• Obavezno pročitati - Pravila oglasnika 


    - Oglas se otvara kao zasebna tema.

    - Naslov teme zbog preglednosti i jasnoće mora biti deskriptivan, npr. u obliku P: Citroen C4, 1.6 HDi, 2005. ili K: kompresor klime za Xantiju 1.9 ili P: elektromotor podizača stakala za Saxo. Naslov ne smije izgledati P: dijelove ili samo Prodajem.
    Oglasi bez pravilnog naslova uklonit će se bez upozorenja.

    - Oglas mora obavezno sadržavati informacije o automobilu (godinu, kilometražu, vrstu motora te ostale bitne značajke) i obavezno fotografiju oglašavanog vozila. Oglasi bez fotografije obrisat će se bez upozorenja.

    - Stavljanje linkova (poveznica) na druge stranice (npr. internetske oglasnike) u sadržaj oglasa nije dopušteno. Oglasi koji sadrže linkove na druge stranice uklonit će se bez upozorenja. Od ove odredbe izuzima se jedino revijalna tema naziva "Citroeni u oglasima".

    - Prodavač, odnosno Kupac mora naglasiti kakav način komunikacije želi, bilo da je riječ o e-mailu, telefonu ili putem PP-a (Privatnih Poruka). Vodite računa o izboru komunikacije. Npr. ako mislite da nećete moći pristupiti forumu, odnosno internetu tjedan ili više dana nemojte navesti PP, odnosno e-mail kao željeno sredstvo komunikacije.

    - Nakon ispunjenja ponude ili potražnje dužni ste o tome izvijestiti u sklopu teme ostale članove kako se oglas više ne bi povlačio, a uredništvo foruma moglo zatvoriti oglas.

    - Oglašavanje u kategoriji foruma Citroën oglasnik rezervirano je isključivo za članove foruma, odnosno fizičke osobe. - Zabranjeno je direktno reklamiranje tvrtki ili bilo koji drugi oblik marketinga bez prethodne dozvole vodstva foruma.

    - Oglašavanje ponude i potražnje Citroën® vozila, rezervnih i drugih dijelova, objavljujte isključivo unutar kategorije Citroën oglasnik u pripadajuće forume, a ovisno o tome radi li se o ponudi ili potražnji vozila, odnosno rezervnih dijelova.

    - Sadržaj svih oglasa isključiva je odgovornost osobe od koje je takav sadržaj potekao. Vlasnici i uredništvo foruma ne daju nikakva jamstva glede točnosti, potpunosti ili autentičnosti sadržaja oglasa niti snose bilo kakvu odgovornost zbog sadržaja oglasa.

Citroeni u oglasima

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma samo uspoređujem cijene kod nas i u ostatku EU... nema načina na koji bi ja sebi kod kupovine opravdao 50% veću cijenu kod nas, naspram ostalih EU tržišta. Nema šanse :D Ako si vi nađete način opravdat tu razliku, svaka vam čast...

To šta je naknada 5000kn za 200g co2, meni ne predstavlja nikakav razlog da auto koji je kupljen nov u HR ima napuhanu cijenu nakon više od desetljeća korištenja.

Al opet s druge strane... razumijem stavljanje napuhanih oglasa na njuškalo, nerijetko i sam to radim. Kao prvo, ništa te ne košta, a ko drugo nikad ne treba podcijenit glupost ovog naroda...
 

quadrolg

Member
a gle kad usporediš cijenama sa njuškala , to je korektna cijena , pogledaj si kolko košta golf , megane, astra, čak i clio tih godišta , kilometraže i kilovata, od 6tisuća pa na više, zakaj bi onda c4 vredil manje??? a ako ideš uvest recimo ovog izvana za 4 tisuće dok sve središ i dopeljaš ga ovde registriraš došlo bude čak nekaj više od 5 tisuća , tak da to i nije velika razlika..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Eto, svaka ti čast...uspio si racionalizirat 50% veću cijenu od realne, i pretpostavio sam da je to moguće.

Al ja to nisam sposoban, možda zato i ne vozim Citroena trenutno :D Nego auto koji je plaćen dosta manje od navedenog C4. A da ih se stavi jednog do drugog, sumnjam da bi se opravdala ta razlika :cool:
 

quadrolg

Member
ne vidim zakaj bi bila 50% veća od realne pa takve su cijene po oglasnicima ,vidiš i sam da su vani takvi po 4tisuće bez davanja, zakaj bi onda 6 bilo puno ovde kod nas di su cijene inaće malo veće, al ajd možda griješim
 

Dalibor

Dado Tornado
auti svagdje u europi jednako gube na vrijednosti,
razlika vani je to što puno km i poneki nedostatak znači veće umanjivanje cijene nego u RH.
dobar auto u njemačkoj ili italiji koštat će kao i u RH,
samo što će ogrebotina, propao sic ili 250 000 km u njemačkoj značiti umanjivanje cijene za 30%,
dok će se kod nas značiti protupitanje "pa što očekujete nov auto".
 

deda

New member
Kakav god,novi ili rabljeni,bilo koji auto,uvjek se više isplati kupiti vani nego ovdje i nije samo stvar u cijeni,nego svemu ostalom.
 

BlueOne

Member
@Dalibor

mislim nije da se žalim mislim da je ova cijena bliže realnosti nego one ostale, ali zapitaš se ...
zamajac? egr? turbina? što još?
a možda je i sve ok .... da mi je bliže bacio bi oko ovako ... :(

možda ga je netko od forumaša gledao pa ćujemo još neki info
 

BlueOne

Member
I ja sam nekako sklon ovakvom razmišljanju ako i Dalibor.
Da li postoji neka mogućnost provjere kilometara preko broja šasije ili što ja znam? Nije baš da svaki dan kupujem auto pa možda ima nešto za što ja ne znam (to zbilja ne bi bio veliki problem :grin: )

da li možda netko zna (ili može pogledati negdje) koliko se uopće plaća poreza kod prijepisa za ovakav c5? recimo 2006 godište? kupoprodajni se još uvijek ovjerava kod javnog bilježnika ili više ne? čini mi se da sam čuo da se čak i u bilo kojoj autokući može ovjeriti kupoprdajni, da li možda netko zna?
Ako budem vani gledao preko oglasnika opet isti problemi kao u RH zar ne? tko zna koliko je km netko skinuo ili se varam?
 
Na vrh