Citroen C4 II 1.6 HDI 90 HP, turiranje

Josipp944

Member
Pozdrav ekipa,

jedno pitanje vezano za navedeni citrač

ovako nekad mi zna se desit sljedece, kada u 3,4,5 brzini malo jace stisnem gas i taman kada prede 2000 okretaja onako malo zaturira i skoce okretaji za 200,300 i onda sve normalno. Nista ne steka, ne lupa itd

zvao sam svoga mehanicara i on je rekao da je to oscilacija izmedu gasa i elektronike i da to nije nista, pa me zanima da li je netko imao slicna iskustva? Imam li razloga za brigu ili nemam?
 

Josipp944

Member
Da ja sam isto mislio da proklizuje lamela, to mi je prvo palo napamet jer mi visoko hvata auto
Ali to sam primjetio da se dogada samo nekad odnosno kada se auto fino ugrije (gradska voznja) inace ne i ne pojavljuje se stalno)

kolko bi me mjenjanje kuplunga moglo otprilike izaci?Znam da mi je taj moj mehanicar rekao cca 200 eura s rukama,a to mi se iskreno cini premalo
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pa lamela ne bi trebala da je nesto preterano skupa. Skidanje menjača je 50-100e. Treba i kvačilo proveriti kad se već skida menjač.
 

visaluteju

Well-known member
Ja sam u BIH komplet set sa drukom i svim SACHS platio 150e (majstor mi je prijatelj pa sam ga castio sa 25e za ruke a zajedno smo ga promijenili)
 

Milosh

Test
Kako ono ide test za proklizavanje lamele? Ravna podloga, druga ili treća brzina i ler gas? Trebao bi da se ugasi kad se pusti kvačilo. Jel tako bi? Koliko je to mjerodavno? Nije isto raditi taj test sa 2.7 HDi i 1.2 benzincem..
 

Machi89bg

Member
Pa lamela ne bi trebala da je nesto preterano skupa. Skidanje menjača je 50-100e. Treba i kvačilo proveriti kad se već skida menjač.

da li se pod ovim smatra i zamajac ili samo "set kvacila"?

Ja imam isti motor, pedala bas bas visoko hvata, ali jos ne osjecam da skacu obrtaji naglo... U ovlascenom servisu su rekli da je 500e sa rukama, tj set kvacila, ali bez zamajca, on se kao ne menja.,...
 

Machi89bg

Member
da, 1.6 nema plivajuci nego obicni. Ali da li se i obicni mjenja ako samo lamela proklizava? Meni su u servisu rekli da se zamajac ne mjenja, samo set kvacila... Sada, mozda se nismo razumjeli...
 
Na vrh