Engine Fault i "UREA" lampica

Maritimo

New member
Može malo više detalja o tom bušenju? Poželjna i slika… 😎
Bušili ste baš na ćepu? Koji promjer svrdla?
Ne ulazi onda prašina u spremnik?
Ovaj moj skinut je imao prst prašine na sebi…
Ovo je moj novi čep. Treba bušiti kroz ovu bijelu kapicu? Čini se da ona već ima neki odušak…
Na slici 413 smo probušili vrhom brukve(čavao) 4 rupice i valjda je tank izašao iz vakuma.
Bijelu foliju smo u sredini probušili ali nismo vrh bijeli plastični dirali
Kad rastaviš na slici 4c6 onda dođeš to te folije koju smo bocnuli 4 puta.
 

Pici

New member
Pozdrav ekipa,
Ocito problem nije rijesen.
I meni danas lampica engine fault, ad blue i service key.
Ugasile se zadnje dvije lampice, ostala lampica engine fault.
Rijec je o citroen c elysee 1.5bluehdi 2019.
Trenutno sam presao s njim 92 000km.
E sad pitanje, da li garancija pokriva(5 godina) ili su kilometri ucinili svoje ?
Hvala na odgovoru.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma situacija je toliko jadna da nije za povjerovat. Očito je da imaju tvorničku grešku za koju nemaju riješenje.

U situaciji da kupim novi auto sa HDi motorom, sa istekom garancije bi dao isključiti sistem.
Jer plaćati radi njihove greške +1000€ svakih par godina je suludo.
 

Rovan

Member
Donator foruma
Ma situacija je toliko jadna da nije za povjerovat. Očito je da imaju tvorničku grešku za koju nemaju riješenje.

U situaciji da kupim novi auto sa HDi motorom, sa istekom garancije bi dao isključiti sistem.
Jer plaćati radi njihove greške +1000€ svakih par godina je suludo.
Gdje u ZG to napraviti ako se čovjek odluči? Pitam za frenda :D čitam sve ove upise i imam osjećaj da nije pitanje da li će mi se dogoditi već kad će mi se dogoditi... Pretpostavljam da naravno ovlašteni Citroen to neće napraviti...i kolko sam skužio radi se o tome da se preko box-a isključi sustav, ništa drugo?
 

Pici

New member
Evo danas pregledao gresku kod prijatelja na dijagnostici.
Greska izbrisana za sad ne pojavljiva se opet.
Auto radi veci broj kilometara jer je taxi vozilo i naravno full gradska voznja.
Pitanje: Kod greske P20E8
Slika u prilogu.
U slucaju da se opet upali idemo u ovlasteni na pregled.
Vase misljenje?
 

Prilozi

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Po svemu sudeći su ovo posljednji trenutci prije kompletnog rikavanja pumpe.
Kreni čim prije kod ovlaštenog, dok još postoje kakve takve šanse da o svom trošku riješe sistem.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Kod mene je sreća trajala 3 dana!
Nakon zamjene kompletnog spremnika s pumpom (ranije promijenjena brizgaljaka), po dolasku doma pogledao sam u Diagbox i sve je bilo OK.
Tri dana poslije pade mi na pamet pogledati opet kad ono: ovog puta greška NOx sonde (P2A00)!
Taj vrag je na samoj cijevi ispuha, tj. u nekom od "lonaca" i nije mijenjan u ovoj priči od 6.800 kn pa je sad i on odlučio crknuti!

Na instrument-ploči za sad na svijetli nikakva lampica niti javlja neko upozorenje, ali mislim da je to pitanje vremena...
Probao sam Diagboxom (9.91) pobrisati grešku, ali naravno pacov se ne da!

Sad čekam da mi pošalju ponudu za tu NOx sondu. Vjerojatno bude oko 200€ (zna netko?). Mislim si: do sad sam već ulupao 900€ pa ću dati još i tih 200 prije nego ugasim cijelo to sranje i odem na mračnu stranu zagađivača svemira...

