Električni retrovizori

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Može li mi netko reći koliko košta novi električno sklopivi vanjski retrovizor za C5, Mk1?

I je li promjena zahvat kojeg bih sam mogao izvesti u kućno-dvorišnoj radinosti? :thinking:
 

Olaf

New member
Moras skinut tapecirung vrata da bi dosao do konektora za napajanje a njega drze 3 torx 20 vijka
Jedan ti je 2700 a drugi 2000 kuna, neznam koju stranu trebas?
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Re: Elektricni retrovizori

2700?!? O, majku mu... To je lijevi, pretpostavljam? Taj mi i treba.
Za tu paru ima da ga sam guram. Koliko je obični?

Kako su ove zime skakale temperature, tako se snijeg topio, pa navečer mrznuo i vjerojatno se sledilo unutra. Jedno jutro dam kontakt, desni se rasklopi, ovaj neće. Reko da mu pomognem, malo ga gurem i - KRC! Reko, ajde puko je to led u njemu. Lagano na rikverc, a ovaj se objesio.

Privremeno sam to sanirao selotejpom, pa rekoh idem to do proljeća urediti. Ali 2700... Jedino da je rabljenog naći negdje.
 

Olaf

New member
Probaj nac rabljeni, to treba iskljucit opciju preklapanja kod zakljucavanja jer i na C2 i C3 pikne ako smrzne

Za cijenu ti javim kasnije, server me hebe nesto
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Elektricni retrovizori

2700?!?
Za tu paru ima da ga sam guram.

Privremeno sam to sanirao selotejpom
ROFLROFL Bogami,i ja bi ga gura sam za te pare..
Jel obični selotejp ili "duck" traka ?:grin:
 

1587 VTS

New member
Re: Elektricni retrovizori

to treba iskljucit opciju preklapanja kod zakljucavanja jer i na C2 i C3 pikne ako smrzne
Sreca sta u splitu nema smrzavanja, meni 5 godina uredno radi, a mislio sam da nece dugo s obzirom koliko ga puta na dan otkljucam/zakljucam.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Re: Elektricni retrovizori

Sreca sta u splitu nema smrzavanja, meni 5 godina uredno radi, a mislio sam da nece dugo s obzirom koliko ga puta na dan otkljucam/zakljucam.
Tebi kod otključavanja/zaključavanja vrata se rasklapaju/zaklapaju?

ROFLROFL Bogami,i ja bi ga gura sam za te pare..
Nego što... LOL

Jel obični selotejp ili "duck" traka ?:grin:
Ako pod duck misliš na onu sivu, nerastezljivu, onda je to ta. Èobanijada sa stilom.
 

1587 VTS

New member
Re: Elektricni retrovizori

Tebi kod otključavanja/zaključavanja vrata se rasklapaju/zaklapaju?
Tako je. Ispocetka me zivciralo i mislio sam ic u servis da mi iskljuce, a onda sam se usemio i sad mi je super. Znam da je zakljucan :D
Ovo sta laky kaze za C5 cini mi se ipak bolja varijanta ;)
Npr, na peugeotu 407 kod susjeda funkcionira kao na C2 :confused:
 

sLi

Dr. Xsara
Re: Elektricni retrovizori

neznam od kud ti info da je 2700...

za obicni c5 koji nema el sklopive je cijena 1,354.05 HRK

onaj koji se el sklapaju je 1,928.22 HRK i oba su crni, dakle nepopiturani...

obojan u tvoju boju auta je 2,835.47 HRK

mozes spojit i ovaj koji nije el preklopiv, a opet mozes kombinirat i svoju kapu koja je pobojana umjesto ove obicne crne
 

Olaf

New member
Ja sam rekao cijenu koju imam preko servera bez lakiranja, zato sto mozes prebaciti kapu. Takoder ovisi koji je datum i OPR vozila jer su razlike u proizvodnji retrovizora

onaj koji se el sklapaju je 1,928.22 HRK i oba su crni, dakle nepopiturani...

obojan u tvoju boju auta je 2,835.47 HRK
A kakva je cijena koju si ti dao, 900 kuna lakiranje ??????
Pogledaj ove retrovizore;
 

sLi

Dr. Xsara
Re: Elektricni retrovizori

ja jedino sta vidim je da c5 ph1 i ph2 imaju iste retrovizore...a i tu cijenu mi ne izbacuje ni za novi c5 a kamoli stari ;) katalosti broj je 8149 WL

cijenu za popituranog nisam ja stavio...nego PSA
 

Olaf

New member
Koliku ti cijenu izbacuje za C5 x7?
Ovo ti je lijevi i desni retrovizor, desni je skuplji 8149wl i 8149wh bez montaze i lakiranja


A ovo ti je cijena za C5 x7
 

c5sxhdi

New member
Pozdrav

Dobra tema. Baš sam razmišljao kako bi trebao nešto pitat na temu retrovizora kad ono već ima, ali nije spomenuto, naime sklapanje i rasklapanje retrovizora je i kod mene automatski pri otključavanju i zaključavanju vrata, to mi ne smeta jer kako kaže kolega 1587 VTS znam da je zaključan. Problem se također javlja zimi kad retrovizori smrznu, a pitanje je sljedeće: postoji li neka kombinacija tipki, ključa, računala itd ili se mora ići na servis da ih isključe / uključe?
 

Mrèela

New member
Retrovizori se mogu deaktivirati i bez dijagnostika,a kako to ne znam. Ja sam dao čoveku auto da se provoza ,i video sam kako čačkaju po retrovzorima ,kako bi ih otvorili i nešto su zaebali, ja sam tek posle primetio da se ne sklapaju ,na zaključavanje,a i na paljenje auta se nisu otvarali. U servisu se požalim ,i jedan majstor mi reče da držim dugme od retrovizora 10 sekundi ili više sada ne znam ,i upalim auto ,ugasim ponovim i sve radi. Znači mogu se daktivirat,i to ti je pametan predlog ja sam zimus skoro otkinu oba, na pola došli i ne će više ,ni da zatvore ni ,otvore.
 
Posljednje uređivanje:

Konrad

New member
Pozdrav

Dobra tema. Baš sam razmišljao kako bi trebao nešto pitat na temu retrovizora kad ono već ima, ali nije spomenuto, naime sklapanje i rasklapanje retrovizora je i kod mene automatski pri otključavanju i zaključavanju vrata, to mi ne smeta jer kako kaže kolega 1587 VTS znam da je zaključan. Problem se također javlja zimi kad retrovizori smrznu, a pitanje je sljedeće: postoji li neka kombinacija tipki, ključa, računala itd ili se mora ići na servis da ih isključe / uključe?
javis se meni za koji dan pa to ugasimo
 
Na vrh