Desna strana ne grije!??

andelko

Member
Vračam se danas iz Splita i upalim grijanje i nakon nekog vremena skužim da desna strana puše hladno bez obzira koju temperaturu stavio. Ventilacija radi normalno!
Ima li tko kakvu ideju što bi moglo biti?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kad se setim te zime 2018, decembar mesec. Uzeo auto par meseci ranije, lepo hladio dok je bilo toplo. Udari zima, desna strana, suvozaceva, kao u sauni. Moja, kao da vozim motor na - 10, ćebetom sam se pokrivao, dok nisam video sta je problem. Kad sam zamenio taj plastični deo, nisam do leta gasio grejanje. Samo onaj kome duva hladno kao da je prozor otvoren, zna da ceni kada radi grejanje.
 

andelko

Member
Kad se setim te zime 2018, decembar mesec. Uzeo auto par meseci ranije, lepo hladio dok je bilo toplo. Udari zima, desna strana, suvozaceva, kao u sauni. Moja, kao da vozim motor na - 10, ćebetom sam se pokrivao, dok nisam video sta je problem. Kad sam zamenio taj plastični deo, nisam do leta gasio grejanje. Samo onaj kome duva hladno kao da je prozor otvoren, zna da ceni kada radi grejanje.
Koji dio ste zamjenili?
 

Srdjan_Va

Member
Pogledajte privitak 8417
Posle nekog vremena sam menjao i na suvozacevoj strani. Ta strana je dosta lakša za zamenu.
Pozdrav, pre nedelju dana sam kupio picasso 2018g. u povratku kuci, vozeci autoputem sam primetio da desna strana jedva da greje, vise hladi. Covek od koga sam kupio auto, mi je rekao da je zacepio mali hladnjak i da je to ucestala boljka novijih automobila. Da li je realno da zacepi na autu 5 godina starima ili je to to ove polugice? Gde se ona nalazi? Hvala, pozdrav
 

Pankoz

Active member
Zaista blesavo zvuči ta konstatacija da hladnjak začepi,a posebno kod vozila starih 5 godina.
Meni se to nije desilo nikada ni na jednom automobilu od kada vozim,a promenio sam već 6-7 automobila za 25+ godina vozačkog staža.
 

Cutac

Prèkaroš
Promijeni traženu/zadanu temperaturu sa najviše na najnižu i obrnuto i gledaj jel ima razlike. I kad je hladnjak začepljen, trebao mi moći osjetiti jel se mijenja temperatura zraka.
 

andelko

Member
Ako lijeva strana puše vruče a desna hladno onda bi trebala biti klapna a ako lijeva strana puše toplo-mlako a desna hladno onda bi trebao biti radijator! Po nekakvom razumu. Ja sutra mijenjam radijator!
 

Mrki5

Well-known member
Šta nije lakše promijenit temperaturu nego izvodit zakone i teorije?
Ako je kvar na mehanizmu za regulaciju , šta ćeš dobiti ako promeniš temperaturu ? Možda slučajno uspe a već naredno paljenje opet ne bude radila. Ne verujem da to čovek nije probao da uradi.
 

Srdjan_Va

Member
Nije . Do klapni ili motorića.
Sve ventilacije koje su predvidjenje za suvozaca duvaju hladno, hladno cak i zadnju klupu kad ukljucim desna strana duva ledeno ova iza vozaca toplo. Da se razumemo nije vreo, vreo vazduh al je topao. dok sad po gradu duva ok vruce, al sam primetio kada otvorim malo jednu resetku sto duva hladno odmah tamo gde izlazi topao vazduh bude vrelija temperatura na izduvu....
 
Na vrh