Gdje se nalazi žica mase?

Ortak995

New member
Imam problem s masom, a primijetio sam i da je žica korodirala, pa bih stavio novu. Zna li netko koliko žica mase ima i gdje se nalaze. Hvala!
 

Automatic

Well-known member
Na autu ima hrpa žica koje su spojene na masu.Znači imaš onu na akumulatoru na nju je vezano još koja ili više njih.Iz getribe na šasiju isto možda ima deblja žica za masu(ona je široka i plosnata i lako zamjenjiva ).Žice koje su spojene na karoseriju pokraj prednjih i stražnjih lampi su isto žice od mase .Svaka smeđa žica koja je spojena direktno na bilo koji dio karoserije je masa.Žice ne možeš samo tako mijenjati jer bi trebao onda mjenjat kompletnu instalaciju.Ak te zeza motor zbog mase ili anlaser onda gledaš onu debelu žicu iz motora ili getribe koja je spojena na karoseriju.Ak te muče svijetla pogledaš one mase (smeđe žice koje su spojene na karoseriju).Kod svjetala moraš prekontrolirat da nije negdje stavljena kriva žarulja dvopolna ili jednopolna jer če ti pobrkat cijeli sistem).Ako stisneš štop a zasvijetli žmigavac ili sl, tad auto negdje gubi masu.Ima hrpa žica od mase a pošto nisi naveo problem koji imaš najbolje da ti pogleda auto električar da si ne napraviš neku štetu.Ima dosta stvari gdje masa radi problem i nekad zna izludit čovjeka.Žica koja je korodirala samo je namoči u mlakoj vodi i bit će ko nova,očisti dosjed,a ako je oštečena odcvikaj i nadoštukaj drugom lemljenjem ili preko raznih spojnica.
 

Ortak995

New member
Hvala na odgovoru
cilj mi je promjenit glavnu masu znaci onu najdeblju zicu sto ide na blok motor inace , ili na karoseriji sto je
 
Na vrh