Gdje pronaći koji dijelovi/tekućine odgovaraju mom c4?

lageros-zg

New member
A osjećam se nekako prozvanim da nešto kažem, a da ne šutim samo i idem dalje.
Ma shvatio sam ja da je to uglavnom šala, zato i jesam stavio smajliće.

Osobno smatram da mogu i da pridonosim nekom kvalitetnijem sadržaju ovoga foruma, a to i taj dio se ne može kupiti i platiti novcem, a da bih svima mogao biti na viskoj razini, kako točnošću isporuke dijelova, tako i kvalitetomo po povoljnim cijemama, sve to košta, a to naravno nikoga ne zanima, jer svima je cilj dobiti što je povoljnije i kvalitetnije pa makar svaki drugi put išao kupovati kod nekog trećeg, dok se na kraju opet ne zatvori krug... odnosno, kako možemo vidjeti, tvrtke propadaju, ali osobno se uzdam u našu tradiciju od 1992. godine koju i osobno njegujem, jer firma je obiteljska i želja mi je da i moja djeca možda danas sutra već imaju gdje raditi, nastavno na ono što ja danas napravim.

Stoga... idemo raditi, a ne zabušavati i ono što je puno i znatno bitnije, podržavati jedni druge u rastu i održivosti ovakvih mjesta (foruma) koji služe za nešto više od raznih prepucavanja koja se događaju ili vrijeđanja isto tako.

I da ne zaboravim, od iduće godine sam imao ideju da na svojoj web stranici obznanim i napravim linkove na svaki forum gdje sam prisutan, a s napomenom kako na svakome od foruma je moguće pronaći odgovore na gotovo sva pitanja koja nekoga muče sa vozilom. I tako za svakog proizvođača vozila posebno.
A možda netko od vas ima i još kakvu ideju oko toga za boljom suradnjom u nekom takvom svjetlu poboljšanja i povećanja kapaciteta članstva i slično.

S poštovanjem!

Anđelko Nizek

Lageros d.o.o.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
:D Nitko te nije prozvao, Anđelko. Reklamiraš se. Besplatno. To je OK. Nikome ne smeta. Iako sam do sad mislio da plaćaš i ovako razuvjeren te i dalje jednako volim. :wub:
 

Cutac

Prèkaroš
Evo mene sa svojim VIN-om. Malo je potrajalo, sorry :oops:
Poslao sam ti ga u privatne.
Trebaju mi diskovi, pakne, motorno ulje, filter motornog, zraka za kabinu, zraka za motor i mislim da je to to. :)
 

ZlatkoC4

Well-known member
Anđelko a da napišete na forumu cijenu za traženo-ponuđeno. Pa da mi ostali znamo.
I jedno pitanje držiš li ulje TOTAL QUARTZ INEO ECS first 0W30 i naravno ako da koja cijena.
 
Posljednje uređivanje:

lageros-zg

New member
@ ZlatkoC4
Nema problema, budem i to postao ovdje, jer sam automatski poslao odgovor na upit tamo gdje je bio i VIN broj.

A što se tiče ulja TOTAL QUARTZ INEO ECS first 0W30 na žalost ništa od toga, samo opcija ELF EVO900FT 0W30 1L po 62,00 Kn/1L.
Inače to ulje se navodi da je jednako po specifikaciji i za PSA grupaciju, Renault, Ford, Mercedes, BMW, VW (koji moraju korsitit 0W30).
Zapravo, već sam imao upit za Peugeota 208 isto to za TOTAL, ali serviser je rekao da može i ELF, jer je isto, samo eto, marketing radi svoje.
Ako je zadovoljavajuće ovo ELF ulje, mogu povući koliko treba i oko utorka, srijede bi to bilo kod mene.

Evo i kakva je bila ponuda za C4 II 1.4 benzin od Cutaca:
(ovo je samo copy/paste)

- Motorno ulje:
TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W30 5L = 250,00 Kn/5Litara (ima za odmah)

- Brtva čepa kartera, OE broj 031338:
ELRING 813.052 = 2,00 Kn/1kom (ima za odmah)

- Filter ulja, OE broj 1109AH:
PURFLUX L358A = 50,00 Kn/1kom (ima za odmah)

- Filter zraka, OE broj 1444XG:
PSA Original 1444XG = 84,00 Kn/1kom (ima za odmah)

- Filter kabine:
* standardni peludni, OE broj 6479C2:
PSA Original 6479C2 = 85,00 Kn/1kom (ima za odmah)
* ili filter s aktivnim ugljenom:
CORTECO CC1082 = 88,00 Kn/1kom (ima za odmah)

- Kočioni diskovi, prednji, 266mm, OE broj 424983:
TRW DF4184 = 225,00 Kn x 2 = 450,00 Kn/2komada (tek tamo iza 15.01.2016.)
TEXTAR 92111503 = 210,00 Kn x 2 = 420,00 Kn/2komada (može biti kod nas u utorak)

- Kočione disk pločice, prednje, 4254A9:
TRW GDB1917 = 310,00 Kn/set (tek tamo iza 15.01.2016.)
TEXTAR 2522001 = 285,00 Kn/set (može biti kod nas u utorak)

- Kočioni diskovi, stražnji, s integriranim ležajem kotača, 249mm, OE broj 424966:
TEXTAR 92194100 = 595,00 Kn x 2 = 1.190,00 Kn/2komada (može biti kod nas u utorak)

- Kočione disk pločice, stražnje, OE broj 1608618580:
TEXTAR 2355402 = 180,00 Kn/set (može biti kod nas u utorak)


Uvijeti ponude su sljedeći!

