Eurokuka - senzor pokreta C4 Picasso II 2016

rdobrici

New member
Pozdrav svima. Da li itko ima iskustva sa ugradnjom skrivene eurokuke u C4Picasso II sa ugrađenim senzorom pokreta i automatskim zadnjim vratima?
Nigdje u Zagrebu ne mogu naći ¸nekoga tko je već to ugradio i da li je nakon ugradnje funkcionalno. Naime, dva poznata privatnika do sada nisu imala slučaj ugradnje kuke u navedeni auto. Jedan me je barem upozorio da bi moglo biti problema sa funkcionalnošću senzora i da prvo provjerim u Citroenu. Pogađate, dva oficijelna servisa također nisu nikada ugrađivali kuku u takav auto i nemaju pojma kakav će ishod biti. Da paradoks bude još veči, ne znaju točno u kojem području stražnjeg branika je u opće ugrađen senzor pokreta (navodno dvije žice cca 60-70 cm). Kontaktiram Citroen postprodaju. Pogađate, od kada je to preuzela ona firma (neću ih spominjati i koji samo svaštare i režu troškove) tamo nema pametnih odgovora. U kratko, odgovorili su mi da je najsigurnija ugradnja orginalne kuke u ovlaštenom servisu (ponuda cca 6600 HRK) ali da mi ne mogu garantirati funkcionalnost i kako će to raditi?!?!?!?
Pročitao sam u uputama od automobila sve napomene u vezi ugradnje kuke i da se preporuča gašenje automatskog otvaranja dok se vuče prikolica. S tim nemam problema. Ali je li moguće imati ugrađen nosać kuke i da senzor radi?
Da li je itko ugradio ikakvu kuku na ovakav auto, koju, kod koga i ima li ikakvih problema?
 

Cutac

Prèkaroš
Klekni pod auto i vidi gdje je/su senzor/i.
Kuka dolazi kao novi zadnji vezni lim, tj. šarafi se na karoseriju umjesto postojećeg, tako da ti samo sredina treba biti slobodna.
 

rdobrici

New member
Klekni pod auto i vidi gdje je/su senzor/i.
Kuka dolazi kao novi zadnji vezni lim, tj. šarafi se na karoseriju umjesto postojećeg, tako da ti samo sredina treba biti slobodna.
NE. Odbojnik je savinut i u komadu skoro do "stražnje osovine". Dakle, u istom je potrebno izrezati rupu kroz koju će kuka ulaziti u spomenuti držač.
Glavno pitanje ovdje je: na kojem djelu donjeg dijela odbojnika je senzor u odnosu na rupu koju treba napraviti na njemu?
NE. Odbojnik je savinut i u komadu skoro do "stražnje osovine". Dakle, u istom je potrebno izrezati rupu kroz koju će kuka ulaziti u spomenuti držač.
Glavno pitanje ovdje je: na kojem djelu donjeg dijela odbojnika je senzor u odnosu na rupu koju treba napraviti na njemu?
Naravno, senzor se nalazi sa unutarnje strane odbojnika i klečanje ispod auta ne pomaže.
 

Cutac

Prèkaroš
Glavno pitanje ovdje je: na kojem djelu donjeg dijela odbojnika je senzor u odnosu na rupu koju treba napraviti na njemu?
I zato ti kažem, lezi pod auto i upotrijebi oči da vidiš gdje je senzor. Ili je jedan senzor (ili nekoliko pojedinačnih), ili je radar dužinom branika. Ali lezi i pogledaj. Ne znam kako misliš da mi vidimo nešto što je na tvom autu, a na forumu nema nikoga sa B78 i hands-free gepekom. A pogotovo da je kuku ugrađivao.
Evo ti ovo
1649848570144.png
EDIT: Ako ti smeta donji dio branika, odšarafi ga i razmakni dovoljno da vidiš. Doslovno jedini način da vidiš gdje je senzor jest da ga lociraš očima i metrom.
 

Rovan

Member
Donator foruma
Imam ja skrivenu kuku (ali koja se stavlja po potrebi), kak veliš izrezana je rupa i naknadno je stavljen nosač, kuka je u gepeku i stavim je kad trebam...I imam automatska zadnja vrata sa senzorom za otvaranje nogom...nisam primjetio nikakvih problema do sada (normalno radi otvaranje gepeka nogom)
 

rdobrici

New member
Imam ja skrivenu kuku (ali koja se stavlja po potrebi), kak veliš izrezana je rupa i naknadno je stavljen nosač, kuka je u gepeku i stavim je kad trebam...I imam automatska zadnja vrata sa senzorom za otvaranje nogom...nisam primjetio nikakvih problema do sada (normalno radi otvaranje gepeka nogom)
Upravo na tu sam i mislio. Možete li mi reći koju kuku ste stavili i kod koga ako ste iz ZAG ili okolice?
 

sir.Oliver

Well-known member
ako budeš stavljao kuku , obavezno upotrijebi 13 polnu utičnicu . ima mogućnost isključivanja senzora . ( i park pilota )
 

Rovan

Member
Donator foruma
Upravo na tu sam i mislio. Možete li mi reći koju kuku ste stavili i kod koga ako ste iz ZAG ili okolice?
Auto je došao s kukom (prijašnji vlasnik ju je valjda ugradio, al u Njemačkoj)...a koja je moram pogledat, i da, utičnica je 13pinska
 

ironmladen

Member
Donator foruma
Pozdrav,

Imam ugrađenu kuku (ali nije klik princip, tj. stalno je montirana, vozilo je također iz Njemačke) i otvaranje s nogom mi ne radi, slike u nastavku (nigdje ne vidim nikakav senzor 😅). Možda negdje griješim, ali odustao sam od mahanja nogom nakon nekoliko neuspjelih pokušaja.


20220527_095614.jpg
20220527_095555.jpg
20220527_095510.jpg
 
Na vrh