Citroen CX 88' 2.5 GTi 136ks

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Budala bio, budala ost'o, Citroendzija 100% 😁
Kao oblak ljudi moji, kao oblak..
Ima odredjenih nedostataka za koje znam, resice se..
Živiš moj san!
Budala bio, budala ost'o, Citroendzija 100% 😁
Kao oblak ljudi moji, kao oblak..
Ima odredjenih nedostataka za koje znam, resice se..
Svi ti oni imaju određenih nedostataka jer je CX dosta kompliciran auto, a nisu mu vlasnici pridavali pužnju kakvu je zaslužio.
Ali brate mili, kada je sve složeno, kakva je to pjesma!!! Pardon, oblak.
Baš mi je drago da si se odlučio na taj potez.
 
Posljednje uređivanje:

Jovan Avramovic

Well-known member
Hvala lepo !!!
Danas u 09h imam zakazano zamenu 4 filtera (Mann i Bosch), ulje Total 10W-40, ulje za menjac Total, Denso svecice, Meat&Doria bobine i svih 5 komada comfort bombi.
Sve novo normalno.
Zamenjene su mu neke cevi za hidrauliku (ne znam tacno o cemu je rec), stavljene bakarne, zadnji trap kompletno sredjen, zamenjeno LHM ulje i ociscen ceo sistem.
U mom prethodnom postu gde sam, ajmo reci kritikovao Citroen i Peugeot automobile sam spomenuo da sam imao prilike da provozam CX-a, medjutim ne i da ga imam i vozim..
Pa sam tek tad, kad sam ga kupio, uvideo kolika je razlika izmedju novijih Citroena (C5, C6) i ovog, pa cak je drasticna razlika i izmedju XM-a i ovog CX-a

Ne znam sta da ocekujem za dalje, videcemo, pored svih baksuzluka ne bi me cudilo, na neki nacin, da i sa ovim bude nekih problema.. U svakom slucaju nece biti i nije za svaki dan.
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Hvala lepo !!!
Danas u 09h imam zakazano zamenu 4 filtera (Mann i Bosch), ulje Total 10W-40, ulje za menjac Total, Denso svecice, Meat&Doria bobine i svih 5 komada comfort bombi.
Sve novo normalno.
Zamenjene su mu neke cevi za hidrauliku (ne znam tacno o cemu je rec), stavljene bakarne, zadnji trap kompletno sredjen, zamenjeno LHM ulje i ociscen ceo sistem.
U mom prethodnom postu gde sam, ajmo reci kritikovao Citroen i Peugeot automobile sam spomenuo da sam imao prilike da provozam CX-a, medjutim ne i da ga imam i vozim..
Pa sam tek tad, kad sam ga kupio, uvideo kolika je razlika izmedju novijih Citroena (C5, C6) i ovog, pa cak je drasticna razlika i izmedju XM-a i ovog CX-a

Ne znam sta da ocekujem za dalje, videcemo, pored svih baksuzluka ne bi me cudilo, na neki nacin, da i sa ovim bude nekih problema.. U svakom slucaju nece biti i nije za svaki dan.
Koliko pratim CX-a problem je hrđa, jer je to ipak auto iz 70-ih. Na tom motoru hoće zezati ubrizgavanje jer se radi o starom tipu mjerenja protoka zraka koje se naprosto mehanički potroši i onda radi prebogato ili nemirno. Ali za povremenu vožnju ne bi trebalo predstavljati problem.

Po meni je CX zadnji pravi Citroen, što u biti i je. Razvoj CX je bio skup i nakon predstavljanja 74.g Citroen je bankrotirao i kupio ga je Peugeot. Tako je nastala PSA grupacija koju svi poznajemo i volimo. Peugeot kao tehnički vrlo konzervativna marka je pomalo gušila sve ono otkačeno u Citroenu...
Ali koncepcijski, to je pravi veliki Citroen i dostojan modernizirani nasljednik Žabe.
 

Jovan Avramovic

Well-known member
konaroast konaroast Patos i sajtne su mu zdravi, koliko sam uspeo da vidim, a zanimljivo je da su vrata gepeka trula, krca u ruci.. To cu videti da resim prosto kupovinom drugih gepek vrata sa otpada.
U leru su obrtaji malko poviseni, na oko 1.200 do 1.500 obrataja, cim stisnem kvacilo i ubacim u prvu, opadnu na do 1.000 obrtaja i radi tiho i ugladjeno, a u voznji je odlican, jedino 2 do 3 puta trzne samo i iskljucivo kad pustim pedalu gasa, malopre mi je majstor rekao da moze da bude do losih svecica, ali cemo sve to videti kasnije kad izmenjaju na njemu sve ono sto sam napisao da je kupljeno.
Pa cu, vrlo verovatno kasnije popodne preneti utiske nakon svega toga, kao i to da li se te neke gluposti desavaju i dalje.
 

Jovan Avramovic

Well-known member
Ruske Ruske Nisam se usrecio, poslate su pogresne kad sam narucio, tj. za 2.0 model, kao i svecice, ostalo je sve montirano i zamenjeno.
Doduse ostaju bombe za subotu, u ovom servisu nemaju alat da ih skinu...
Cutac Cutac Hvala puno drug !!!
konaroast konaroast Reseni obrtaji u leru, samo dostelovan ler gas, a to sto trzne prilikom pustanja pedale gasa jeste zbog te iste pedale gasa, previse je "zategnuta", pa i na najmanji dodir nogom auto reaguje, pa ako naglo pustim gas on ga cimne malo..j***m li ga, valjda sam objasnio lepo 😁😂
Gospodin koji ce mi odrzavati auto, inace restaurator oldtimera.
CX 25 Prestige je njegov, ostale je radio za druge, a ima ih jos u garazi, jednom prilikom cu slikati mozda jos
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Ruske

Active member
@Ruske Nisam se usrecio, poslate su pogresne kad sam narucio, tj. za 2.0 model, kao i svecice, ostalo je sve montirano i zamenjeno.
Doduse ostaju bombe za subotu, u ovom servisu nemaju alat da ih skinu...
mislio sam na kvalitet, ne na pogresan artikal. ranije nabavi ngk ili beru ili neznam tako nesto poznatije. M&D imali smo puno reklamacija
 

Jovan Avramovic

Well-known member
Ruske Ruske Znam znam, jasno mi je.. Kad sam narucivao jedino su mi te izlazile.. Potrazicu u svakom slucaju neke bolje i svakako odgovarajuce..
konaroast konaroast Ne znam koja je tacno nijansa u pitanju, na pojedinim mestima se malo nazire ta fabricka boja, jer je ocajno ofarban..
U svakom slucaju ova kao zlatna mi se svidja, samo je problem sto je lose ofarban, pa lak puca, a na dosta mesta ima i korozije, tako da ce to morati sve ispocetka da se radi..sta je tu je, ali bice radjeno u ovu boju...kad dodje vreme za to..
 

Jovan Avramovic

Well-known member
Za sada uradjeno i kupljeno sledece: metlica brisaca, prohromske ratkapne, kais alternatora, 2x menjano LHM ulje i ociscen ceo sistem hidraulike, 6 komada novih bombi, svecice, polovna i dobra hidraulicna pumpa, korektor visine, ulje u menjacu, ulje u motoru, filter ulja, nekakve poluge/letve menjaca (3 komada), nastelovan ler gas, crevo hladnjaka, antifriz i boca antifriza.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:
Na vrh