DS5 by Nikola

njakopic

Member
Nije to dosta. Znači original dijagnostika plus exciter. To je ovo



Ma... Ne moš sad ići po novce jer su ti uredno naplatili sat servisa. Nešto su ti ponudili, ti si pristao, jbg. :( Nađi nekog ko ima svu opremu.
E sad naći nekog za to! :)
A ovo za tehnički, to drži vodu da neće vidjeti isključeno u računalu?
 

szahtila

Well-known member
Sin je za Ford Mondeo kupio polovne felge sa senzorima i senzori rade bez uparivanja, jedino je problem što pozicija felge(senzora) kod alarma ne odgovara stvarnoj poziciji na autu jer naravno nije znao kako su bile ranije montirane. Po njegovim rječima, za taj model Mondea, postoje tri vrste senzora i moraš odabrati pravu verziju. Možda je tako i kod tebe kriva verzija pa ih ne vidi nikako
 

njakopic

Member
Sin je za Ford Mondeo kupio polovne felge sa senzorima i senzori rade bez uparivanja, jedino je problem što pozicija felge(senzora) kod alarma ne odgovara stvarnoj poziciji na autu jer naravno nije znao kako su bile ranije montirane. Po njegovim rječima, za taj model Mondea, postoje tri vrste senzora i moraš odabrati pravu verziju. Možda je tako i kod tebe kriva verzija pa ih ne vidi nikako
Čovjek u Vulkalu mi je pokazao da postoje 1/2014, 2/2014, 2015+ (tako nekako), uglavnom više verzija, pa je moguće da taj senzor (1/2014) nije za moj auto (2016).
 

diegos

Well-known member
Meni stalno svjetli lampica za senzore jer ih uopce nemam. Na tehnickom me cak onako usput pitao "sta nemas senzore?" , ja reko nemam, na ljetnom setu kotaca su mi... pa kaze covjek ali nije bitno, to ionako ne gledamo... tako da nemas brige
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nadzor tlaka u gumama ti je sad isključen, pa ti na Dashboardu nema znaka prazne gume i ne piše SERVICE, tako da te na tehničkom pregledu nemaju zašto gnjaviti…
A jesu li senzori živi - može se provjeriti samo onim pobuđivačem (exciterom). Ako su živi, onda se normalno DiagBoxom upišu njihovi ID i stvar radi!
PS: DiagBox prihvaća ID od 8 znamenki. Ako je na tvojim senzorima 7 (slika bi dobro došla…), onda stavi 0 na početak.
 

njakopic

Member
Nadzor tlaka u gumama ti je sad isključen, pa ti na Dashboardu nema znaka prazne gume i ne piše SERVICE, tako da te na tehničkom pregledu nemaju zašto gnjaviti…
A jesu li senzori živi - može se provjeriti samo onim pobuđivačem (exciterom). Ako su živi, onda se normalno DiagBoxom upišu njihovi ID i stvar radi!
PS: DiagBox prihvaća ID od 8 znamenki. Ako je na tvojim senzorima 7 (slika bi dobro došla…), onda stavi 0 na početak.
Lik u Vulkalu je rekao da su živi sva 4 i da im je čak i baterija jako dobra.
U Tratinskoj rade s tim DiagBoxom i reklu sa da ne mogu (možda ne znaju). Decidirano su tako rekli, bez da pokušavaju preko DiagBoxa nešto riješiti. Samo je provjeravao preko ekrana (u autu) i rekao da to nije najnoviji ekran (kao ima neki noviji koji sad ide u novi C4 pa se kod njega može resetirati preko ekrana jer nema senzora na ventilima već to radi preko ABS-a). Nemam sliku senzora pa ni ne znam koliko ima znamenaka. U Diagboxu su samo ukinuli praćenje senzora.
 

Mirage

Well-known member
Onda ne znaju istina postoji TPMS bez senzora imam ga ja u Berlingu radi preko ABS-a i još neki senzora ali to nije ni blizu pravog TPMS-a ja sam jednom vozio dobri 500 metara na makadamu s probijenom gumom dok je javio. Po snijegu isto zna raditi problema.
 

njakopic

Member
Dobar je link, tj. to su najnovije karte (v. 118) iz 09/2021 za RT6 i sve SMEG modele. Tvoj DS5 je iz 12/2015 dakle imaš SMEG+IV2 i to su karte za njega.
U videu je prikazan postupak na eMyWay (RT6). I za tvoju navigaciju su iste karte, ali je postupak instalacije malo drukčiji...

Usput pogledaj i na kojem si softweru (čisto za info). Ako dobro pamtim, taj podatak doznaš malo dužim pritiskom na Setup tipku?

Javi ako negdje zapneš!
MacSlavko, možeš baciti pogled jesam li dobro ažurirao karte na zadnju verziju?
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
MacSlavko, možeš baciti pogled jesam li dobro ažurirao karte na zadnju verziju?
To je SMEG+IV2?
Huh, ne znam iz ovih njegovih šifri je li to zadnja verzija... Vjerojatno jest, ali za provjeru odi na USB stick gdje su ti mape i ako ti je na odabiru pojedine zemlje v.118x onda je to najnovija za RT6 i sve SMEG modele:
 

Prilozi

Na vrh