Citroen C4 Zvučnici

hdi96

New member
pozdrav ekipa! pošto sam fan vožnje sa "odvrnutim radiom" 2 zvučnika su mi jednostavno počela krčat kod malo glasnije glazbe, znači bassa nema i slično. e sada htio bih zamjeniti zvučnike i zanima me da li je itko ih mijenjao i kakva iskustva imate sa originalnim zvučniicma. planiram zamjeniti zvučnike pa ako netko zna koji su serijski zvučnici u C4 bio bih zahvalan i koje bi bilo dobro kupiti :grin::grin::grin::grin:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A kakav radio sad imaš? Možda skinut komplet sa razbijenog?



Evo po ovom možeš tražit po netu...
 

markan1000

Well-known member
ja sam nedavno mijenjao na c4 II prednji desni visokotonac u ovlaštenom. cijena, 69 kuna jedan, ruke ništa jer je sekunda posla. pitao sam usput i za zvučnike u prednjim vratima koliko dođu, oko 160 kuna uglavnom. samo njih je malo zeznutije mijenjati pa ne znam koliko bi za ruke uzeli, to bi trebalo kod njih provjeriti. eto ako ti može okvirno ponoći...
 

vborovic

C5 modifikator
Baš te na ebay-u misliš uzeti? Pa za ukupnu cijenu s dostavom nabaviš kod nas puno bolje zvučnike (Ronis npr.)
 

tomica0308

Well-known member
hm, mozes staviti koji link na brzaka?jel trebaju biti 2 vrste zvucnika? znaci posebno za prva vrata, posebno za zadnja?
 

vborovic

C5 modifikator
Ako nemaš subwoofer u prtljažniku, onda bi sva 4 zvučnika trebala biti identična, od 165 mm, s time da, negdje na net-u sam našao da se radi o prednjim komponentnim, a zadnjim koaksijalnim zvučnicima ... a sad, koja dubina zvučnika stane, dal bi eventualno trebao rezati plastični nosač u vratima ili ne, to nek ti odgovori netko tko je to mijenjao na C4
 

TPrime

New member
Mijenjao sam ti ja :D i to sva četiri naravno. u C4 ti idu 16.5cm.
Uzeo sam Pioneer-ove, 4 komada s nepoderajućom membranom, tako sam trazio kad sam kupovao da ih mogu odvrnut koliko hocu, a da im ništa nebude :D pogledaj si imas setove znači 2 kom za 300 kuna. ja sam za svoje dao 1300 sa velikim popustom :D
 
Posljednje uređivanje:

tomica0308

Well-known member
mozes staviti link kakve si stavio?jesi treba sta rezat/busit? jel imaju bolji bas od ovih orginalnih?sva 4 su ista?
 

TPrime

New member
moram se sjetit tocnog modela :D nista netreba rezat i busit, skines plastiku na vratima samo, krenes redom šerafe skidat, okvir oko kvakice, i rukohvat iznutra i to je sva mudrost. skineš šerafe sa starog zvucnika, i drugi stavljas :D jedino kaj sam rezao original jack, i spajao ih žicama jer uz zvucnike nisam dobio jack. skalpel, izolir traka i mir :D za sat vremena si gotov sa svime sigurno. bass je odlican, bolji nego na originalu definitivno. kad usporedim original zvucnike i ove, izgledom i zvukom razlika dan i noc, odvrnem na koliko god radit ce savrseno, bass odlican, kvaliteta zvuka odlicna. ;)
 
Posljednje uređivanje:

TPrime

New member
iskreno prema mom istraživanju i po onome kaj sam vidio sve je bolje od originala. gledaj samo da su ti zvucnici 50w rms na više :D jer navodno kako kažu sva original i normalna radija su 4x50w, ma da ni jedan ne daje tih 50w nego manje. tako da sa tim nemozes promasit, ovi zvucnici su okej i za te novce slobodno uzmi i nemas sta brinut. jedno vrijeme sam bio zagrijan sa woofer i neki sub, ali nakon kvalitetnih zvucnika u vratima odustao sam od toga, vise nego zadovoljan, subwoofer bi mi bio samo seljo tuning :D kada budes raskapao probaj oblozit malo iznutra žice i plastikice sa trakom kakvom jer vidim da plastika volim kvrckat od bassa i od zvucnika :D
 

TPrime

New member
ja bi isao na sigurno, trazi 50w rms-a da kad jednom stavis vise nikada ih ne vadis van ;) moja preporuka :D sami zvucnici nisu skupi. za 450 kuna da se upecat 4 komada kvalitetnih :D
 

Syyy

New member
Prejak zvučnik na preslabom pojačalu izgori vrlo lako kod forsiranja...
Zato uzmi najbolje da ti se rms poklapa ili da su zvučnici malo slabiji ;-)
 

Ruske

Active member
450kn 4 kvalitetnih? STVARNO? jesi ikad cuo sta znaci kvalitetna muzika?
i ja sam zivio u zabludi do nedavno...
 

TPrime

New member
Luka prijatelju :D za neko normalno slusanje, ugodan bass i da ne proprde kao original sasvim dovoljno, jer je riječ o original radiju vjerovatno :D

Syyyy da ne mislis mozda obrnuto. koja je logika da jaki zvučnik izgori na slabom pojačalu? to nema smisla nikakvog. ako ti je zvučnik 50w rms-a, a radio npr 4x30 na koju foru moze izgorit. taj zvucnik nikad nece radit u 100% opterecenju i nema sanse da se skuri
 

Silentshoot

Active member
Ako želiš bolju muziku stavi drugi radio, iznenadio bih se kako i na ispravnim orginalnim zvučnicima možeš dobiti bolji zvuk ako staviš drugi radio. Govorim iz prve ruke, ali za bolju kvalitetu promijeniti i radio i zvučnike, i po meni za neku normalnu kvalitetu dok kupiš 4 zvučnika,radio,kablove, ispod 2000kn se ne isplati. S tim da si onda tek prvu stepenicu iznad, a onda sve bolja i jača muzika vuče i druge stvari koje opet uzimaju novac. Dakle kupi si bolji radio koji ima i usb,bluetooth,mp3,jaču izlaznu snagu,izlaz za pojačalo, i s orginalnim zvučnicima već možeš osjetiti poboljšanje, ne veliko ali za početak ok...
 
Na vrh