Citroen Xantia Break 1.8i SX 16v iz oglasa

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

BlueOne

Member
Dakle molim Vas za mišljenje da je ovo sada neka dobra prilika po vašem mišljenju ili ne? Plus molim uzeti u obzir da sam mislio ubaciti plinaru unutra ...
Što mislite koliku potrošnju mogu očekivati?

Dakle koja generalija o autu:

Marka automobila: Citroen
Model automobila: Xantia Break
Tip automobila: 1,8 i 16V SX
Godina proizvodnje: 1998 god.
Prva registracija: 1999
Registriran do: 10 / 2011
Prijeđeni kilometri: 150000 km
Motor: benzinski
Snaga motora: 81 KW
Radni obujam: 1761 cm3
Mjenjač: ručni - 5 stupnjeva
Očuvanost vozila: dobro

Opširnije: (Citroen Xantia Break 1.8i sx 16v)

Auto je u tehnički ispravnom stanju,prva registracija 23.7.1999,sa dosta opreme kao npr.senzori za kišu,ABS+dvokružna hidraulična itd...moguća zamjena
cijena po dogovoru.
Dodatni podaci:

* Oblik karoserije: karavan
* Broj vrata: 5
* Boja: tamno zelena
* Metalik
* Vrsta pogona: prednji

Dodatna oprema vozila:

* 3. stop svjetlo
* nadzor pritiska u pneumaticima
* putno računalo
* zatamljena stakla
* upravljač presvučen kožom

Sigurnost:

* ABS
* ESP
* ASD
* samozatezajući sigurnosni pojasevi
* Zračni jastuci: vozački + suvozački

Udobnost:

* djeljiva stražnja klupa
* el. Podešavanje ogledala
* el. Podizanje prednjih stakala
* el. Podizanje stražnjih stakala
* upravljač podesiv po visini
* servo upravljač
* grijanje ogledala
* središnji naslon za ruku
* Klimatizacija: automatska
* Autoradio: autoradio/kasetofon

Sigurnost protiv krađe:

* blokada motora
* centralno zaključavanje
* centralno zaključavanje sa daljinskim











eh da cijena oko 10-ak tisućica :whistling: meni se to čini sasvim dobro, vama?

Btw. auto je iz Crikvenice, možda ga i znate od nekud

Hvala na pomoći :)
 
Posljednje uređivanje:

zoran37

New member
Potrošnja laganini vožnje 80-90 je 7-8 litara, u gradu neznam ali je dosta veća, plina neznam koliko bi trošio, kilometri su dosta čudni 150 K čisto sumnjam, vjerovatno je skinuto bar 100 K, moja je isto 1998 i imam sad 213 000.
10 000 kuna auto, rega oko 3,500, servis hidraulike oko 700 kuna pa ako i mjenjaš koju kuglu više od 1000 nebi bilo, remenje i španeri 1500 do 2000 sa zamjenom (ne u citro servisu) i to ti je to, pali i gas.
 

xud

Member
Ako ti je potrošnja goriva bitna stavka (a kome nije:whistling:) i tražiš karavana zašto ne ova:
http://www.njuskalo.hr/auti/citroen-xantia-1.9-td-sx-oglas-3499733

Moja 1.9 TD 1998.,nepoznate kilometraže troši 7 -7,5 gradske vožnje

Izračunaj za koliko će ti se isplatiti plinska instalacija po ovoj cijeni plina a i gubiš smisao karavana osim ako ćeš stavljati bocu na mjesto rezervne gume a onda si opet ograničen čestim punjenjima
 

jura

New member
xantia sa plinom je vrlo isplativ stroj, u kombinaciji sa 1.8 16v motorom. Potrišnja je stvarno smiješna, kombinirane vožnje bez paženja na svaku kap plina kreće se oko 50 kn na 100 km. Cijena ugradnje plina je oko 5500 kn, dodaj cijenu atesta i vaganja, novih knjižica i dolaziš na 7000 kuna. A s obzirom da se voziš upola jeftinije nego sa benzincem lako ti je izračunati isplativost. I nije istina da si prisiljen često puniti, Sale sa svojom Xantiom sa istim motorom radi sa jednim točenjem preko 420 km, boca je 50 litara na mjestu rezervnog kotača i čini mi se da je max može napunit na 42 litre. Zašto 150 000 km ne bi mogla biti realna kilometraža? Auto je 99. godište, znači star je 12 godina. Da je radio u prosjeku 1000 mjesečno to je tu negdje, nije li?
 

