Daytime running lights - LED pozicije na C3

Gulaga

Member
Jel se može napraviti da su stalno upaljene one LED pozicije. Kad upalim poziciju odnosno glavna svjetla, LEDice se ugase.
Jel ima način (osim prčkanja po postavkama u servisu ) da se to sam postavim?

Hvala
 

Franz

Well-known member
Ugase se jer DRL blješti po noći. U prijevodu, s razlogom se gase :)
Frend ima nekog Forda. Ne znam koji model, ali drl rade neprekidno, jedino se za 2/3 odokativne procjene priguše kad se upale kratka. Inače bi bilo katastrofa za vozače iz drugog smjera da svjetle jednakom snagom kao i po danu.
 

szahtila

Well-known member
Frend ima nekog Forda. Ne znam koji model, ali drl rade neprekidno, jedino se za 2/3 odokativne procjene priguše kad se upale kratka. Inače bi bilo katastrofa za vozače iz drugog smjera da svjetle jednakom snagom kao i po danu.
Tako radi i na C3 iz 2017, barem na mome je tako. Davanjem kontakta se pale na najjače, a paljenjem kratkog ili dugog svjetla smanjuju intezitet svjetljenja
 

dinko1981

Well-known member
Obično te ledice imaju dvostruku ulogu pozicija/dnevna svjetla ali onda imaju i dva stupnja jačine. Ako im je funkcija samo dnevna svjetla onda baš i nisu pogodna da svjetle zajedno sa kratkima
 

sir.Oliver

Well-known member
Obično te ledice imaju dvostruku ulogu pozicija/dnevna svjetla ali onda imaju i dva stupnja jačine. Ako im je funkcija samo dnevna svjetla onda baš i nisu pogodna da svjetle zajedno sa kratkima
a od kada to DRL može ići zajedno sa kratkim svetlima ? DRL se montiraju upravo zbog toga da bi se rasteretila svetla , ( smanjila potrošnja ) .....
 

Cutac

Prèkaroš
a od kada to DRL može ići zajedno sa kratkim svetlima
Vidiš da ima ljudi koji to žele isprogramirati sebi. Isto kak imaš Golfove 5 i bembe trojke kojima svijetle žmigavci non stop.

Meni je najbolji DRL i dalje P21/5W žarulja. Ultra jeftino, traje godinu dana barem, a štedi kratka (pogotovo ako su xenoni) i odlično se vidi po danu.
 

Cutac

Prèkaroš
Ahaa to je, znači, feature, a ne bug. 😀 Ja uvijek mislio da im nešto s masom nije uredu. 😀
Ma da, baš sam danas išao saprati auto na samoposlužnu i vidim jednu takvu E92. Neću biti šupak i dalje objašnjavati, ali čobanizam u svakom pogledu, bilo od vozača, felgi, visine auta, do žmigavaca :D

Svi se furaju na E60 koji tvornički ima ove ekstra seksi obrve. To nije žmigavac.
1656454540579.png


Ali, da budem iskren, bio sam i ja čoban
1656454747032.png
 
Na vrh