Diskovi kočnica za 1.4

Marko

Well-known member
Sta nije to malo rano za mijenjat diskove? Svugdje gdje gledam diskovi traju po 100+k km.
Radi svoje sigurnosti, ne obaziri se previše na to (ima puno faktora za projti 100000 km s jednim setom ali ni to nije neka sreća). Mislim, pohvalno je da su ti na servisu preporučali da iste izmjeniš, sam najbolje znaš koji stil vožnje imaš, kud se voziš (grad, autocesta) i potom ćeš sigurno donjeti pravu odluku - ipak kočnice su u pitanju...
 

sandokan

New member
Koji auto?
C4 1.6 coupe, al mislio sam vise i onak opcenito, gdje god pogledam svima diskovi po 100+ bez obzira na auto.
traju 100tkm na novom autu, ali onda se diskovi zamjene sa nekim najjeftinijim i traju koliko jesenska hrđa
Pa to su jos originali, auto ima 4god.

Mislim bas radi toga sto su kocnice u pitanju mi se i tesko odlucit. Novcano je to puno veca investicija nego samo pakne (duplo vise u biti), pa ako nije potrebno ne bih mjenjao, ali ipak kocnice nisu stvar s kojom bi se zelio kockat.
 

brezC4

New member
Mislim bas radi toga sto su kocnice u pitanju mi se i tesko odlucit. Novcano je to puno veca investicija nego samo pakne (duplo vise u biti), pa ako nije potrebno ne bih mjenjao, ali ipak kocnice nisu stvar s kojom bi se zelio kockat.
imaš podatke o tome koja je početna debljina diskova, koja je minimalna debljina diskova, izmjeriš i ako je debljina diska veća od minimalne, ne mijenjaš. isto tako i pločice i nema tu nekakve prevelike mudrolije.
 

Krky

Lakerski profesionalac
imaš podatke o tome koja je početna debljina diskova, koja je minimalna debljina diskova, izmjeriš i ako je debljina diska veća od minimalne, ne mijenjaš. isto tako i pločice i nema tu nekakve prevelike mudrolije.

Upravo tako, uzoh mi rijeći iz usta..:D
po svim "pravilima" bi diskovi prve ugradnje trebali poderati dva kompleta ploćica, evo kod mene na 60tkm prve ploćice i sad je bilo na 129tkm i diskovi i ploćice, stim da sam se još dvoumil da mi ih kolega počisti na tokarski za dva piva i da ih denem još sa jednim ploćicama, ali nisu to neki novci pa sam ipak uzel nove.. 600kn mi se čini da je TRW kod Lagerosa sa njegovim popustom, ako sam u krivu ANÐELKO ISPRAVLJAJJJJ :D:D
 
Na vrh