Curenje LHM-a na 5-toj sferi(acc sferi)

misa

Active member
Sinoc je LHM poceo bas da kapa na 5-toj sferi(bombi).Mislim da je to akumulatorska bomba.Nalazi se ispod motora negde na sredini i ide dosta nekih lajhtunga iz tog dela(trebalo bi da je to kocioni cilindar,nisam siguran...jos ucim:oops:).Na bombi pise ACC.

Curi,koliko sam video iz navoja gde se bomba zavija na taj deo(na sastavu).
Sta bi to moglo da bude?

Ima li tu neki dihtung,gumica ili tako nesto?

Pozdrav,
Misa.
 

Lakii

Well-known member
OK, svaka kugla ima gumenu brtvu, prsten pravokutnog profila.

Stvar je u tome sto to ne pocne pustati samo od sebe.
Najvjerovatnije ti pusta sa samog regulatora, onaj zeleni ili crni blok za koji ti je ta kugla zavidana. Ili je unutarnje propustanje iz regulatora ili koju prikljucnu cijev treba malo dotegnuti (najvjerovatnije visokotlacni dovod iz pumpe)
Moze ti pustati i sa razdjelnika za servo, to ti je onaj dio u koji se spaja puno cijevi.

Ugl., trebas sve dobro, dobro krpom pobrisati i naci tocno od kuda ti pusta. Kada budes siguran, napisi pa cemo ti reci sto dalje.
 

misa

Active member
Pusta tacno na sastavu(na navoju) gde se bomba zavija za onaj crni blok,znaci izmedju navoja bombe i regulatora.
 

misa

Active member
Gledao sam 5 puta....obrisao krpom i tu ponovo vlazi.Probao sam da odvijem bombu ali moj alat za odvijanje filtera za ulje sa lancem(to mi je delovalo kao da moze da se upotrebi) ne moze da prodje izmedju motora i bombe tako da nisam mogao da je odvijem.
Sutra sam zakazao kod hidraulicara da mi to pregleda i sredi.

Javicu o cemu se radilo kad zavrsim kod njega.

Pre neki dan mi je izletelo neko crevo iz amortizera sa suvozaceve strane i iscurelo mi 0,5l LHM-a....dok nisam primetio ulje na unutrasnjosti tocka.

****taman sredim jedno...pojavi se nesto drugo****,poludeh od ovog Xm-a.:whistling:

Koliko mi se vise svidja-toliko me vise zajebava.:hm:
 

jurapz

New member
Pre neki dan mi je izletelo neko crevo iz amortizera sa suvozaceve strane i iscurelo mi 0,5l LHM-a....dok nisam primetio ulje na unutrasnjosti tocka.
Jel si bar stavio novo crijevo povrata, zamjeni oba jer će i drugo ubrzo, komad 20 eura, xm se mora redovno održavati, a ne krpati kada nešto rikne.
 

Petey2501

Member
Gledao sam 5 puta....obrisao krpom i tu ponovo vlazi.Probao sam da odvijem bombu ali moj alat za odvijanje filtera za ulje sa lancem(to mi je delovalo kao da moze da se upotrebi) ne moze da prodje izmedju motora i bombe tako da nisam mogao da je odvijem.
Sutra sam zakazao kod hidraulicara da mi to pregleda i sredi.

Javicu o cemu se radilo kad zavrsim kod njega.

Pre neki dan mi je izletelo neko crevo iz amortizera sa suvozaceve strane i iscurelo mi 0,5l LHM-a....dok nisam primetio ulje na unutrasnjosti tocka.

****taman sredim jedno...pojavi se nesto drugo****,poludeh od ovog Xm-a.:whistling:

Koliko mi se vise svidja-toliko me vise zajebava.:hm:
Moj je xm manje zafrkavao ali sam odustao, vozim samo za vikend i onda hoću sjesti i voziti a ne razmišljati što zamijeniti, nakon xm-a sam za sebe uzeo bmw a sad vozim "bosanski ferrari" Calibru. Nakon xm-a će ti svi auti biti nula osim da uzmeš cx-a, citroeni su čarobni no nažalost nisu održavani i zato je potrebno dosta ulaganja za takve aute koji su nabrali mnogo godina.
 

misa

Active member
...Nakon xm-a će ti svi auti biti nula osim da uzmeš cx-a...
Ja sam inace "Volvo-guy",tako da je Volvo za mene taj pravi.Odrastao sam uz njih i u mojoj porodici su bili svi modeli od 144 pa nadalje,jedino smo promasili seriju 700.

Sto se tice Citroena...ovo mi je prvi u zivotu.Da...svidja mi se puno...ali ne kao Volvo.;)
Volvo ima posebno znacenje za mene.
 
Na vrh