Sve navedene cijene su sa već uračunatim PDV-om za gotovinsko ili internetsko plaćanje.

Za AMERICAN karticu ide na samo jedno provlačenje i cijene se uvećavaju za cca 7%,
a za kartično plaćanje na rate (6) (preko 500,00 Kn) ide samo preko kartica Zagrebačke banke (maestro, master i visa) te se cijene uvećavaju isto tako za cca 7%.
DINERS isto tako može kao i kartice zagrebačke banke, ali kroz "peglu".

Ukoliko se roba treba slati na adresu, šaljemo je kurirskom službom i trošak otpreme za ovakav paket je 80,00 Kn.
Za dostavu na području Zagreba, dostava je s našim vozilom i besplatna je.

Ponuda je informativnog karaktera te roba nije rezervirana i podložna je daljnjoj prodaji bez prethodne najave.

Ukoliko je ponuda aktualna i ima predispozicije za narudžbu, potrebno je obavezno javiti
kako bi robu kod vanjskih dobavljača mogli rezervirati te da se ne proda, a isto tako su nam potrebni i sljedeći podaci:
- ime i prezime
- adresa i kućni broj
- mjesto i poštanski broj
- kontakt telefon
- kontakt email
te način kako bi se vršila uplata i isporuka robe.

Za sada toliko, a u slučaju bilo kakvih dodatnih pitanja rado stojim na raspolaganju.

Lijep pozdrav!


Anđelko Nizek

LAGEROS d.o.o.
A.K. Miošića 52
10410 Velika Gorica
Hrvatska - Croatia
T: +385 1 6221-223
F: +385 1 626-0010
E. [email address]
w: http://lageros-auto-moto.webs.com
 

Dalibor

Dado Tornado
total quartz je smeće od ulja. elf za 5% još i veće.
moj dojam.

radije odaberite mobil 1 esp formula ili motul x clean za one koji trebaju 5w30, ina millenium za starije aute u koje ide 5w40 ili motul x cess 5w40 za novije aute.

mobil i xclean su oko 100 kn, millenium i xcess 80kn za litru.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pošto nisam baš jak u uljnoj tematici, jel možete barem razložit taj zaključak o smeću?
Kako bi se ta razlika između recimo vrhunskog Shella i smeća od Totala manifestirala?

Interesira me pošto sam na Quartzu odvrtio 190tkm, od koji je puno bilo u gornjoj polovici okretaja. Ja za sad ne primjećujem nikakve probleme koji bi bili uzrokovani uljem. Ili neznam di gledat?
Taj pridjev smeće inače označava nefunkcionalne proizvode, koji ne odgovaraju specifikacijama, tvrdnjama marketinga (poput VW automobila) ili slično... A s obzirom da sam za sad zadovoljan (kolko mogu bit), klipovi još uvijek skakuću gore dolje, živo me zanima što to ne primjećujem.
Oće li možda izdržat samo 300, umjesto 500tkm koje bi napravio na vrhunskom Shellu? I na kraju, što točno preporučate umjesto Q7000 10w40? Da mijenjam gradaciju s obzirom na kilometre, način korištenja, nakon buduće promjene dihtunga glave i kartera?

PS

Ovo već ide u OT, ako modovi ne odobravaju, može u drugu temu.
 
Posljednje uređivanje:

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Pošto nisam baš jak u uljnoj tematici, jel možete barem razložit taj zaključak o smeću?
Mislim da se sve svodi na "kako-tko-voli" i neke subjektivne dojmove, poput "tiše mi radi s Y uljem", "nije crno i rijetko nakon 15tkm"... i sl. ;)

Osobno nisam fan ni Totala ni Shella, već dugi niz godina korisitm samo Valvoline ulje.
Dolje test iz 2013. pokazuje da sam pravilno izabrao. :)

[ame]http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf[/ame]
 

LukaZg

New member
Nedavno sam bio u Njemačkoj i malo me zaintrigirala njihova marka Liqui Moly pa sam uzeo surfao okolo i ugodno se iznenadio testiranjem njihovog TUV instituta o kvaliteti proizvoda - posebno ulja. Èak razmišljam da ga isprobam.

Èini mi se da se ovo Liqui Moly ulje zove MoS2 ....

@Bjelivuk
koje valvoline ulje koristiš 5W30?
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
LM kaže da može na motore sa DPFom, mada na par mjesta ljudi kažu da bolje ne. Koliko ja shvaćam, to je samo aditiv
 
Na vrh