xud

Member
Nisam protivnik plina, dapača imao sam ga u nekoliko auta.
Nisam znao da je potrošnja može biti samo 10lit/100 km . U tom slučaju je stvar na strani plina u odnosu na dizel.
Eto nisam u toku, znam da su bile ugradnje instalacija sa injektorima bile 9-11.000 kn, kažeš da je sad 5.500 kn
U tom slučaju plin je OK
 

jura

New member
Bio sam nedavno u servisu Fiata sa ženinim puntom i pitam lika koliko je ugradnja kod njih. Mrtav hladan mi odgovori 11000 kuna. Rekoh, pa to je dvostruko skuplje od normalnog plin servisa. Argumentirao mi je nešto kao garancija? Zaboravi, garanciju dobijem svugdje. Kad budeš ugrađivao javi mi se, imam kanal za jeftiniju varijantu, dobro tebi dobro meni.
 

BlueOne

Member
Bio sam nedavno u servisu Fiata sa ženinim puntom i pitam lika koliko je ugradnja kod njih. Mrtav hladan mi odgovori 11000 kuna. Rekoh, pa to je dvostruko skuplje od normalnog plin servisa. Argumentirao mi je nešto kao garancija? Zaboravi, garanciju dobijem svugdje. Kad budeš ugrađivao javi mi se, imam kanal za jeftiniju varijantu, dobro tebi dobro meni.
deal ;)

BTW. Boysky iz Podpićana za Xantiju traži cca 7.000 - 7.500 kuna za instalaciju. A to je za rezervar u rezervnoj gumi, koji je u biti naj skuplja varijanta ...

eto tek toliko da se zna

Da, da zli glasi bili su u pravu .....

Na autu je skidana kilometraža ... ono što ja znam barem 70 tisuća

tako da .... hm .... jel te .....
 

BlueOne

Member
ma je ali da je odmah rekao koliko ima km ... onda bi bilo drugačije ...
ovako sada sumljam u sve vezano uz taj auto ... tko zna što me još čeka a što se ne vidi (ili barem ja ne uspijem vidjet) na prvu loptu ...

A vjerojatno idem "turistički" videt auto .....
 

zoran37

New member
Bubnuo sam bezveze za kilometražu ali i nije to tako strašno, na mojoj je 214 000 i motor je čist ok, ne troši ulje i ide dobro.
Ma živciraju me ti "majstori" koji skidaju kilometre. Ima tolko kolko ima i to je to.
 

jura

New member
onda da bar skine za interval promijene zupčastog, nego konjina okrene tak da se ti voziš uvjeren da je friško promjenjen... jbg, nema više vjere u nikoga...
 

xud

Member
ma je ali da je odmah rekao koliko ima km ... onda bi bilo drugačije ...
ovako sada sumljam u sve vezano uz taj auto ... tko zna što me još čeka a što se ne vidi (ili barem ja ne uspijem vidjet) na prvu loptu ...

A vjerojatno idem "turistički" videt auto .....
Mislim a vjerojatno će ti i potvrditi stručniji članovi da te ne treba brinuti kilometraža čak da je i 250.000 (a ne 150.000)
Moja zadnja Xantia 2.0 je kupljena sa 220.000 prodana sa 270.000 motor je bio besprjekoran ali je kupljena od 2. vlasnika koji je bio picajzla i auto je bio redovno održavan.
 

Matija

New member
Pa da, ja se baš i ne sjećam da su ljudi pričali o problemima sa bašbaš motorom. Stvarno rijetki su ih zaklali i morali su se jako loše odnositi prema njima.

Više problema prave popratni dijelovi i tu je veći problem u kilometraži i godinama (zamor materijala, radni sati itd.)
 

darkoooo

Limunofil :-)
ma je ali da je odmah rekao koliko ima km ... onda bi bilo drugačije ...
ovako sada sumljam u sve vezano uz taj auto ... tko zna što me još čeka a što se ne vidi (ili barem ja ne uspijem vidjet) na prvu loptu ...

A vjerojatno idem "turistički" videt auto .....
kako si saznao stvarnu kilometražu??
taj karavan sam davno mislio pogledati, ali je cijena bila daleko iznad 10000kn.
Mislim kako čak oko 3000eura.

Uglavnom, sada mi je skroz out jer već jurim s 2.1 karavankom...
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh