Citroen C5 2.0HDi

Pavel

Lepi™
Novo kučište ključa - korak po korak

Imaš isti ključ.
Opa! Hvala puno. Znači premjestim samo rezbareni dio u novo kućište ili ga čak mogu odnijeti nekome da ga prekopira ako sam dobro shvatio, tj. izrezbari novi? Super, ni 100 kuna posla. :)

Skoro ... podtoje točna pravila što su DRL svjetla a što "selo tuning", prava DRL svjetla su po dnevnom svjetlu uočljivija od kratkih svjetala.
Nisam fan "seljo čuninga" a iskreno nemam ni auto za to. Nekako su mi više stari Audiji, BMW kockice i VW za te finte. Nekako smatram C5 gospodskom limuzinom pa ono, htio bih dobre DRL.


Jeda link na ebay sam ti već poslao, traži 12V G4 LED na eBay-u, naći češ ih svakakvih oblika i dimenzija (i temperature svjetla) ... ja dok sam se igrao s time sam isprobao doslovno preko 20 modela tih LED žaruljica .. na kraju promijenio farove za novije ...
Oprosti, moj previd. Točno je da si mi poslao. Tražit ću 12V G4 LED-ice. Bitno mi je samo da dimenzije pašu da ne potrošim samo na eksperimentiranje onoliko koliko bi me došla zamjena originala. :D

Nije ako imaš pravi alat i znaš što i gdje radiš. Jedino gdje je problem to napraviti je na 3.0 motorima, nemaš mjesta za manevrirati, prednji odbojnik mora ići dolje.
Uspio sam zavuć ruku, ima poprilično mjesta. Sad, napikirat će bit malo teže no snaći ću se. Hvala!

ja sam ih nabavio kod šogora bavi se auto dijelovima, ak te zanima mogu vidit kak sad stoji cijena ali ja sam platio 270 jedno, i stavio ga i super, navečer idem u grad i drugo krepa
Da, vidio sam. Osim uputa, tvoja tema mi je puno pomogla oko samih početaka iako je tvoj model noviji i 1.6 e-HDi. No oko ovakvih sitnica su gotovo identični. Vidjet ću, išao bi na LED varijantu pa ću vidjeti kako će me to ispast.
 

Pavel

Lepi™
Model je isti ali mislio sam da je nakon 2011. razlika. Znam da je bio facelift (stražnja svjetla, drugi nazivi paketa oprema itd.) ali u suštini je ostalo isto.

Znači ove kratice II i X7 nisu zapravo nekakve razlike u modelu već samo oznaka facelift serije?
 

Pavel

Lepi™
Sad kad malo surfam čini mi se da je i moj X7. Nego, nemam nigdje popis opreme i teško je išta naći (jer se razlikuju po tržištu). Ako pošaljem upit sa brojem šasije, postoji li mogućnost da dobijem popis opreme koje je vozilo imalo, tj. ima s obzirom da je kupljeno kod nas?
 

vborovic

C5 modifikator
Komplicirana priča je sa C5-cama, i još k tome ovisno o tržištu ... ono što je većini ljudi vizualno jasno, radi se o modelima:

2001-2004 (C5 prve generacije, Mk1)
2005-2007 (C5 prve generacije redizajn, C5 II, Mk2)
2008-2011 (C5 druge generacije, C5 II, C5 III, X7, Mk3)
2012-2016 (isto kao prethodno + redizajn)

Ne ulazim u kvartale i točne mjesece, u zagradama su samo neki od naziva koji definiarju svaku reviziju auta C5 ... sve navedeno se može naći na netu, online katalozi za rezervne dijelove i sl, svaki ima svoju terminologiju ... ono što je jedino nepogrešivo je godina + mjesec (ako se radi o godini u kojoj su u prodaju pustili noviji model auta).

postoji li mogućnost da dobijem popis opreme koje je vozilo imalo
Pošalji meni na PM broj šasije, možda riješimo nešto
 

Pavel

Lepi™
Èitam malo temu o poznatim problemima na C5. Economy mode se dosta brzo upali (nema govora o pola sata rada). Nekad traje 15ak minuta, nekad nema snage ni aktivirati "Follow Me Home" ako se to zove tako. Pregledao bi akumulator, probao ga napuniti, iako bi radi sebe ja njega van.

Međutim vborovic je napisao da slab akumulator može malo zblesirati neke električne instalacije. Možda mi onaj display i baca crte zbog njega. Jer kad se auto koristi ekran gubi boju. Mislim vjerojatno nije do akumulatora, ovlašteni mi je rekao da je display prosvirao i da je to normalno, ali ipak bi trebao se pozabavit akumulatorom.

Neki dan mi je izbacio na instrument panelu "Check Engine Oil". Nikakva upozorenja, samo jedan zvučni signal i "Check". Ja stao na parking, digao haubu, pogledao ulje i sve dobro. Ulje mijenjano nedavno, ima ga u granicama normale. Sjeo u auto, upalio ga. Nema upozorenja. Stisnuo "Check" i sve bilo dobro. Kad sve sumiram, ići će akumulator van.

