Gdje se nalazi filter klime ?

misa

Active member
Mislim da ga nema.Ali posto je tvoj '94,to je prelazna godina sa serije 1 na seriju 2,onda mozda i ima ali ne verujem.

Posto ga serija 1 nema,ne verujem da ga ima ni serija 2.
 

berbatov

New member
i mene interesuje imal xm filter kabine posto mi je musterija dolazila juce i nece da mu puse a ventilator do kraja pojacan radi....
 

Mrèela

New member
hvala neznam sta da radim nepuse mi nikako u auto..
Ako nema klimu,a nema, ventilator ne radi ili osigurač pregorio,ako ventilator radi a ne puše kako treba onda je prljav ili klapne nisu podešene dobro.Ja bih to pogledao.:cool:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Filter kabine je ujedno i filter klime, a ako ventilator radi sve tri brzine a ne puse kak bi trebal, onda je klapna sigurno ostala pritvorena, nama kaj drugo biti
 

deda

New member
Filter kabine je filter kabine, i to nikakve veze nema,jel auto ima klimu ili nema.Nekada auti koji su i imali klimu,nisu imali filter kabine.Ne brkajte to,jel filter klime je sasvim nešto drugo i filtrira plin,tj po pravilu se to zove i separator i to se nikada ne mjenja i košta ,boli glava.Noviji auti koji uopće nemaju klimu,imaju taj filter kabine koji filtrira zrak koji ulazi u kabinu.
 

Lakii

Well-known member
Ljudi, ovo je XM.
Znaci, nema filtera kabine, nema klapni i slicno.
Ako ti ventilator radi samo na najvecoj brzini, onda ti je otisao tranzistorski modul regulacije brzine ventilatora.
Slican (ne isti) imaju Xantia, Xsara, Saxo...
Potrazi tu na forumu, ima tema. Znaci ili nabavljas novi/polovni ili sam mjenjas tranzistore;

http://club-xm.com/forum/index.php?showtopic=2428&st=15
 
Na vrh