Gas ostaje u obrtajima prilikom mjenjanja brzina

grandepuconi

New member
Popravljeno. 😎
Majstor: JA 🤓
Dijagnoza tocna je bila prekidac kvacila nije crko zato nije davalo gresku na dijagnostici.
Trosak popravka malo kontakt spreja i razgibavanje mikroprekidaca. I vidi cuda sad sve radi ko urica. I tempomat i obrtaji se vracaju kod mjenjaja brzina kako bi i trebali. Vjerovatno prasina il nesto tako. Bravo ja. Hvala svima koji su pomogli.
 

grandepuconi

New member
Povise papucice kvacila je. Da bi vidio kablove i mikroprekidac treba skinit plastiku onu cijelu sto ide oko osiguraca. S donje strane imaju male dvi tiple koje treba izvuc. Onda lagano s donje strane povuci plastiku. Nije tesko al triba lagano da kopce ne puknu zute boje su kopcem kad to skines vidit ces jedan prekidac odmah ispred sebe to je od kocinice. Ovaj je bar kod mene crni povise papucice kvacila je malo uvise smjesten. Crni nekih 2cm x2cm. Isprati kabal i naci ces ga lako. Onda stisni rukom par puta papucicu kvacila i vidit ces mali komad plastike sto viri iz prekidaca njega papucica stiska. Ja sam to bez skidanja mikroprekidaca posprejo kontakt sprejom i sad sve ko cura radi bez greske. Nisam kontakte spfejao vec taj komadic sto viri iz prekidaca sto papicica kvacila pritiska. Sutra ti mogu poslikat sve pa stavit slike ode. Kako sam ja to rijesio.

@tomica0308 neznam za to mozda sam to i probao al se ne sjecam. Sutra popodne to probam pa ti javim. Neznam jel se gasi tempomat kad sitsnem kvacilo. A i neznam isto tako jel normalno da se ugasi ili ne.
 

grandepuconi

New member
Za kocinicu sam znao. A za kvacilo nikad nisam isao za tim jer kad bi stisnuo kocinicu tempomat bi se ugasio i tek bi onda mjenjao brzinu u nizu.
 

Kele

PSA Fan
Na pedali kvacila imas prekidac,proveri da li on radi kako treba.U voznji kada stisnes kvacilo,informacija da je pedala pritisnuta mora da dodje do motornog racunara koji onda spusta obrtaje i umiruje motor da bi se lakse promenile brzine.Nekada taj prekidac ni ne radi ili ostane zaglavljen.To se dijagnostikom u parametrima motornog racunara lepo vidi.

Malo sam zakasnio sa odgovorom, forum mi nije prikazao ovu poslednju web stranicu pre objave posta.Izvinjavam se.Lepo da si resio kvar.
 
Na vrh