Zasada su mi on i ulje mjenjača na popisu. Obavit ću to u ovlaštenom u ZG i mislim da ću u komadu izvuć ulje iz mjenjača van. Ionako me čeka servis na 180.000 km još malo pa da se koliko toliko obnovim do tada. :D
 

vborovic

C5 modifikator
Pregledao bi akumulator, probao ga napuniti, iako bi radi sebe ja njega van
Možeš ti njega napuniti do vrha ( :D ), ali ako je star, star je (ne drži kapacitet) ... pod pretpostavkom da akumulator još nikada nije mijenjan u tvom autu, on je na izdisaju.

Možda mi onaj display i baca crte zbog njega
Ne, drukčije bi se takav tip grešaka manifestirao.

Nikakva upozorenja, samo jedan zvučni signal i "Check"
Dal ti je možda auto bi duže vrijeme parkiran na bankini ili na nekom nagibu? Nije neobično ako je ulje pri minimumu da u takvim situacijama očitava nižu razinu ulja dok se ne nivelira.
 

Pavel

Lepi™
Možeš ti njega napuniti do vrha ( ), ali ako je star, star je (ne drži kapacitet) ... pod pretpostavkom da akumulator još nikada nije mijenjan u tvom autu, on je na izdisaju.
Vidio sam u vašim uputama da bi ga mogao napuniti prvo, ali nekako mislim da od tog nema puno sreće. Moram pregledati papire ali mislim da je to prvi akumulator. Èudi me da je i izdržao toliko.

Dal ti je možda auto bi duže vrijeme parkiran na bankini ili na nekom nagibu? Nije neobično ako je ulje pri minimumu da u takvim situacijama očitava nižu razinu ulja dok se ne nivelira.
Nije, barem mislim. Nekakvih nagiba se ne sjećam, niti bankina. Nema toga u Sisku. :D Ulje motora je u onim granicama, meni je isto prvo palo na pamet da je možda senzor nešto krivo pročitao ali je sve dobro.
 

vborovic

C5 modifikator
Èudi me da je i izdržao toliko
Akumulatori koji se isporučuju sa autom iz tvornice drže duže nego što bi možda bilo za očekivati (ne radi se o prosječnim akumulatorima) ... ekvivalent njima je Bosch S5/S6 akumulator (koji košta, naravno)

Nekakvih nagiba se ne sjećam, niti bankina. Nema toga u Sisku.
Pa nekakvi nadvožnjak/podvožnjak/podzemnu garažu morate imati? ... :D
 

Pavel

Lepi™
Akumulatori koji se isporučuju sa autom iz tvornice drže duže nego što bi možda bilo za očekivati (ne radi se o prosječnim akumulatorima) ... ekvivalent njima je Bosch S5/S6 akumulator (koji košta, naravno)
Nisam imao pojma, gledat ću sad kod novog da uzmem nešto bolje. Ipak ima tu potrošača dosta.

Pa nekakvi nadvožnjak/podvožnjak/podzemnu garažu morate imati? ...
Podvožnjak ima jedan i dobar je nagib, ali prekratko se u njemu zadržavam da bi se senzori pobunili.

Podzemna :rofl:

Ako se misli na ono kad vodoprivreda digne dio uz rub ceste pa neki jadničak u mraku uleti s autom tamo, onda da. :D Nema toga kod nas. Garaža osim u privatnim dvorištima nema ni u kojem obliku. :(
 

Cutac

Prèkaroš
"Pa nekakvi nadvožnjak/podvožnjak/podzemnu garažu morate imati? ... "

Kog ti za:cenzura::cenzura::cenzura:avas? :D
 

Pavel

Lepi™
Svaki dan nešto novo otkrijem pa sam tako otkrio i da vjerojatno imam Hi-Fi audio sustav. Naime imam dva zvučnika u prednjim vratima i dva u stražnjima, no imam i dva iza stražnjih naslona za glavu, kao i dva kod prednjih A nosača. Ima i na sredini nešto (kod onog kao senzora i ventilacije, no nisam siguran jel to zvučnik ili je to ukrasno samo tako).

Prema uputama Hi-Fi se odlikuje i mogućnostima podešavanja basa i ostalih mogućnosti, na što sam isto prtljajući po meniju naišao. Jako dobar zvuk (ako uopće to imam, ako i nemam fino zvuči i sa običnim audio sustavom).

Nego, kliknuh ja na telefon na volanu (iz za***ancije) i on mi napiše "No phone connected". Pogledah u upute gdje piše da moj radio ima mogućnost Bluetootha. Uključim BT na mobitelu, kao što upute kažu, no ne mogu pronaći Citroen. Piše da bi Citroen trebao biti vidljiv i da je potrebno napraviti uparivanje.

Meni nije baš jasno kako i što, ne uspjevam. Jel mi ne ide jer nemam BT ili nešto ne šljaka kako treba?
 
Na vrh