Citroen C4 sigurnosni ključ za skidanje alu felge

Rovan

Member
Donator foruma
Ekipa jel ima tko za posudit (ZG i okolica) onaj nastavak za skidanje sigurnosnog šerafa sa 17" alu felge, punac ga zgubio neki dan...već godinama priča kak će ih skinut i kupit obicne šerafe za alu felge bas da se ne bi dogodilo ovo...iiiiii...dogodi se :D auto je c4 iz 2007
 

sir.Oliver

Well-known member
odmah da te " obradujem " .... ne , nitko ga nema . ako bi tko imao ( osim vlasnika ) izgubio bi naziv sigurnosni ..... poslikaj kakav je to vijak .... možda se može odvrnuti običnom gedorom ili torx - om . ako je Mc Guard , onda samo navariti i silom odvrnuti ...... ( bušenje teško da će ići )
 

Rovan

Member
Donator foruma
odmah da te " obradujem " .... ne , nitko ga nema . ako bi tko imao ( osim vlasnika ) izgubio bi naziv sigurnosni ..... poslikaj kakav je to vijak .... možda se može odvrnuti običnom gedorom ili torx - om . ako je Mc Guard , onda samo navariti i silom odvrnuti ...... ( bušenje teško da će ići )
Ma i mislio sam da je tako, ali ipak sam se nadao da je to univerzalni sigurnosni nastavak, jer ipak me malo čudi da ako su napravili npr. 30.000 takvih felgi tj. šerafa da su napravili i 30.000 sigurnosnih kljuceva...
 
Posljednje uređivanje:

sir.Oliver

Well-known member
Ma i mislio sam da je tako, ali ipak sam se nadao da je to univerzalni sigurnosni nastavak, jer ipak me malo čudi da ako su napravili npr. 30.000 takvih felgi tj. šerafa da su napravili i 30.000 sigurnosnih kljuceva...
a što misliš , zašto se zove " sigurnosni " ? upravo zato što je svaki primerak jedinstven . ( možda su napravili i identične , ali su ih poslali u razne krajeve sveta ) neverovatno zvuči , ali desilo mi se na parkingu .... ključem od mog yugića sam normalno otvorio i upalio tudj auto . sačekao sam vlasnika i ključevi su bili IDENTIČNI .... ali , to je bila zastava ..... a tamo je bilo svašta moguće .... čak tri auta su imala identičan broj i motora i šasije
 

Cutac

Prèkaroš
Ja bih moooožda trebao imati negdje, ali pitaj boga. Tih originalnih vijaka sam se riješio još prije 6 godina, ne vjerujem da imam ključ.
Javim ako nađem.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Ekipa jel ima tko za posudit (ZG i okolica) onaj nastavak za skidanje sigurnosnog šerafa sa 17" alu felge, punac ga zgubio neki dan...već godinama priča kak će ih skinut i kupit obicne šerafe za alu felge bas da se ne bi dogodilo ovo...iiiiii...dogodi se :D auto je c4 iz 2007
Imaš 30 ak kombinacija, a sad dal će netko baš imati takvu.
Ako sigurnosna matica nema prsten možeš čekićem nakucati broj manji nasadni i probati odvrnuti.
 

Rovan

Member
Donator foruma
Imaš 30 ak kombinacija, a sad dal će netko baš imati takvu.
Ako sigurnosna matica nema prsten možeš čekićem nakucati broj manji nasadni i probati odvrnuti.
IMG-20230708-WA0004.jpg

da, čuo sam da je toliko kombinacija, ovakvo je đ*bre :) misliš da je moguće?
 
Na vrh