Citroen bx 1.8D bosch pumpa

Aco

New member
Imam problem sa mojim citroenom 1.8D crkla mi je bos pumpa od njega original,sad me zanima dali mogu da stavim od 1.9TD ,posto imam u rezervi ? :)
 

Aco

New member
Jeste od BX-a 1.9 trd ,zanima me jel isti pritisak goriva u obadve pumpe ,posto je ovaj bez turbo kompresora, i dali je redosled paljenja isti ? :)
 

fullcool

New member
Pumpe imaš bošove i lukasove, mislim da nije isti redoslijed paljenja na pumpi, ali ako se mijenjaju i cijevi onda dobiješ isti.
Mogu ti biti i remenice različite, znači uz pumpu moraš imati crijeva i remenicu pripadajuću, ako nisu od istog proizvođača.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aco

Lakii

Well-known member
Jeste od BX-a 1.9 trd ,zanima me jel isti pritisak goriva u obadve pumpe ,posto je ovaj bez turbo kompresora, i dali je redosled paljenja isti ? :)
Zato sam i pitao ovo!

BX 19 TRD ne znaci da ovaj auto ima turbo motor!
TRD je oznaka opreme - tres riches diesel.

PS. BX je imao samo jedan turbo dizel model, taj auto se zvao
BX 17 TRD TURBO.

Ne brini toliko za tlakove, faza predubrizgavanja ces morati podesavati!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aco

Aco

New member
Opet imam problem ,zanima me kako idu cevi od bosh pumpe do dizni posto nije isto ko sa obicne pumpe ,ako moze neka slika ?
 
Pumpe imaš bošove i lukasove, mislim da nije isti redoslijed paljenja na pumpi, ali ako se mijenjaju i cijevi onda dobiješ isti.
Mogu ti biti i remenice različite, znači uz pumpu moraš imati crijeva i remenicu pripadajuću, ako nisu od istog proizvođača.
Nije isti redosled . Ali potrebno je na držaču koji nosi punpu povaditi brezone (šafove ) i navrnuti jih u druge rupe pored njih , da bi dobio pravo predpaljenje. Ineče nećeš upaliti . Samo mnogo mirnije i lepše radi sa Lukasom. Bosh je kažu prava krmča -sve guta .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aco
Na vrh