Ali ljut sam na Citroen! Mislim da je taj sustav trebalo (i do sad moglo) drukčije složiti, a ne da rikava ovako masovno svima i to već godinama...
 

Prilozi

CRL

New member
Kod mene je sreća trajala 3 dana!
Nakon zamjene kompletnog spremnika s pumpom (ranije promijenjena brizgaljaka), po dolasku doma pogledao sam u Diagbox i sve je bilo OK.
Tri dana poslije pade mi na pamet pogledati opet kad ono: ovog puta greška NOx sonde (P2A00)!
Taj vrag je na samoj cijevi ispuha, tj. u nekom od "lonaca" i nije mijenjan u ovoj priči od 6.800 kn pa je sad i on odlučio crknuti!

Na instrument-ploči za sad na svijetli nikakva lampica niti javlja neko upozorenje, ali mislim da je to pitanje vremena...
Probao sam Diagboxom (9.91) pobrisati grešku, ali naravno pacov se ne da!

Sad čekam da mi pošalju ponudu za tu NOx sondu. Vjerojatno bude oko 200€ (zna netko?). Mislim si: do sad sam već ulupao 900€ pa ću dati još i tih 200 prije nego ugasim cijelo to sranje i odem na mračnu stranu zagađivača svemira...

Ali ljut sam na Citroen! Mislim da je taj sustav trebalo (i do sad moglo) drukčije složiti, a ne da rikava ovako masovno svima i to već godinama...
Ima u Tokiću sredstvo CEROIL ADBLUE INJECTORS CLEANER. Pouzdano otapa kristale, osobno probao, i čisti sustav. Mislim da košta 70kn i dovoljno je za 50L adblua.
Ma situacija je toliko jadna da nije za povjerovat. Očito je da imaju tvorničku grešku za koju nemaju riješenje.

U situaciji da kupim novi auto sa HDi motorom, sa istekom garancije bi dao isključiti sistem.
Jer plaćati radi njihove greške +1000€ svakih par godina je suludo.
Ima u Tokiću sredstvo CEROIL ADBLUE INJECTORS CLEANER. Pouzdano otapa kristale, osobno probao, i čisti sustav. Mislim da košta 70kn i dovoljno je za 50L adblua.
Koristi CEROIL ADBLUE INJECTORS CLEANER i nećeš imati problema. Ima u Tokiću. Košta 70kn i dovoljno je za 50L adblua.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav, imam i ja jedno pitanje za ovo. Hvala dragom bogu, ne radi se o mom autu. Pu pu pu, triput o drvo, četri zdravo marijo, da ne moram nikada voziti dizela.
Nego, Peugeot 3008., 2015. godina, 2.0 HDi, 180 tisuća kilometara i P20E8 00 greška.
Koliko ja kužim, pumpa je krepala. Vlasnik želi popraviti, što znači, novi tank?

Koji je proces troubleshootanja za ovo?

Hvala :)
 

Mirage

Well-known member
Biće da je rješenje tih problema zapravo ne koristiti sistem, tj ne sipati u njega ureu već nešto kao npr. destilovanu.

Upravo ovo je i rješenje svih problema sipaš destiliranu vodu i problem rješen nema se šta zapeći a sistem radi.


Puno ljudi mi je reklo posebice ovi što imaju teretni program da sipaju 1:1 destilirana voda ad blue
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Upravo ovo je i rješenje svih problema sipaš destiliranu vodu i problem rješen nema se šta zapeći a sistem radi.
Puno ljudi mi je reklo posebice ovi što imaju teretni program da sipaju 1:1 destilirana voda ad blue
Odlično!
Taman treba na servis i na dodavanje ureje.
Prije toga ću uliti 5L destilirane pa neće ni trebati dodavati ureju!
Bravo za savjet, dečki!
👍🏻😎
 
Na vrh