ESP/ASR System Faulty

Blackking

Kralj
pa kretenski skroz da radi jednog senzora se sve mora mjenjati. :S
Probaj otiči kod nekog majstora koji se bavi kompjuterima i sl... valjda će ti oni znati preporučiti tko bi ti zalemio (ako treba lemiti) taj novi senzor .. ili senzor sa drugog auta :)
 

Tonka0559

Member
1.rješenje: softverski probati riješiti (navodno se jedan VTS popravljao na tu foru)
2. rješenje: naći kompletan rabljeni blok sa eventualno razbijenog VTS-a(naći razbijen VTS je mission impossible,a i ako ga nađem upitno je u kakvom stanju bi bio blok) i promijeniti,pa se nadati da neće skoro i na tom otići ESP
3. iskeširati 10 iljada kuna i mirna Bosna
4. voziti se bez ESP-a. :D
 

jabolchica

Devil :)
Danas napravila dijagnostiku i problem je upravo onaj koji je Tonka navela. Popravak - također 10 tisućica. ;)

Kupovati rabljeni blok nije opcija, zato jer će SIGURNO opet krepati ESP, a 10 somova niti nemam, niti ne dam.

Vozim se bez ESP-a, auto se neće popravljati i to je to.

Oh happy day! :D
 

ENHAM

rally ...
Èitam,čitam,čitam ... imam isti taj problem na jednom Loebu 2007 godište.Kupljen je u Zg. od prvog vlasnika i već je njemu svijetlila lampica od ESPa i ESP ne radi.Lampica je skroz upaljena,znači kvar je stalan. ABS radi savršeno.Da li se na tom ESP bloku može intervenirati i sa puno dobre volje popraviti taj senzor?Inače,nema problema,vozit ću ja dalje bez ESPa ali ako postoji šansa to popravit bez keširanja 10 000,00kn onda vrijedi probat.
 

ENHAM

rally ...
Koliko sam ja skuzio,treba skinut ABS modul,tj. ABS/ESP blok i onda iz njega izvuci taj "pressure sensor" ... to znaci, auto u garazi sigurnih mjesec dana dok se to posalje nekome pa dok stignu dijelovi pa dok se to ugradi ...
 

ENHAM

rally ...
Ako novi modul kosta 10 000,00 kn koliko onda kosta reparirani ? Citaosam da postoje majstori,elektronicarikojiimaju znanje i strpljenje popravljat takve kvarove.U jednoj poznatoj autoreviji je nedavno bio clanak o gospodinu Dubravku Angelu iz Èakovca koji se bavi bas takvom vrstom popravaka.Firma se zove Chip d.o.o.Mozda vrijedi probati.
 
Na vrh