Citroen C2 problem s mjenjacem

Fila1567

New member
Pozdrav, imam problem nakon nekog vremena dok vozim pocne mi blinkati auto i pojavi se pahuljica iznad auto. Piše da je u brzini, ali uopce nece krenut dok se ne ohladi (oko 20-ak min). Molim savjet, ako netko zna u cemu je kvaka.
Unaprijed hvala :)
 

Lix

Active member
inače su dosta problematični, ako imaš obd 2 adapter ili imaš nekog poznanika sa autodijagnostikom neka ti to malo pregleda, muče ih dosta greške na kompu od mjenjača, ako nije do toga može bit da je komp riknuo ili selektor brzina, vjerojatno je samo elektronički kvar, tj. greška u dijagnostici

po ovome šta pišeš logično objašnjenje bi mi bilo da ti senzor temperature ulja ne valja, odnosno očitava pre nisku temperaturu ulja (pahuljica na displayu), samim time blokira komp jer mu šalje tu informaciju, vjerojatno postoji neki sigurnosni sistem da kada je temperatura ulja u getribi pre niska neće radit jer je tada ulje slabog viskoziteta pa postoji mogućnost da se djelovi automatskog prijenosa oštete (moje nagađanje) probaj ustanovit gdje je taj senzor i njega ispitat, u svakom slučaju autodijagnostika je potrebna
 

Lix

Active member
izmjenio sam post pa pročitaj malo, autodijagnostik nije skupa, ako autoelektričar ima vremena možda će ti ju napravit i besplatno

EDIT:

ako se radi o samoj greški kompa onda se popravak svodi na brisanje greške i nastavak vožnje, ako se radi o promjeni senzora tu cifra može bit oko nekih parsto kuna, neznam kakva je servisna povijest auta ali možda bi bilo potrebno zamijenit i ulje u getribi i filter ulja jer su to dosta osjetljivi sklopovi unutra, možda bi i samo to riješilo problem, ali opet kažem da ne bude nagađanja najbolje je otić napravit autodijagnostiku pa vidit na čemu si i o čemu se radi
 

Lix

Active member
onda imaš problem manje, ostaje napravit dijagnostiku i vidit koji točno dio izbacuje grešku
 

vborovic

C5 modifikator
To je Sensodrive mjenjač? Dal je akumulator pun i u dobrom stanju? Nekako najčešće greške (no nije pravilo) kod tih mjenjača su ECU računalo ili aktuator spojke (ovo drugo može koštati oko 700€)
 

vborovic

C5 modifikator
U pravilu uvijek pali savršeno, dok ne pali, akumulator je gotov ... :D ... s novijim autima čak i manji pad potrebne voltaže može prozročiti neočekivane probleme na elektronici ... ako ti se da i u mogućnosti si, probaj dopuniti akumulator preko punjača pa vidi nakon toga (ne košta te ništa osim struje i eventualno punjača za akumulator koji uvijek dobro dođe u rezervi)
 

brunoVTR

Member
I ja sam imao taj problem. Imaš moju temu pod aktuator kvačila.(u njemu je bio problem)
Tamo ti sve piše, ali svakako odradi dijagnostiku.
 
Na vrh