Garancija, uvijeti, produživanje i ostala rasprava

pokra89

Well-known member
Tko kaže da se taj Hyundai usudi tvrditi da će sve trajati 7 godina? Ajd ok, za Hyundai ne znam, ali znam za KIA-u. Nude 7 godina jamstva. U firmi imamo Sportage, 2012.godiste. Ne tvrde da će sve trajati 7 godina, nego da će o svom trošku zamijeniti dio koji ode u tih 7 godina. Isto je to, rekao bi netko sa strane. Jeste, isto je to, ali glavni uvjet jeste da sve ali doslovno sve servise i zahvate na vozilu, svih sedam godina, radiš u ovlaštenom servisu. Jedino te nisu uvjetovali di ćeš točit gorivo, sve ostalo moraš kod njih. Škripe ti metlice brisača? Ok, izvoli i naruči se u KIA-u, pa ćemo promijeniti za 70 eur. Hoćeš mali servis? Nema problema, naruči se u KIA-u, čekaj par dana na slobodan termin, izvadi 230 eur i može.
Dobro, ali nama je ovlašteni servis udaljen preko 100 km, i gubimo cijeli radni dan zbog malog servisa.
Ok, hoćeš li 7 godina jamstva ili nećeš? Ako hoćeš dolazi i ne kenyaj, ako nećeš kupi Citroën pa ga nakon 2 godine servisiraj di god hoćeš.
 

Brruno

Well-known member
Ma ne treba uopce garancija na komplet vozilo ali daj covjece garanciju na motor,mjenjac, Denox koji je crko kolegi, koroziju,ovjes i te neke vitalne djelove koki kostaju 1000 eura i vise. Ovaj denox od kolege siguran sam da nije crko od istrosenosti nego od neispravnosti, pa nema ni 100000km. Isto kao i prednji cilindri koji su rikavali na 100000km. Ili pumpa ovjesa. Na to mi daj jamstvo bar 4 godine, drugo mi niti ne treba

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Cutac

Prèkaroš
Puno potrošača i vozi u ovlašteni pa im to ne igra ulogu. Vozio bih i ja da ne volim znati što se događa. Sjednem u auto, odvezem se u ovlašteni, sjednem u zamjenski, platim svoj kasnije i vozim se doma. Skuplje je, ali nekome vrijedi živaca i vremena. Baš se svima da tražiti kataloške brojeve u proizvođačevom katalogu, pa ići na kataloge raznih proizvođača dijelova, tražiti što bi pasalo, mozgati, ići u excel, sve to posložiti, zvati trgovinu za ponudu, naručiti, ići po to, ići svom mehaničaru(još ako ga nema, ideš na sreću), ne imati zamjensko vozilo...
Nekima vrijeme i živci vrijede više nego ušteda na servisu.

Oni koji bi se hebali, a da im ne uđe su druga priča, o njima ne bih.

Trebalo bi provesti istraživanje, ili naći već provedeno, o trošku nakon isteka Hyundai garancije na vozilu koje se održavalo u ovlaštenom i na vozilu koje se održavalo prve dvije godine.

Da nisam entuzijast, i sam bih išao u ovlašteni jer mi se ne bi dalo sve gore navedeno izvoditi.

Kada sam kupovao laptop, 2015. ja mislim, uzeo Dell 5559 jer je na cijenu od 6500 kuna sa doplatom od 400 kuna nudio 8 godina garancije, all inclusive.
Ej, mene do 12. mjeseca 2023. ne hebe jel sve u redu sa laptopom. Kada stisnem tipku, a laptop se ne pali, pravac Links i ne dira me ni šta je ni kako je.
Meni taj peace of mind vrijedi cca. 1200 kuna premije nad ostalim laptopima.

TV kupio nedavno, ista dijagnonala, 4K, HDR, Philips nudi manje bogat softver u odnosu na ekvivalentni Samsung za sličnu cijenu. Uzeo Philips jer nudi 5 godina garancije, a Samsung 2. TV na zid i narednih 5 godina ga samo palim i gasim, ni da prašinu obrišem.

Meni su uvjeti garancije i korisnička podrška jako bitna stavka kod kupovine svega. Zašto ću zauvijek samo Logitech kupovati? Jer mi je na BT mišu za laptop krepao kotačić, otvorio ticket, snimio video kako ne radi i u roku par dana novi miš stigao iz Austrije.
Anker, krepala baterija u kameri, snimio i poslao dokaz, novci nazad na račun.
Na taj se način privlače i zadržavaju kupci.

Meni osobno garancija puno govori jer proizvođač nije lud da daje dugu garanciju na neki šrot, pa da bankrotira radi reklamacija.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Uzeo Philips jer nudi 5 godina garancije, a Samsung 2. TV na zid i narednih 5 godina ga samo palim i gasim, ni da prašinu obrišem.
Philips je roba iz Turske. Paneli generaciju ili dvije iza Samsungovih. Samsung je ima neku akciju di si za dvista-trista kuna moga doplatiti do pet godina. :cool: Mislin čak na mall.hr
Znan jer san nedavno kupova za apartmane. :)
 

Brruno

Well-known member
Plus ne mozes fillmove gledat ako imas iptv videoteku. Na samsungu mozes. Na Philipsu se kumu gubio signal na sekund kad bi kamion prošao pokraj kuće . Nisam vjerovao pa me zvao doma i čekali,kad ono paf ,prolazi kamion a na ekranu "no signal" :D. Kupio Samsung i sad ne gubi. Sve je relativno.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 
Na vrh