DS4 - dvojba

hdtv

New member
Pozdrav svima

razmišljam o kupnji DS4 So Chic...e sad...dvojba je u vezi motora...
1.6 HDI ili 1.6 THP

jel bi taj HDI bio dovoljan za nekakvu normalnu vožnju i potrošnju u granicama deklarirane ? iskustva u vezi tog motora i mjenjača ?


Unaprijed hvala
 

1587 VTS

New member
razmišljam o kupnji DS4 So Chic...e sad...dvojba je u vezi motora...
1.6 HDI ili 1.6 THP
Prvo bih sa sobom razjasnio sta ocekujem od auta, kako ga namjeravam voziti i koji su mi prioriteti.. Za neke aute ne bih birao diesel ni mrtav i obrnuto ;)
Da ga sebi biram, za DS4 uzeo bih HDi, ali svakako 2.0 ako cijena ne igra ulogu :hm:

jel bi taj HDI bio dovoljan za nekakvu normalnu vožnju i potrošnju u granicama deklarirane ?
Ako je naglasak na normalnoj voznji, 1.6 ce ti bit dovoljan i ekonomican ;) Napravi svakako probnu voznju ako mozes.
 

hdtv

New member
eh...naravno da cijena igra ulogu... :)
THP i HDI 110 su tu negdje po cijeni...

nemam nekakva očekivanja u smislu jurcanja od semafora do semafora niti razmišljam o sekundama bržem ili sporijem ubrzavanju do 100 km/h....ionako ću većinu vremena provesti u gradskoj vožnji...

a s druge strane dvojbe gledam fiatov bravo sport, 1.4 tb 140 ks, koji je i sa dodatnom opremom prilično jeftiniji...ds4 ima prednost u kvalitetnijoj i prostranijoj unutrašnjosti, kvaliteti materijala, robusnijem vanjskom izgledu...sad je samo pitanje kvalitete motora i mjenjača...i početna razlika u cijeni :) a kasnije nije nebitno ni držanje cijene i prednost diesela...
 

Ciki vts

New member
Ciki, zašto ?

jel ovaj 1.6 8v HDI 112 sa 6 brzina noviji motor i drugačiji ?

thx Dalibor...
Jako losi i kvare se. Da ne pisem sad detaljno jer su medu nama iz CH koje sve prate. Ali ne brini, uskoro cu sve napisati u jednoj temi.
 

Blackking

Kralj
Danas sam sjeo u DS4, dojmila mi se vanjska ljepota i to sve, ali auto mi nije nešto posebno, provozao sam krug , sve to ljepo poteže i stvarno sportiva prva klasa, ali nevrijedi te pare .. rajde bi uzeo Exlusive C4 običnog ... nego DS4 .. DS je više picolovac ... mali gepek ... brzina .. ksenoni ... itd itd .. dok običan C4 je elegantan .. fino veliki gepek .. obiteljski srednje klase auto :weeabooface:
 

La Marche

Iskreni optimist
Za očekivati je da će se i kod nas ubrzo uvesti neki oblici nameta na aute s većom emisijom CO2, pa mislim da je radi toga dobro razmisliti o dieselu, iako diesel motor baš ne volim.
A dodamo li i porast cijene goriva u budućnosti (jer auto ipak traje dosta godina) i razlika u cijeni goriva će biti sve veća.
 

Dalibor

Dado Tornado
treba viditi ishod rata, NATO/amerika + partneri protiv rusija/kina + partneri, krajem ove godine početkom iduće...
nebi dugo planirao...

sori kaj ubijam raspoloženje :D ali:
[ame]http://youtu.be/urBtjHLY0RM[/ame]
 

ledolomac

New member
Jako losi i kvare se. Da ne pisem sad detaljno jer su medu nama iz CH koje sve prate. Ali ne brini, uskoro cu sve napisati u jednoj temi.
Šta se to kvari.To je novi motor koji se je počeo ugrađivati iu druge marke.mazda, ford itd. Na forumu od nas koji vozimo te aute s tim motorima do sada nisam čuo niti jednu primjedbu. Dovodiš ljude u zabludu. Daj napiši šta ti to znaš a mi koji vozimo te aute ne znamo.Evo za tvoju informaciju motor je vrhunski, tih, uglađen, male potrošnje,odličnih performansi, isto kao i samo auto.Piši o autu koje voziš i svojim iskustvima u svezi istog pa ćemo ti vjerovati ili u suprotnom argumentiraj svoje tvrdnje.

Pozdrav svima

razmišljam o kupnji DS4 So Chic...e sad...dvojba je u vezi motora...
1.6 HDI ili 1.6 THP

jel bi taj HDI bio dovoljan za nekakvu normalnu vožnju i potrošnju u granicama deklarirane ? iskustva u vezi tog motora i mjenjača ?


Unaprijed hvala
HDI bez dileme.Za tvoje potrebe svakodnevne vožnje biti ćeš više nego zadovoljan. Probaj ga voziti pa ćeš i sam vidjeti.A tek potrošnja koja je oko šest litara.Thp motori u gradu dosta troše.Bar prema usporednim testovima istih modela s različitim motrima.
 

liberty

Well-known member
uzmi HDI
i......spominjati bravo u temi o ds4 mi je nekako...............deplasirano, rekao bih
sjedneš u bravo,. sjedneš u ds4 i odmah vidiš razliku

nemam ništa protiv fiata, dapaće, ali uspoređivat ga s ds4........ipak ne
 

Marko

Well-known member
Daj napiši šta ti to znaš
Daj ciki, daj napiši kaj se događa... ;)

Èovjek je spomenul Fiata jer je jeftiniji zato i djeluje "prostije", i pročitajte datum posta kad je čovjek imao dilemu - 01.08. Sad je vjerojatno nema jer je ipak Fijata kupil... :)
 

Ciki vts

New member
Mislim da sam negdje napisao vec... Kako sam dobio info tako sam i napisao, potrazite malo, ja sam u strci ovi lh dana :D

Mislim da su problem turbine, nesto sa ventilima i vod. pumpe.. Ne sjecam se stvarno vise, to je bilo prije nekoliko mjeseci :D
 
Na vrh