Dizanje auta na klocne ("jack stands")

kaktus.dzek

New member
Bok dobri ljudi jos boljeg foruma. Imam opet pitanjce :D.

Moja isprika ako je to već odgovoreno.

Naime zanima me gdje bi bilo najbolje (pravilno) postaviti klocne (ne znam baš pravi izraz za to po naški, znam da je u američanskom jack stands / axle stands) kod saxonje.

ja sam to bil postavil na mjesto gdje se vilica spaja sa šasijom. Èinilo mi se dost dobro ali misliti je već znamo svi kaj znati, pa pitam eksperte za mišljenje / savjet.

Unaprijed mnogo hvala!

 

kaktus.dzek

New member
bogme dobro crtas na brzinu :D

kaj nije takva i auto dati ? :)

gledo sam po podu dolje ali nemrem bas identificirati kaj su ovi u auto dati mislili. no bum opet pogledal

danas. fala gospon Dalibor.
 

Automatic

Well-known member
Ovo pod vilicom ti i nije baš dobro ,ili na ono mjesto gdje je rupa jer taj dio je predviđen za dizalicu samo podmetni nešto ravno gumeno ili drvenio ili direktno pod selen tak da vilica ostane savitljiva ako nešto radiš sa ovjesom.Ovo kak si podložil može se izmaknuti ,nikad ne postavljaš ništa pod dio koji se miče uvijek pod fiksni dio mosta ili šasije
 

kaktus.dzek

New member
fala dečki na odgovoru.

inače sam prije uvijek stavljal klocnu na selen. ne znam zake sam sad na vilicu (vidil na youtubu vald). to kad je bil na vilici sam metnul jos jednu klocnu tu na ovu šinu ili kak se več zove kaj ide uzduž vozila (pretpostavljam šasija). to mi se činilo dost čvrsto
 
Na vrh