Citroen c5 2012 1.6 hdi zamjena ulja u robotiziranom mjenjaču.

malimujo!

New member
Poštovanje,novi sam na forumu pa odma ovo koristim da vas sve pozdravim.
Zanima me gdje se nalazi šaraf koji služi kao granica preljevanja ulja jer znam da ide 2.1 l ulja 75w80 no rizično mi se orijentirati po tome kolko ulja ide jer nikad svo ulje ne iscuri iz mjenjača,zavuko sam se ispod auta no teško je za vidjeti jer sve je tjesno i skućeno. Pa ako netko ima možda šemu ili bili koji dio informacije o tome volio bi da je podjeli. Kod motora DV6C.
 

malimujo!

New member
Nisam ni sam siguran jer obicno znaju imati taj šaraf malo drugačije izveden nego ostale šarafe koji su pored njega ako me razumijete. Jedino probati malo dolijati ulja pa vidjeti oce curit van. Ali budem priceko mozda se još netko javi.
Ali po shemi mi se cini da bi to bio onda ovaj šaraf.
 

Prilozi

szahtila

Well-known member
Nisam ni sam siguran jer obicno znaju imati taj šaraf malo drugačije izveden nego ostale šarafe koji su pored njega ako me razumijete. Jedino probati malo dolijati ulja pa vidjeti oce curit van. Ali budem priceko mozda se još netko javi.
Ali po shemi mi se cini da bi to bio onda ovaj šaraf.
Na šemi je to ovaj označen silom stezanja od 22nm.ovaj tvoj na slici izgleda nekako niže ,no pitanje je pod kojim si kutem snimio fotku.Možda najlakše detektirati brojanjem vijaka od npr. najvišeg na mjenjaču,prateći ovu shemu
 

malimujo!

New member
Znam da, malo zbunjuje ali slikano je ravno a gledao sam tako da sam probao brojati ove zavoje koje možete vidjeti tocno iznad šarafa pa mi po tome ispada ovaj niži. Ali moguce je da je i malo šema drugacija nego na mojem autu ali mislite da bi ta šema trebala odgovarati i za moju getribu?
Na šemi je to ovaj označen silom stezanja od 22nm.ovaj tvoj na slici izgleda nekako niže ,no pitanje je pod kojim si kutem snimio fotku.Možda najlakše detektirati brojanjem vijaka od npr. najvišeg na mjenjaču,prateći ovu shemu
Ili možda da probam skinuti pa vidjeti imali li koji od tih šarafa tipa bakrene podloške ispod.
 

szahtila

Well-known member
Znam da, malo zbunjuje ali slikano je ravno a gledao sam tako da sam probao brojati ove zavoje koje možete vidjeti tocno iznad šarafa pa mi po tome ispada ovaj niži. Ali moguce je da je i malo šema drugacija nego na mojem autu ali mislite da bi ta šema trebala odgovarati i za moju getribu?

Ili možda da probam skinuti pa vidjeti imali li koji od tih šarafa tipa bakrene podloške ispod.
Sigurno je da je jedan od vijaka čep, dok drugi drže taj poklopac. Pa možda, ako šema ne odgovara, da probaš neki koji je visinski oko sredine mjenjača
 

malimujo!

New member
Pogledajte privitak 8014
Da budemo sigurni.
Aha, tu se ipak vidi da je to onda onaj što je malo iznad poluosovine. Tj prvi šaraf ispod skroz gornjeg.
Pada sve u vodu od ovih shema probao sam odšarafiti sva 3 šarafa po redu i niti jedan nema rupu gdje bi moglo ulje izlaziti van probao sam sa žicom unutra ali udaram u kuciste.Mozda moj model nema rupu za preljevanje.
Sigurno je da je jedan od vijaka čep, dok drugi drže taj poklopac. Pa možda, ako šema ne odgovara, da probaš neki koji je visinski oko sredine mjenjača
Imaš li možda nekoga tko bi mogao znati ima li on uopce taj cep. Ako ne budem probao jos pronaci ako ne onda kod mehosa.
Da,na žalost moj tip nema cepa za preljevanje.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:
Na vrh