Citroen Ax 1998 spot - dodaje gas ( snagu) sam

Ax boy

Well-known member
Pozdrav ekipa, ima nesto kaj mi nije jasno?!. Ax 1.0i poceo sam dodavat gas , kad usporavam i kad je u leru - inace pali na prvu i sve to ali. Susjed mi rekao da moze biti i gas sajla?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A kako sajla? Sama se poteže? Nema mi to logike, al šta ja znam :D
Koliko elektronike uopće ima taj auto? Motorić ler gasa, ventil, možda negdje zrak povlači di netreba?
 

Ax boy

Well-known member
Ne znam , to susjed spomenuo sajlu( al kaj on zna) nije neki mehaniku. Motoric ler gasa ociscen i sve. A bude se rjesilo , ni nis grozno( a taman imam kupca za njega iz splita za 1500€ ;)
 

Ax boy

Well-known member
Apdejt ? Autonomno?. Covjek je bas fan citroen ax-a. Mislim kupiti nesto novije , c3 hdi mozda kad bude dobra i kvalitetna ponuda.
 

kegel

Drumski ratnik
Iz Haynesa:

Engine idles erratically:
- Air filter element clogged
- Vacuum leak at the carburettor/throttle body.
- Inlet manifold or associated hoses - petrol models
- Worn, faulty or incorrectly-gapped spark plugs - petrol models .
- Uneven or low cylinder compressions
- Camshaft lobes worn
- Timing belt incorrectly tensioned
- Blocked carburettor jet(s) or internal passages - carburettor petrol models
- Blocked injector/fuel injection system fault - fuel-injected petrol models
- Faulty injector(s) - Diesel models
 

Doomsday

U prolazu...
Dobro ti je čovik reka...

Meni je na Fiat Uno pukla sajla tj. sidro sajle na strani motora, tako da se sajla nije vraćala kako treba svaki put kad pustiš papučicu, nego bi znalo ostat pod gasom...

Promjenjena sajla, problem riješen...

:cool:
 

Ax boy

Well-known member
Hvala vam ekipa na savjetima , zakon ste. Problem rijesen - majstor zaboravio papirnate maramice u fergazeru ( kad sam nosio da ocisti injektore) ;, a sta se moze svakom se desi. Vise ne dodaje gas aixic , lakse i bolje dise i radi.;)
 
Na vrh