Citroen C4 II 1.6 sa robot mjenjačem, problem

alexcro88

New member
Pozdrav ekipa,

Počelo mi se dešavati da prilikom mjenjana brzina auto kao "cukne". Najlakse bi to opisao izmedu 3 i 4 ili 4 i 5 u nekom jednoličnom ubrzavanju "cukne" kad prešalta i kao oduzme gas.
Posto mi je ovo prvi slučaj sa robot mjenjačem zanima me kaj bi moglo biti. Mehaničar mi savjetuje "upoznavanje getribe" putem dijagnostike a meni vuče da je mozda kuplung set spreman za zamjenu. Auto ima 215000km.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Huh! Ako do 215.000 km ništa nije mijenjano na kvačilu i mjenjaču, onda će biti dosta toga za odraditi kako bi se to mijenjanje brzina izgladilo!
Osobno nemam robota nego EAT6 pa bolje da drugi kažu svoja iskustva iz prve ruke...
 

bono

Active member
imamo sličan motor i mjenjač. možda isti. ponekad "cukne" ili se čuje i osjeti trzaj prilikom promjene mjenjača iz položaja N u D kad stojm duže na mjestu. "cukanje" mi se dešavalo u vožnji isto u 3. ili 4. brzini ali ne kod šaltanja i bez oduzimanja gasa. to mi se dešavalo tjedan-dva nakon upotrebe skupog aditiva za čiščenje motora i dovod goriva. auto ima 238tkm. da li je bio mijenjan set kuplunga neznam.
 

alexcro88

New member
Ok, svakako ga moram odfurati mehaničaru, stvari su izraženije svaki dan, osobno bi se dao kladiti da je kuplung. Imate li preporuke za mehaničara na području Velike Gorice i kakva su Vam iskustva sa Zebolcem iz Sesveta?
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Ok, svakako ga moram odfurati mehaničaru, stvari su izraženije svaki dan, osobno bi se dao kladiti da je kuplung. Imate li preporuke za mehaničara na području Velike Gorice i kakva su Vam iskustva sa Zebolcem iz Sesveta?
Ako treba preporuka za Veliku Goricu, onda Porkolabić.
 

gudelj

Member
Kod mene kvačilo je mijenjano na cca 150 000 km prije nego što sam ga kupio. Sad to brat vozi, auto ima skoro valjda 300 000 km, jedino se robot još nije pokvario na njemu. Uglavnom nedavno je tako zakucavao kod mijenjana brzina, ja već dogovorio servis, uzeo kvačilo, zove me majstor kvačilo je ok, senzor radilice je problem. Promijenio, auto i dalje drlja.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam primetio da moj EGS lepse menja kad ga dajem po gasu. Voli izgleda jaci gas, mozda hidraulicna pumpa lakse nabija tada pritisak. Mada ona ima svoj elektromotor
 
Na vrh