Citroen C5 2008 god. 1,6 hdi iskustva 100 000 km

pob

New member
Pozdrav svima.. prije pola godine kupio sam Citroen C5 iz 2008 sa 95 000 km pa da napisem moja dosadasnja iskustva. Nakon nekih mjesec dana voznje otisla mi je letva volana. Napravio sam reparaciju i sa jos nekim sitnicama sve skupa me doslo oko 3000 kn. (postarina,skidanje i ugradnja letve, popravak zadnjeg svijetla).

Nakon par dana primjetio sam da mi auto suska prilikom okretanja volana ili prilikom prelaska preko rupa ili neravnina na cesti. Otisao sam u isti servis i rekli su mi da su mi otisle prednje bombe ili kugle. Sad me zanima, posto moj citroen nema hidrauliku dali su to iste bombe kao i kod hidraulike? Dakle zanima me dali se i u mom slucaju one mogu puniti ili ih moram mjenjati? Mehanicar mi je rekao da nove kostaju oko 800-900 kn i sa rukama ce me doci oko 2000 kn.

Treci problem koji imam je sa displejom.(nemam navigaciju) Kad je vani vruce displej ne radi dobro, odnosno nista se ne vidi, dok kod hladnog vremena radi sasvim u redu. Dali zna netko nesto vise o tom problemu i jeste li imali slicnih iskustava?

Za 1500 km dolazi mi servis na 105 000 km. Dali netko zna sto se sve mjenja na tom servisu i koliko otprilike kosta u ovlastenom citroen servisu?
 
Na vrh