Dimenzije guma za Citroën C4 Picasso

sad ja to upisujem LOL

mora ti ici promjena tehničkog stanja
:confused: kakvo tehničko stanje :confused: pa isporučuje se sa više vrsta guma :)
tak sam upisivao na prošlom autu dimenzije, od 15,16 i 17" su mi bile navedene u knjižici i prometnoj samim time šta sam rekao koje dimenzije su serijski za isporuku (oni koji rade na teh. već ionaku znaju koje su vanserijske a koje ne), 15" su bile upisane kod kupnje vozila. sad ak treba izmust lovu to je već neka druga priča... ono 100 kn za kavu u autu i te fore :angel:
 

riba zvana fish

New member
Evo da vas obavijestim, iako nije vezano za zadnje postove, bez problema su mi na tehničkom upisali u napomenu 195/65/15 zbog zimskih guma. Osnovna dimenzija je 215/55/16. Posebno hvala Mirdi na pomoći!
 

Konrad

New member
:confused: kakvo tehničko stanje :confused: pa isporučuje se sa više vrsta guma :)
tak sam upisivao na prošlom autu dimenzije, od 15,16 i 17" su mi bile navedene u knjižici i prometnoj samim time šta sam rekao koje dimenzije su serijski za isporuku (oni koji rade na teh. već ionaku znaju koje su vanserijske a koje ne), 15" su bile upisane kod kupnje vozila. sad ak treba izmust lovu to je već neka druga priča... ono 100 kn za kavu u autu i te fore :angel:
ako uz redovni tehnicki upisujes gume neplacas nista ali ako ovako dodes samo upisati gume, kuku i slicno radi se promjena tehnickog stanja koja kosta cca 120 kuna jer se nemoze samo tako ukucati u dokumente bez traga
 

brezC4

New member
e to me zanimalo da li se plaća izmjena/dopuna podataka u prometnoj kod redovnog tehničkog. tako sam čuo pa rekoh da potvrdimo :)
 

Citrus81

New member
Jel tko uspio za c4 picasso upisati u prometnu gume širine 205??? tvorničke su 215!
Ja zatražio na tehničkom upis a oni odbili..... rekli zovi citroen servise....servisi neznaju...:confused:
 

Citrus81

New member
Evo poslao pit citroenu hrvatska i dobio slijedeći odgovor:
Osnovom Vašeg upita, izvršen je uvid u homologacijsku bazu proizvođača.

Na navedenom vozilu dopuštene su dimenzije pneumatika 205/65 R15, 215/55 R16, 215/50 R17, 215/45 R18.

Ugradnja i korištenje drugih dimenzija osim navedenih (kao posljedica autonomne odluke korisnika vozila) ne uključuju odgovornost proizvođača/uvoznika

Otišao u stanicu za tehnički i upisao :
205/55/16
205/65/15
195/65/15

:confused:

Nekužim uopće ko tu koga.....

A bio na redovnom tehničkom prije 2 tj. i lik mi odbio upisati.....:confused:
Bio neki dan i platio 60+30 kn i upisao što sam god htio :confused:

Ima li tko kakvo objašnjenje :hmmm:

A što sa s brzinomjerom i udaljenosti prema tvorničkim postavkama vozila.
Budući da planiram staviti 205/55/16 koji je u opsegu manji može li se kompjutorski preprogramirati ili sl na novu dimenziju gume?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni su u ovlaštenom rekli da ''mogu probat'' unest novu dimenziju guma (drugog promjera), bez nekih garancija... Odi i vidi što će ti reć, meni se nije dalo zahebavat s njima.

A ovo s tehničkim... pravila postoje i jasna su, al živimo di živimo pa je sve moguće :D
 

Citrus81

New member
Ma u principu sam zbunjen citroenovim odgovorom... zašto je za 16 17 i 18 cola gume dopuštena širina iskljucivo 215? Koje su im smjernice u određivanju "dopuštenih guma".

Ima li tko kakav argument protiv stavljanja 205/55/16 umjesto 215/55/16 budući da su znatno jeftinije! (Osim pogreske u brzini i prijeđenom putu)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mrvu neudobnije, malo slabije će držat u dobrim uvjetima, niža krajnja.. a prednosti bi trebale bit malo bolje ubrzanje, prednosti na vodi/snjegu, ali prije svega cijena.

No veliku ulogu igra kvaliteta same gume... 205 Conti bi u svakom pogledu mogao biti bolji od recimo 215 Save. Pa ako razlika u cijeni dopušta da dimenzija 205 bude top guma, onda to sve ima smisla.
 

Spallato

Active member
Jesu li original za C4 Picasso 1.6 hdi 215/55/16 ili 205/55/16? U slučaju da su origigi ove prve, šta se dobiva/gubi ako se stave 205/55/16?

P.S. Tek kasnije sam vidio da je tema c5, sorry!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Lažu :whistling:
Promjeni STP ili ako nejde drugačije, odi u ovlašteni citro servis da ti daju napismeno homologirane dimenzije koje idu gore, pa im to turi pod nos :cool::p
 
Na vrh