Gdje se sve nalazi broj šasije?

krruno07

New member
pozdrav...
jel zna tko gdje xm ima brojeve šasije?
bio sad na tehničkom kad smo dizali probe i onaj broj ispod šofer šajbe se jako slabo vidi,skoro pa ništa...
tip je reko da bi trebalo prijavit policiji da ukucaju nove brojeve..
pa me zanima dali još ima gdje brojeve,da ne moramo ukucavat nove
hvala
 

sasa45

New member
tip je reko da bi trebalo prijavit policiji da ukucaju nove brojeve..
pa me zanima dali još ima gdje brojeve,da ne moramo ukucavat nove
hvala
Koliko ja znam još bi trebao biti i na pločici ako je ima ako ne moraćeš u policiju da ti ukucaju brojeve tj da se radi PUS, što u principu i nije loša stvar.Ima ovde momaka koji će ti to bolje pojasniti :)
 

misa

Active member
Broj sasije ti je na stangli koja spaja levu i desnu stranu auta... sa jedne do druge strane krila....ispod nje su ti i leva i desna bomba (kugla).Kad otvoris haubu,videces.

Sto se tice plocica...na njima su samo oznaka i broj motora...ne broj sasije.
 

krruno07

New member
Broj sasije ti je na stangli koja spaja levu i desnu stranu auta... sa jedne do druge strane krila....ispod nje su ti i leva i desna bomba (kugla).Kad otvoris haubu,videces.

Sto se tice plocica...na njima su samo oznaka i broj motora...ne broj sasije.
pozdrav..
za taj broj znam,to je lim koji povezuje lijevu i desnu stranu..
taj broj je pohaban pa se neda pročitati,imam i pločicu napred iznad farova i tamo je broj koji se vidi ali taj se ne prizna..
xm karavan još ima brojeve iza u bunkeru di se preklapaju sicevi ali na svom nemogu nači.
pa sam mislio možda tko zna da li ima još gdje
 

misa

Active member
pozdrav..
za taj broj znam,to je lim koji povezuje lijevu i desnu stranu..
taj broj je pohaban pa se neda pročitati,imam i pločicu napred iznad farova i tamo je broj koji se vidi ali taj se ne prizna..
E taj broj na plocici izmedju farova(na veznom limu)je isti kao i onaj na stangli. Ako ga ne priznaju onda ti samo ostaje da ti policija ukuca broj po njihovom uputstvu.
Kod nas se to zove PUS(po uputstvu sup-a(sekretarijata /ministarstva unutrasnjih poslova)).

To je koliko sam primetio slaba tacka na Xm-u.Retki su oni sa jasno vidljivim brojem.
I ja kad sam kupovao mog,prosle godine,jedva sam procitao taj broj sasije.
 

krruno07

New member
E taj broj na plocici izmedju farova(na veznom limu)je isti kao i onaj na stangli. Ako ga ne priznaju onda ti samo ostaje da ti policija ukuca broj po njihovom uputstvu.
Kod nas se to zove PUS(po uputstvu sup-a(sekretarijata /ministarstva unutrasnjih poslova)).

To je koliko sam primetio slaba tacka na Xm-u.Retki su oni sa jasno vidljivim brojem.
I ja kad sam kupovao mog,prosle godine,jedva sam procitao taj broj sasije.
hvala na savijetu...
ništa budem se raspital na policiji pa nek ukucaju druge,nema mi druge..
 

milosxm

New member
E taj broj na plocici izmedju farova(na veznom limu)je isti kao i onaj na stangli. Ako ga ne priznaju onda ti samo ostaje da ti policija ukuca broj po njihovom uputstvu.
Kod nas se to zove PUS(po uputstvu sup-a(sekretarijata /ministarstva unutrasnjih poslova)).

To je koliko sam primetio slaba tacka na Xm-u.Retki su oni sa jasno vidljivim brojem.
I ja kad sam kupovao mog,prosle godine,jedva sam procitao taj broj sasije.
Upravo iz tog razloga su na S2 premestili broj šasije...
 
Na vrh