Dizanje obrtaja reprogramiranjem ECU-a

Marko

Well-known member
Misli čovjek vjerojatno na limitator. Standard limitator je 6250 soft, i 6500 hard.
Pa ak stavi drugu bregastu + ostale stvari ovisno o tipu bregaste, kraći mjenjač od 16v ili puga rallye onda bi imalo smisla dizati ga - ovak ne. Maksimalni okretni moment standard motor postiže na 3500, a na 5500 okretaja postiže maksimalnu snagu.

Dan-danas ima ćunera na svakom ćošku, treba naći onog pravog koji će to sve fino uigrat po financijskom optimumu.
 

seba

New member
trebam podignut limitator za nekih 500 obrtaja...
znaci samo limitator pomaknut nista drugo radit,kraci mjenjac je gore,grana od grupe A...
a lagano ce i ostalo...
 
Posljednje uređivanje:

seba

New member
ne mogu nikoga naci... svi nesto kao mogu,ali nitko ne garantira da se motor nece razletit..
sta stvarno nemate koga za preporucit?
 

seba

New member
ovo vise nije standardni motor,a sve dalje i dalje ce biti jos manje.. kad dodje bregasta....
tako da mi trebaju okretaji nije to bezveze..
istina da 16v puno vise dobije,ali i na 8v isto treba(ne govorim za standard 8v)...
tako da ako nekoga znate dajte broj ili adresu...
16v je pogodniji za dizat snagu,ali i duplo vise kosta nego 8v..

Divne stvari ljudi rade i sa TU 8v mašinama. Ima kojeg dobrog majstora u HR ?
dobrog majstora za motor ili kompjuter?
za motor znam,a i za kompjuter tko zeli stavljati drugi,ne na original....
 

Marko

Well-known member
Jel 8v kompjuter ima "2 ili 3 reda pina na stekeru?
Imaš "stari" 8v sa 90 ks i jednim štekerom, od 2001. g. je snaga 100 ks i dolazi sa 3 štekera na "kompijuteru".

za motor znam
Imaš koga tko zna "čaroliju"?
Nevezano uz temu - Nisam zapamtio ti živiš u Vrbovskom, a poslovno si u SLO ili kak?
 

kosi

Member
lol na ovo LOL


Zašto?
Tamo sam dao chipati golfa v, 1.9 tdi i još se nije razletio :whistling:

Po citiusu s 105 na 145ks ali nisam bio na valjcima tako da rekla-kazala.. ali da auto ide osjetno bolje - ide i u normalnoj svakodnevnoj vožnji troši manje (cca 50km više po punom tanku).

Inače 90% vremena mi žena vozi taj auto...

Ne znam kakav je citius za trkaće aute ali za stock car je moje iskustvo i iskustvo s vw foruma jako dobro...
 
Na vrh