga oznaka je tip prema kojem možeš točno odrediti je li getriba identična.
 

Lix

Active member
na zx-u i 306 su išli stariji xu blokovi manjih kubikaža (1.6 8v) a ovo šta ti gledaš je tu grupacija motora i ja bi isto potvrdio sa dosta sigurnosti da paše sve na svašta tj da se getribe od motora TU9 (1.0) TU1 (1.1) TU2 (1.3 gti/rallye) i TU3(1.4) mogu izmjenjivat međusobno
 

sino

Member
Ovo piše na getribi 20ce13 a ispod toga 0022137. znači to bi trebalo odgovarati na više manje sva psa vozila do 1.4 ccm
 

Dalibor

Dado Tornado
piše na getribi 20ce13
ta je možda bila i na mojem ZX-u 1,4 iz 1993.,
za nju gledaj razne modele od kraja 80.-tih do '98.,
razne male peugeote i citroene 1,0/1,1/1,4,
vjerojatno ćeš naići baš na takvu 20CE13.

bilo je više varijatni 20CE, odgovarale bi ti i druge (možda i nakon '98.),
svakako provjeri tamo gdje se kopčaju šipke i rupe gdje ulaze poluosovine.
takvih getriba sigurno ima i ne bi ih trebao biti problem naći.
 

sino

Member
Pošto getriba nije prodana, kupac je bio skeptičan oko ugradnje na 1,4motor. Majstor ga uvjerio da je to pre slaba getriba i da neče izdržati ni 1000 km. :hm:
Tako da je ista dalje u prodaji pa ako ima zainteresiranih i treba nekome možemo se dogovoriti za nekakvu simboličnu cijenu. Èisto da mi ne stoji u garaži i ne skuplja prašinu:whistling:
 

sino

Member
Ma ljudi su čudni.
Javim kodove i šaljem slike.

AX-ja imaš kakv mail ili br. moba da ti pošaljem slike?

20CE13
0022137

To piše na getribi
 

Lix

Active member
kažeš slaba nece ni 1000 km izdržat... ekipa vozi brdo na 1.1 getribama sa zojkicama i saxicima 1.6 8v sa sigurno preko 100 ks, pošalji mehaničara na neku prekvalifikaciju, za slasticara ili nesto jer ocito nije upucen u to sta prica i ne zeli slusat :whistling:
 

sino

Member
AX-ja, nema frke ;)

Lix, ma to je bio mehaničar od kupca koji je htio kupit moju getribu. jednostavno nisam mogao tipu objasniti da to odgovara. Èak sam i po šasiji gledao prijenose u difu i skoro pa isti su ali nema šanse. Tip vjeruje svom mehaničaru i nemožeš protiv toga...
 
Na vrh