Gdje nabaviti UV boju za rashladnu tekućinu?

sir.Oliver

Well-known member
misliš UV boju za antifriz ? što će ti to ? pa barem kada curi antifriz to se vidi .... ili si mislio boju koja se dodaje u freon ( klimatizaciju ) , kada se traži mesto gde pušta instalacija ?
 

sir.Oliver

Well-known member
to , što ti to nevidiš , nemora značiti i da se uopće ne da vidjeti .....
probaj upotri:cenzura::cenzura::cenzura:iti kompresor ( dovoljno je tri atmosfere tlaka ) i pokazat će se gdje je rupa , odakle curi .....

upotrebiti je trebalo stajati umjesto one glupe cenzure ...
 

sir.Oliver

Well-known member
koliko " vode " ti izgubi na , recimo 100km ? ili kako često moraš dolivati ? jesi li provjerio čep na posudi ? dali je on ispravan ?
 

Cutac

Prèkaroš
Pa da nemaš kompresor doma
Imam, ali ne koristim ga. Ne bih htio imati pneumatski alat, rađe uzmem baterijski.
Jedino u Lidlu možda uzmem pištolj za pjeskarenje i za farbanje.

koliko " vode " ti izgubi na , recimo 100km
Nepravilno ju gubi.
Na otvorenoj cesti i autocesti ne gubi, a u gradu potroši recimo centimetar ekspanzione(ne znam količinu) na 800-tinjak km.

Èep je nov stavljen, nije do njega.
 

sir.Oliver

Well-known member
aha ... a koliko si s njime prošao do sada ? ili negdje na crevu ( spoju ) pušta i odmah ispari , ili na hladnjaku pomalo pušta i odmah ispari .... ili je zaptivač glave počeo put za večna lovišta predaka .... mislim da ti ovdje neće pomoći ni UV boja , jer je to jako malo , mislim količinski ... decilitar dva na 800km .... na tvome mestu bih to za sada ostavio tako kako je ... eventualno provjerio spojeve creva sa motorom .... radijatorom .... hladnjakom .... i pratio situaciju .... kada počne malo više , samo će pokazati kuda voda nestaje ....
 

Cutac

Prèkaroš
a koliko si s njime prošao do sada ?
Misliš ukupno kilometara ili?

Ja bih što prije sredio da me ne bi iznenadio na putu, pogotovo jer nemam kazaljku temperature.
Brtva glave mislim da nije jer je ovo počelo u 8. mjesecu, a i antifriz i ulje su skroz čisti, ni traga miješanju.
 
Na vrh