Crveni C3 1,4 V8 sa četiri cilindra od Dalibor

Krky

Lakerski profesionalac
pa onda nije motorno ulje.
onda je ulje iz serva.
Ali ako kapa po nosaču alternatora?
letva je na podu..
ako je na semeringu radilice onda nemora puno gubiti ulja, par kapi kad auto radi, i to u večim obrtajima..
po mirisu ulja se to odmah more otkriti..
 

Dalibor

Dado Tornado
1min da skineš poklopac zupčastog i prstom povlečeš po njemu da si siguran..
budem pogledao onaj gornji poklopac, već sam to planirao, ali nisam stigao jer su me zvali na ručak

onda je ulje iz serva.
mislim da ima električni servo, ja sam nekako sumnjao na semering radilice, ili kako bi se to već zvalo, znam da dolje ima neki semering :confused:

i boja mu je zakon
i meni je fora boja, baš sam neki dan razmišljao da bi bilo lijepo imati spačeka u toj boji

po mirisu ulja se to odmah more otkriti..
smrdi po spaljevini ili :confused:
 

AX-ja

èudo jedno
mislim da ima električni servo, ja sam nekako sumnjao na semering radilice, ili kako bi se to već zvalo, znam da dolje ima neki semering :confused:
moja greska,ja sam zabrijao na servo kako ima xsara,berlingo,206...itd

uglavnom,lezi pod auto i skuzit ces,ali prvo kreni od "najbezbolnijeg"
poklopca ventila,pa onda dalje trazi.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Probaj i pomirisat ulje na mijerici i to koje ti dole čvapa, dali je istog mirisa?
da vidiš dali je iz motora, getribe ili volana?
sva tri ulja imaju različite mirise..
i daj više da te felne montiramo :D
ja neznam koje da izaberem 14 ili 17:D
 

Dalibor

Dado Tornado
evo slike na kojem se najvišem mjestu nalazi svježe ulje.
unutar kučišta zupčastog remena, po rolama i zupčanicima ne vidi se ulja.
vjerojatno probija na brtvi glave na lijevom boku motora. čini mi se da na tom mjestu prolazi jedan uljni kanal.
čudno mi je da ima ulja iznad brtve glave, odnosno ispod brtve poklopca ventila. oko brtve poklopca sve djeluje okej.

 

AX-ja

èudo jedno
vidim da ima masnoce i ispod brtve poklopca ventila.
ali ovako s ove slike,rekao bih da slini s brtve glave.
inace,bas na tom mjestu procuri kad brtva popusti.

uzmi jedan pinel,tekucinu za pranje i operi taj dio,i pokazt ce ti se.
 

quadrolg

Member
Ma nek slini nije to niš novo za njih, nebude mu niš i moj slini već četiri godine od kad sam ga kupil i to baš na tom mjestu (prednji lijevi ćošak).
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tako je... slinavac je tradicionalni. Ne treba mu to uzimat za zlo. Druge pokazatelje eventualnih problema treba pricekat za bilokakve akcije
 

Krky

Lakerski profesionalac
Več sam jedanput ovo napisal..
jedan stariji čovek mi je jednom rekel da čovek koji se ne znoji je bolestan čovek..
 

Dalibor

Dado Tornado
jučer me dočekao crvendač sa spuštenim prednjim krajem i viškom dijelova ispod auta :(

podigao sam ga par centimetara sa dvije dizalice da baš nije cijelom težinom na amortizerima tokom dana i noći, i jutros odvezao kamionom (150kn) u cib

varijanta sa radom i originalnim oprugama i ležajima amortizera bi bila oko 2300kn, a sa zamjenskim oko 1300kn.
javio sam neka stave original ležaje, a zamjenske opruge.

 

Krky

Lakerski profesionalac
Aaauuuuu..
el ti napravilo još kakav belaj?
meni je žena išla par metara napred nazad i poderala manđetu :hm:
nije znala da nesmije..
 

Dalibor

Dado Tornado
izgleda da nije ništa drugo potrgalo. vozio sam ga napred i natrag, skretao... dosta je strugalo i drobilo, ali morao sam izvesti i namjestiti da bi se mogao navesti na kamion šlep službe. koliko sam mogao, pogledao sam kako izgleda oko amortizera, još sam ga i sa dizalicom podigao, pa sam tražio gdje bi sve opruga mogla zapinjati. mislim da je samo po gumi strugalo.

auto je bio nizak na obje strane. desna opruga je sigurno potrgana, a za lijevu nisam siguran, ne vidi se ali čudno mi je izgledala.

kažu mi da je jako grunulo kada je puknulo. čuli su i oni u kućama, neki su izašli van gledati :eek:
 

Dalibor

Dado Tornado
Bome. Nači još samo meni mora puknut :D
u ovlaštenim servisim imaš ih za kupiti par po 500 kn, a u dučanima negdje drugdje vjerojatno i jeftinije, ovakve šalice koje ti mogu primiti oprugu kada pukne.

one su se inače na zapadu ugrađivale u C3 koji su bili zahvačeni recallom (nekih 50 000 C3-ica).

službeno se zove "garnitura za prihvat opruge" ili tako nekako.


 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
izgleda kao jednostavno riješenje... malo ću proguglat, pa se eventualno sam usudit to montirat. Ova iskustva sa servisima poput tvojih su mi poznata
 
Na vrh