Curi mali hladnjak

djelonito

New member
Ima li ovdije netko s ovakvim problemima ???

Imam Xantiu 1.9 td 95.god
Auto u lošem stanju a ulagao sam u njeg ...HM !!!
Ali već tri put mijenjam mali hladnjak i više mi se neda ,ali kupio bih drugu . Međutim neznam dali im je to bolest ili samo mojoj.
Sad sam u potrazi za drugom i karavanom ali ak netko ima nešto slično-------jedno je moći a drugo voljeti
POZZZZ
 

Zmix

New member
Poznajem jako puno ljudi koji imaju Xantiu i njihov opšti utisak je da su prezadovoljni autom u svakom smislu.
Izgleda da je problem samo u tvojoj.
Ako je takva situacija onda bi možda najpametnije bilo da je prodaš i da kupiš drugu.
 

djelonito

New member
Neznam i na mojoj ističe za 10 dANA ,,,,,,,,,,,,,,,,,,MISLIO SAM NEKU NOVIJEG DATUMA 98-99 TD a volio bih neku tamno sivu oker tamnu metalik EKTCR može i stranih pločica i karavan ali oglasnik nema puno izbora !!!!!
 

jurapz

New member
Neznam i na mojoj ističe za 10 dANA ,,,,,,,,,,,,,,,,,,MISLIO SAM NEKU NOVIJEG DATUMA 98-99 TD a volio bih neku tamno sivu oker tamnu metalik EKTCR može i stranih pločica i karavan ali oglasnik nema puno izbora !!!!!
Pa mislim da je sve xantie od 98 2.0HDI, koliko sam upučen u problematiku kilera kabine oni ne odlaze skoro nikada, kako je meni jedan majstor rekao dok vozis auto cijeli život možda jedan promjeniš. Meni je procurio nakon što sam stavio novi antifriz i onda se desilo da je pojeo kamenac u kileru i procurio. Jel nije kod vas da negdje nabija tlak u sutavu za hlađenje pa zato odlaze, možda ravnanje glave i brtva glave.
 

Matija

New member
Djelonito, to si isto pitao na CFS i ljudi su ti isto rekli da nešto nije u redu sa brtvom/glavom. Negdje ti nabija pritisak i zato ti odlazi. Po mom saznanju i iskustvu, na Xantijama eventualno ode jedan u 15-ak godina i to samo zbog nepravovremenog mijenjanja antifriza. Tvoj je prvi slučaj gdje su tako "rikavali" u kratkom roku, a i sam si rekao da je već rađeno nešto oko brtve/glave. Negdje imaš problem i to ti mora dobar majstor istražiti.
 

darkoooo

Limunofil :-)
Ima li ovdije netko s ovakvim problemima ???

Imam Xantiu 1.9 td 95.god
Auto u lošem stanju a ulagao sam u njeg ...HM !!!
Ali već tri put mijenjam mali hladnjak i više mi se neda ,ali kupio bih drugu . Međutim neznam dali im je to bolest ili samo mojoj.
Sad sam u potrazi za drugom i karavanom ali ak netko ima nešto slično-------jedno je moći a drugo voljeti
POZZZZ
radijator grijanja? na taj mali hladnjak misliš?

Ako da, on obično rikne kada se mijenja atifriz. Svježa i još uvijek koncentrirana tekućina nađe put van. No to nije jedini uzrok.
Ako ti vodena pumpa propušta, pa se zrak polako ubaci u sustav, a posebno ako se dogodi pregrijavanje tj. da tlak u sustavu raste iznad uobičajenog, za očekivati bi bilo da "najslabija karika", a u ovom slučaju mali radijator od plastike i gume propusti.

Ima i još jedan uzrok: nekvalitetan radijator!

Kad kupuješ kupi Valeov (prva ugradnja) samo ga nemoj kupiti u Citro servisu nego u Velasu, ovlaštenom distibuteru za Valeo u Velikoj Gorici. Uštedjet ćeš 50% novca (barem).

www.velas.hr
 
Na vrh