Filter kabine

Braco

New member
Evo mene opet, ma najviše nervira kad upalim ventilaciju u facu mi ide prašina i svakakve ****arije . E sad zva sam svudi po splitu imaju li filter kabine i dobia sam odgovore imaju ih ali ne na lageru ili uopće nemaju. Sad iša sam vidit ispod one plastike kod haube i ima neki filter ali je betežan ono zaustavlja samo borove iglice i to ali prašina i manje stvari mogu proć. Ima sam jednu jeftinu gljivu za motor pa sam skinia od nje spužvu i stavia ispod ove.

Moje pitanje je ima li igdi za kupit filter umisto tog i/ili ima li možda kakvi plosnati filter za stavit u kabinu di je kućište od zraka.
 

zuti

New member
kupi onaj plavo- bili filter za nape i izriži komad po tvorničkom. Kad se nakup prašine baci i izriži novi. Ako ti se čini da je pregust, razdvoji plavi i bili dio i stavi samo dio.
 

Braco

New member
Hvala na odgovorima , a tako sam i napravia kako sam gori upisa s tim da ću i uzet od honde unutrašnji filter pa ću ga skratit i utirat u onu plastiku od kabine tako i da tu vata.
 

zuti

New member
Ma ne triba ti to, dosta ti je ovaj filter od nape, nemoj ga tanjit i neće ti sigurno ulazit prašina. Ja ga koristin otkad iman auto i radi.
A ti radi kako ti odgovara
 

Braco

New member
Ma ne triba ti to, dosta ti je ovaj filter od nape, nemoj ga tanjit i neće ti sigurno ulazit prašina. Ja ga koristin otkad iman auto i radi.
A ti radi kako ti odgovara
Ma vidit ću sad kako mi ovo radi ali sam se i sitia stavit od vrećice za usisivač. Ja iman hoover usisivać koji ima neke tamo vrećice s aktivnim ugljenom i miris ne izlazi iz njih 5 komada je oko 40 kuna, pa ću s tim isto provat.
 

coLL

New member
Ovaj savjet s filterom od nape zlata vridi :)
Nego kako se rišiti onog smrada od klime, na početku tek kad je upalim ima neki ružan miris al za 5 min je sve ok?
 

zuti

New member
provjeri jeli ti cijev za kondenzat u motornom prostoru začepljena, vidit ćeš je kad se zavučeš ispod auta.
imaš za kupit sredstva za dezinfekciju klima uređaja
 

deda

New member
Samo stavi od nape,odlićno filtrira i vidjećeš kakvo sve sranja udišemo,nakon tjedan dana izgleda ko dimnjak.Ja sam to koristio uvjek u Saxu,a jeftino je.
 

Dalibor

Dado Tornado
Nego kako se rišiti onog smrada od klime, na početku tek kad je upalim ima neki ružan miris al za 5 min je sve ok?
pokušaj par minuta prije stizanja na odredište isključiti klimu kako bi ventilator prije gašenja vozila donekle osušio vlagu
 

Braco

New member
Samo stavi od nape,odlićno filtrira i vidjećeš kakvo sve sranja udišemo,nakon tjedan dana izgleda ko dimnjak.Ja sam to koristio uvjek u Saxu,a jeftino je.
Bia sam u Emmezete tamo kupia taj filter za napu ali s aktivnim ugljenom jer sam priko proljeća malo alergićan. Prvo ću malo to rastavit i poćistit sve jer ima prašine i ****arija unutra koliko oćeš ali glupo šta nisu napravili neki panel filter za u kabinu i tako riješili cili problem.
 

deda

New member
A.ćuj dok je Saxo izbaćen na tržište nije bilo još potrebe za tim u autima niže klase,a danas je sasvim druga situacija.Zagađenje je katastrofalno u zadnjih 10-15 godina.
 

Braco

New member
A honda civic od stare mi ima taj filter u kabini , a iz 97. godine je auto. Iako ja mislim da bi se moglo uvalit u saxa isto kad se doli skine ono fleksibilno crijevo. Izmirit ću koliki filter može uć pa ću ić u metalia auto vidit imaju li šta tih dimenzija.
 

deda

New member
Saxo je počeo proizvodnju 1994,a Peugeot 106 koji je isti auto još dosta godina prije,tako da taj treba gledati iz toga doba.
 

zgodny

New member
nije to filter vec mrezica.. ja vec godinama stavljam spuzvu i radi odlicno dok se ne smoci.. dakle spuzva 7kn i 2 minute da se izreze po sabloni..
 
Na vrh