Filter goriva

brunoVTR

Member
Samo da javim da se filter uistinu nalazi kraj zadnjeg desnog kotaca. Potrebno je maknuti crnu plastiku koju drzi 3-4 sarafa i tamo je.
Samo ga nisam promijenio jer mi nije islo sa skidanjem cjevcica pa cu radije to ostaviti profesionalcima ;)
Ulje sam zamijenio bez problema, jedino sto mi blica da je ulje preko max iako sam ulio 3,2 L.
 

brezC4

New member
Možeš ga i sam skinuti: kliešta i primjeni silu. Ništa neću puknuti, a i malo će ti goriva iscuriti (3-4dcl - čisto da sene zabrineš).
 

ZlatkoC4

Well-known member
Samo da javim da se filter uistinu nalazi kraj zadnjeg desnog kotaca. Potrebno je maknuti crnu plastiku koju drzi 3-4 sarafa i tamo je.
Samo ga nisam promijenio jer mi nije islo sa skidanjem cjevcica pa cu radije to ostaviti profesionalcima ;)
Ulje sam zamijenio bez problema, jedino sto mi blica da je ulje preko max iako sam ulio 3,2 L.
Važno da sad znaš gdje je :grin:
 

AX-ja

èudo jedno
Samo da javim da se filter uistinu nalazi kraj zadnjeg desnog kotaca. Potrebno je maknuti crnu plastiku koju drzi 3-4 sarafa i tamo je.
Samo ga nisam promijenio jer mi nije islo sa skidanjem cjevcica pa cu radije to ostaviti profesionalcima ;)
Ulje sam zamijenio bez problema, jedino sto mi blica da je ulje preko max iako sam ulio 3,2 L.
a jesi zamjenio i filter ulja.
nije bitno koliko si ulio nego je bitno sto kaze sipka.
a taj indikator na tabli uvijek drzi sa "rezervom".

i cisto iz znatizelje zasto radis radis polovicno,sta nije jednostavnije dat sve to napravit nekom ko je strucan cijena i nema neke razlike. pa da si ustedio?
ili bar za prvi put otic kod nekog tko je voljan pojasnit,da gledas.
pa drugi put radi sam. cisto da vidis kako ide.
 

brunoVTR

Member
Naravno da sam zamjenio i filter ulja. Na šipki je isto preko maksimuma iako sam nalio točno 3,2 L. Što se tiče filtera goriva malo smo se mučili sa skidanjem cijevčica pa reko da ostavimo nekome stručnijem da to riješi.
I ušteda je oko 250 kn, što mislim da nije malo.
 

AX-ja

èudo jedno
a zasto si tocio bas 3,2??
zato sto si to negdje procitao??

ali ako si nalio 3,2 nemoguce da je ulja preko max.
jedino ako nisi skinuo filter ulja ili si
zavidao cep pa onda skidao filter pa ti se ulje iz filtera ispustilo u kareter.


ali inace kad mijenjas ulje..kad ispustis ulje i odvrnes filter zavrnes novi..
nalijes cca3-3.5l
upalis auto pustis da radi 15-20sec.
onda ugasis,pricekas malo i izmjeris ponovno po potrebi nadolijes koliko fali..to je jedini ispravni nacin.
to sto negdje pise 3,2-3,5l nis ne znaci..sipka i mjeri
 
Na vrh